Jakucionyte.lt

Home Naujienos Tesiaučia gilių rinkimo ir sėjimo vajus – taiki alternatyva medžių kirtimams. Nusilenkime Žemei

Tesiaučia gilių rinkimo ir sėjimo vajus – taiki alternatyva medžių kirtimams. Nusilenkime Žemei

0
Tesiaučia gilių rinkimo ir sėjimo vajus – taiki alternatyva medžių kirtimams. Nusilenkime Žemei

Nuoširdžiai kviečiu visus gamtos ir medžių mylėtojus taikiai išreikti savo nepasitenkinimą medžių kirtimu Lietuvoje – rinkti giles, sodinti medžius, o spalio 20 d. nuo 11 val. Trakų rajone dalyvauti talkoje ir į tūkstantį vazonų pasėti dešimt tūkstančių gilių. Sudėsim iš jų penkialapę ąžuolo karūną ir taip “Gervių lizdas” pradėsime kurti edukacinių veiklų erdvę „Nuo gilės iki ąžuolo“.  

Štai toks mano oficialus kvietimas visiems geros valios žmonėms, žiniasklaidai, draugams ir prijaučiantiems, mandriems ir paprastiems.

Manau, kad kiekvienas lietuvis jau išgirdo, pamatė žinią apie beprotiškai kertamus miškus, sengires ir medžius miestuose. Kai kurie pasirašė peticiją, kiti prisijungė prie aktyvistų kovoti kovą su valdžia. Aš stebiu visa tai ir man tikrai kraujuoja širdis, verkia mano siela. Žinau, kad ašaros čia nepadės ir yra tik vienas būdas tai keisti – sodinti medžius. Esu jų prisodinusi šimtus. Paauglystėje sodinau ąžuolus Basanavičynėje, Vilkaviškio rajone. Tuomet juokingai skambėjo kalbos apie šimtamečius medžius – taigi niekada nesulauksiu ir nepamatysiu rezultato. Dabar tiems ąžuolams beveik keturiasdešimt metų, jie tikrai labai dideli. Kai prieš dešimt ar net penkis metus savo sodyboje Trakų rajone iš gilių sėjom ąžuoliukus, didelių ąžuolų perspektyva atrodė dar sunkiau pasiekiama, kaip vizija ar tolumos miražas. Tačiau dabar tie ąžuoliukai seniai mane praaugo, jau veda giles ir teikia pavėsį. Todėl mažiausiai ką galiu padaryti šiandien – yra prisirinkti gilių ir jas pasėti. Kinai turi nuostabią patarlę: „Geriausias metas pasodinti medį buvo prieš 20 metų. Antras geriausias metas – dabar”. Todėl nuoširdžiai kviečiu visus, norinčius prisidėti prie taikaus būdo saugoti medžius, į gilių sėjimo talką, kuri vyks spalio 20 d. Trakų rajone, sodyboje „Gervių lizdas”. Kaip atvažiuoti rasite čia: Atvykimo į Gervių lizdą planas

Dešimt tūkstančių gilių, kurios yra surinktos iš po didžiųjų, senųjų Lietuvos ąžuolų, sėsime į tūkstantį vazonų, iš kurių sudėliosim penkialapę ąžuolų karūną. Kiekvienas lapas turės savo pavadinimą: Meilės, Atvirumo, Dieviškumo (Išminties), Kūrybos ir Ramybės. Į lapo vidury bus galima įeiti takeliu ir pasisemti sau tos sąvybės, kurios trūksta. „Gervių lizdo” ąžuolų jaunuolynas taps lankytina vieta, kurioje jau kitą rudenį turėtų prasidėti  edukacinės veiklos „Nuo gilės iki ąžuolo.”

Visi komentarai: „per vėlu”, „geriau eikit didelių medžių saugot, nei giles rinkt”, „reikėjo tai daryti, galvoti, saugoti prieš metus, penkis, dvidešimt”, „tik dideli medžiai vertingi”, „manęs tai neliečia, nes aš ne Lietuvoje gyvenu” yra atsikalbinėjimas nieko nedaryti ar paprasčiausias tingėjimas. Kai labai nori, viską gali. Visą talką organizuoju: perku vazonus ir žemes, rūpinuosi sodinimo vietos paruošimu, ieškau rėmėjų, kviečiu talkininkus, net negyvendama Lietuvoje.

Kita tokia pat emigrantė kaip ir aš, Giedrė Mayorov, gyvenanti ir Ispanijoje turinti savo nekilnojamo turto verslą „Naranja Spain” tapo ąžuolų jaunuolyno rėmėja – už jos paaukotus pinigus pirkau vazonus. O dar reikia ir tinkamos žemės min 12t nupirkti , ir dirvą paruošti,  vėliau bus ir priežiūros išlaidos. Mus labai įkvepia idėja pasodinti Lietuvoje milijoną ąžuolų. O jus? 

Visa žmonija, o tai reiškia, kiekvienas iš mūsų asmeniškai esame atsakingi už nusikaltimus gamtai,  todėl man labai norisi nusilenkti Žemei, medžiui, su begaline meile paimti sėklą ir įkišti ją į purią dirvą, tyliai širdyje niūniuojant „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…” tyliai, širdyje su meile, ramybe ir viltim. Šį šeštadienį kviečiu kiekvieną. Nusilenkti.

Norinčius dalyvauti talkoje prašau iš anksto prasinešti, t.y. prisiregistruoti el paštu: birute.jakucionyte@gmail.com arba tel.: 8 618 12181. Atvažiuodami pasiimkite su savimi kastuvą, grėbliuką, užkandžių. Daugiau informacijos apie talką yra skelbiama FB renginyje: Ąžuolų sėjimas Gervių lizde

Negalintys dalyvauti gilių sėjimo talkoje, galite padaryti mažiausiai vieną iš šių dalykų:

  1. Prisirinkti gilių ir pasisėti savarankiškai. Pasikonsultavus su didžiausią patirtį ąžuolų auginimo vazuonuose turinčiu miškininku J. Girinu, surašiau gilių sėjimo į vazonus rekomandacijas, kurią galima rasti čia arba atsisiųsti Gilių sėjimo rekomendacijos.
  2. Paremti iniciatyvą, pervedant bet kokią sumą į VšĮ Draugiški šeimai (įm.k. 302307136) sąskaitą LT077300010114213065
  3. Pasidalinti šia žinia su savo draugais, savo FB. 

P.S. Oficialiai primenu, kad Edukacinė erdvė „Nuo gilės iki ąžuolo“ yra dalis socialinės iniciatyvos„ EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt.

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.