Jakucionyte.lt

Home Stovyklos vaikams Stovyklavietė GERVIŲ LIZDAS

Stovyklavietė GERVIŲ LIZDAS

0
Stovyklavietė GERVIŲ LIZDAS

2012 – 2018 Gervinių stovyklos vyko sodyboje „Gervių takas”, o 2019 persikėlė į šalią esančią sodybą, kuri įsikūrusi buvusio Gervinių dvaro vietoje, kurią pavadinome „Gervių lizdu”. 2012 m čią vyko Ekodaiktų festivalis, 2018 m. rudenį čia pasėta 10 000 ąžuolų gilių ir sukurta penkių lapų: Ramybės, Kūrybos, Išminties, Meilės ir Atvirumo karūna. 2019 metų pavasarį ir vasarą vyko daug statybos ir remonto darbų, buvo įrengti du nameliai gyventi berniukams: Ąžuolų, Ežiukų, vienas didelis mergaitėms – Angelų. Taip pat baigta renovuoti Amatų kamara – vadovų štabas ir pastatyta valgykla – „Lesykla”.  

Pernai pradėję ir įkūrę vaikų ir jaunimo renginių ir edukacijų erdvę „Gervių lizdas” šiemet darbus tęsime: pabaigsime vidaus apdailą ir įrengsime antrą aukštą Ežiukų name, įrengsime dar vieną san mazgą Angelų name. Taip pat sukursime plastiko kamštelių perdirbimo liniją ir vykdysime plastiko edukaciją. „Gervių lizdas”  yra nuolatinė veiklų: stovyklų, edukacinių renginių, rankdarbių ir kitų dirbtuvių: stalių, molio, upcycling, ąžuolų auginimo ir kt. su 50 vasarinių miegamų vietų įdomiuose statiniuose.

Sodyba iš visų pusių yra apsupta didelių medžių, joje gausu jaukių erdvių kūrybai, žaidimamas ir veikloms skirtų pastatų: Amatų kamara, Molio žeminė, Ežiukų bažnyčia, Išpažinčių bokštelis, scena – Taikos burė, valgykla – „Lesykla” ir t.t.  Stovyklautojai gyvena keturiuose atskiruose nameliuose po 3 – 8 viename kambaryje. Gyventi drauge vaikai suskirstomi pagal amžių ir lytį. 

Kaip atvykti rasite į navigaciją įvedę „Gervių lizdas” arba čia: www.ekodaiktai.lt/kontaktai

„Gervių lizdas” yra sukurtas tvaraus vartojimo principu. Labai daug stovyklavietės įrengimui reikiamų daiktų, indų, baldų mes surinkome iš žmonių. Stovyklavietę vystome toliau, todėl turime visą sąrašą daiktų, kurie mums gali praversti: Mediniai Langai, Durys lauko ir vidaus, Dviejų aukštų lovos arba viengulės medinės, Stalai valgymui ir dirbtuvėms (tinka stalai-knygos), Kėdės, Suolai: mediniai vidaus ir lauko, Veidrodžiai, Rūbų kabyklos, gyvūnų kailiai ir ragai, Kilimai ir takai, kiliminė danga. Dirbtinės gėlės, Lego kaladėlės. Porolonas arba poroloniniai čiužiniai. Europadėklai, Tentai. Linininė, medvilninė ar kitokia medžiaga užuolaidoms, sienų, pertvarų drapiruotėms. Kreivi rąstai, medžių kelmai, kreivos šakos. Stikliniai buteliai. Jeigu turite kažką iš išvardinto sąrašo ir nenaudojate ar norite kažkam padovanoti – būsime jums labai dėkingi. Rašykite el laišką  ekodaiktai@gmail.com ir mes susisieksime su jumis. 

 “Gervių lizdas“ yra dalis socialinės iniciatyvos„ EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt.

Jeigu Jums priimtina „Gervių lizdo” idėja, kviečiu paremti iniciatyvą, pervedant bet kokią sumą ar 2% pajamų mokesčio į VšĮ Draugiški šeimai (įm.k. 302307136) sąskaitą LT077300010114213065. Gyvenantiems užsienyje Paypal ecoethno@gmail.com

Pasidairykite po „Gervių lizdą” nuotraukų galerijoje: 

no images were found

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.