Gervinių stovyklos vaikams pagrįstos Birutės Jakučionytės daugiamete patirtimi dirbant su vaikais, organizuojant vaikiškus renginius, Amatų stovyklas, auginant keturis sūnus.

Pagrindiniai Gervinių stovyklos principai ir veiklos kryptys:

  1. Pabandyk kitaip, plėsk savo galimybių rėmus, elkis nekasdieniškai.
  2. Sąmoningumo kėlimas per menų terapijos užduotis, fizinę ištvermę, nugalint baimes.
  3. Gervinių stovyklos programoje: amatai, rankdarbiai, menų terapija, judrieji žaidimai, mankšta, šokiai, Dieninis ir Naktinis („Knygnešių žaidimas“) žygiai, vakariniai pasisėdėjimai prie laužo, sąmoningumą keliančių filmų žiūrėjimas (pvz.: „Sėkmė avansu“)

Ką turėtumėt žinoti prieš registruodami savo vaikus į stovyklą?

Stovykla skirta kelti vaikų sąmoningumą, puoselėti teigiamas charakterio sąvybes ir pozityvumą, gerinti santykius su kitais žmonėmis, ypač tėvais.

Kiekvienos dienos programa sudaryta pagal vaikų amžiaus ir lyties poreikius, pvz.: berniukams – judrūs žaidimai, kovos menai, techninės dirbtuvės, o mergaitėms – rankdarbiai. Tačiau, jeigu tarp berniukų yra mėgstančių rankdarbius, tai jie puikiai pasigamina sapnų gaudyklę ar lietaus lazdą, o mergaitės gali žaisti futbolą, tačiau paaugliams yra užsiėmimų ir užduočių, kurioms jie susikirstomi pagal lytį. Tai atsikiri užsiėmimai, pokalbiai, paskaitos apie moteriškumą ir vyriškumą ir t.t.

Dalyviai nesinaudoja telefonais ir kitais prietaisais. Tėvai gali bet kada paskambinti stovyklos vadovams ir pasiteirauti, kaip sekasi jų vaikui, pakalbėti su juo, tačiau visi vaikų telefonai yra surenkami registracijos metu ir atiduodami išvykstant.

Stovyklautojai maitinami vegetariškai arba veganiškai (jeigu yra poreikis). Maistą į stovyklą vežtis draudžiama.

Vienas iš stovyklos tikslų – atskleisti kiekvieno vaiko talentus, gebėjimus, praplėsti jo galimybių ribas, nugalėti baimes ir psichologinius barjerus, todėl stovyklos metu vyksta daug menų terapijos žaidimų, užduočių, o vadovų kasdienių susirinkimų metų analizuojama kiekvieno vaiko individuali situacija, sprendžiama kaip jį geriausia palaikyti, paskatinti.

Vaikai gyvens pagrindiniame Angelų name, Ežiukų ir Ąžuolų nameliuose, namelyje medyje. Stovyklose 50 vaikų vienoje pamainoje yra maksimalus dalyvių skaičius. Į stovyklą priimami vaikai nuo 8 iki 16 metų.

Pagrindinė Gervinių stovyklos vadovė – rašytoja, keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė. Visi kiti vadovai yra turintys darbui su vaikais reikiamą patirtį, charakterį ir psichologinį pasirengimą, patikimi ir kruopščiai atrinkti.

2021 metų vasarą vyks 5 Didžiosios Gervinių stovyklos pamainos ir viena Mažosios – Vyšnių. Stovyklos vyksta stovyklavietėje „Gervių lizdas”, Trakų rajone:

MERGAIČIŲ pamaina. Birželio  20 d. 17.00 – 26 d. 12.00
TEATRO pamaina. Liepos 4 d. 17.00 – 10 d. 20.00
Mažoji VYŠNIŲ pamaina. Liepos 12 d. 17.00 – 17 d. 12.00
ŽIEDŲ/AMATŲ pamaina. Liepos 18 d. 17.00 – 24 d. 12.00
DRAUGŲ pamaina. Rugpjūčio 1 d. 17.00 – 7 d. 12.00
ĄŽUOLŲ pamaina. Rugpjūčio 15 d. 17.00 – 21 d. 12.00 

Stovyklos kaina 300 eurų. Nuolatiniams Gervinių stovyklų dalyviams, vienos šeimos vaikams arba važiuojantiems į daugiau nei vieną pamainą taikoma 10% nuolaida.

Stovyklos veiklų nuotraukas galite pasižiūrėti čia: Gervinių stovyklos programa

Važiuodamas į stovyklą su savimi pasiimk: Higienos reikmenis: šampūnas, šukos, muilas, dantų šepetėlis, dantų pasta ir t.t. Maudymosi reikmenis, plaukmenis, meškerę (jeigu mėgsti žvejoti), rankšluostį. Lietpaltį ar kažką, ką būtų galima užsimesti stipraus lietaus atveju. Rūbus šaltam orui. Priemones nuo uodų ir erkių, saulės kremą, jeigu naudoji. Kepurę!!! Patogią, užsegamą ar užrišamą avalynę ilgam (apie 12 km) žygiui. Tam netinka nei pliažo tapkės, nei “croksai”. Vaistus ar vitaminus, jeigu geri. Savo mėgstamą knygą. Daugiau informacijos tel.: 8 618 12181, birute.jakucionyte@gmail.com