Jakucionyte.lt

Home Specialieji "reportažai" Patyriminė kelionė moterims į jėgos vietas Anglijoje – Glastenbury ir Avebury

Patyriminė kelionė moterims į jėgos vietas Anglijoje – Glastenbury ir Avebury

0
Patyriminė kelionė moterims į jėgos vietas Anglijoje – Glastenbury ir Avebury

Labai daug esu rašiusi apie šias keliones anksčiau, dalinusis FB, todėl labai skubėdama, nes už kelių valandų jau kyla mano lėktuvas link Lietuvos, įdedu čia visą Informacinį pranešimą, kad visą informaciją rastumėte vienoje vietoje. 

„Dvi žinomos moterys, garso terapeutės ir Gongų meistrės – Birutė Jakučionytė ir Alicija Eiliakas ne pirmi metai renka moterų grupę ir rugsėjo 5 – 10 dienomis, per mėnulio pilnatį, kviečia į patyriminę kelionę po energetiškai stiprias vietas Anglijoje. Pernai į tokią kelionę susirinko dvylika moterų ir skirting šalių: Lietuvos Latvijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės.

 “Yra tokia vieta Žemėje, kur prabunda galinga kiekvienos iš mūsų moteriškumo jėga. Galbūt tų vietų yra ne viena, bet aš džiaugiuosi suradusi tą, kurioje man taip gera, kurioje gyju, palieku savo baimes, išverkiu savo skausmą, tada prisipildau begalinio dėkingumo ir meilės jausmo, nusiraminu, dar stipriau patikiu Dievu, patikiu Žemės jėga ir energija, patikiu kiekvienos iš mūsų, moterų solidarumo jėga, patikiu, kad visa yra viena ir kiekvienos mūsų skausmas yra bendras, kaip ir džiaugsmas, meilė ir dėkingumas. Jis begalinis ir visaapimantis. Ta vieta yra Glastonbury. Daugybės legendų apipinta, istoriniuose ir mistiniuose raštuose ne kartą minima ir kaip magnetas traukianti įvairiausio plauko keistuolius ir piligrimus iš viso pasaulio. Karalius Artūras ir jo sukurtas apvalaus stalo riterių klubas, paslaptinga Avalono sala, paslėpta Gralio taurė – niekas dabar nepasakys, kuri iš tų legendų teisinga, niekada nesužinosim, kaip ten buvo iš tikrųjų, tačiau tebestovintis įspūdingas Toras, tūkstančius metų tekantys šaltiniai ir kadaise stovėjusią milžinišką abatiją menantys, pirmosios katalikų bažnyčios gruvėsiai Anglijoje byloja apie čia buvusią reikšmingą praeitį, o tai, kas vyksta su kiekvienu, aplankiusiu Glastonbury, nenuginčijamai įrodo, kad tai tikrai energetiškai stipri vieta.” – pasakoja viena iš kelionės organizatorių Birutė Jakučionytė.

Sako, trikampis tarp Glastonbury, Stonehenge ir Avebury žymi Žemės Širdies čakrą. Įvairūs šaltiniai teigia, kad ypatingai Glastonbury su Tor‘o kalnu spinduliuoja meilės energiją, kuri palaiko ir spartina transformacijos procesus pas tuos, kurie ten atvyksta. Tai šventoji Žemė, susijusi su Deivės kultu.

Glastonbury miestelis išties magiškas. Jame gausu netradicinio gydymo studijų, ašramų, parduotuvių su talismanais, kristalais ir visokiais magiškais daiktais. Neatsitiktinumas, kad Glastonbury yra Deivės kulto centras. Čia kiekvienas gali rasti kažką sau. Tai vieta, kurioje materialus pasaulis susilieja su nematomu. Čia kiekvienas pokytis yra galimas, nes šios vietos energija palaiko kiekvieną transformaciją. Vieta, kuri padeda mums pasinerti į save ir pamatyti tiesą apie save. Šiame miestelyje yra keletas vietų, kurios kiekviena gali tapti atskiros piligriminės kelionės tikslu: garsus Tor‘o kalnas su Šv. Mykolo bokštu, Chalice Well sodai su garsiuoju gydančiu šaltiniu Red Waters, kalva Wearyall Hill ir Glastonbury Abbey su pirmosios krikščioniškos bažnyčios Anglijoje griuvėsiais ir karaliaus Artūro bei Guinevros kapu. 

Kuomet pirmą kartą pamatysite Tor’ą, suprasite, kodėl jį skaito Žemės ir Dangaus simboliu, materialios realybės ir nematomų dimensijų sujungimu. Kažkas yra pačioje jo išvaizdoje, kažkas, kas traukia ir pažadina mumyse ilgesį. Tor’as tai vienintelė vieta, kur Šv. Marijos ir Šv. Mykolo jėgos linijos nesijungia, o eina viena šalia kitos. 
Sakoma, kad priešistoriniais laikais ir didžiojo potvynio mūsų eros pradžios laikais Tor’as buvo sala, aplink kurią driekėsi vandenys.
Tor‘as tai vieta, kur riba tarp pasaulių yra ypatingai plona, ypač per mėnulio pilnatį ir taip vadinamųjų „season festivals“ – aštuonių tradicinių keltų švenčių, susijusių su soliariniu metų ciklu. Tai vieta ypatinga ir šventa įvairioms kultūroms – krikščionių, senovės Keltų ir dar senesnėms. Sakoma, kad kadaise Toro viršūnėje buvo nuostabi apvali šventykla, panaši į Stonehenge. Kiekvienai iš tradicijų Toras reiškė kitką, tačiau tai kas jungia – suvokimas, jog tai paslaptinga, magiška vieta, kurią aplanko mistinės būtybės, transformuojančios Tor‘o lankytojus. 
Dar viena lankytina Glastonbury vieta – Chalice Well. Tai ypatingas sodas. Meditacijos vieta. Čia savo ištakas turi Red Spring gydantis šaltinis, kuris buvo skaitomas šventuoju visų religijų ir tradicijų atstovų ne vieną tūkstantmetį. Legenda sako, kad čia šulinyje, iš kurio teka šaltinis, šv. Juozas iš Arymatejos (Jėzaus dėdė, kuris iš tiesų gyveno Glastonbury) paslėpė šv. Gralį – taurę, iš kurios paskutinės vakarienės metu gėrė Jėzus. Dėl to gydančio vandens spalva čia – raudona, metaforiškas susijusi su Jėzaus krauju ir atgimimu. 

Glastonbury Abbey – vieta, kur atsirado pirmoji krikščioniška bažnyčia Anglijoje. Iš katedros liko tik griuvėsiai. Tačiau tai labai spalvingi griuvėsiai, ilgų pasivaikščiojimų vieta. Jie yra didelio parko apsuptyje, prie įėjimo auga vienas iš šventmedžių, susijusių su šv. Juozu iš Arymatejos. 

Avebury – tai didžiausias Anglijos akmenų ratas. Ir tas ratas yra ne vienas – kur pažvelgsi aplink milžiniški akmenys. Ši vieta mažiau žinoma nei Stonehange, tačiau čia yra galimybė liesti akmenis, sedėti šalia jų, medituoti. Tikrasis rojus be apsauginių, tvorų ir tikrinančių žvilgsnių, kuriame norisi praleisti ištisą dieną

Patyriminės moterų kelionės į Glastonbury vedančiosios ir organizatorės: Birutė Jakučionytė – Gongų meistrė, dviejų knygų („Moteris iš raudonos Audi” ir „Mano karūna nematoma” ir  tinklaraščio www.jakucionyte.lt autorė; Alicija Eiliakas – Psichoterapeutė, asmenybės ir dvasinio ugdymo užsiėmimų vedančioji, gongų meistrė. Psichologijos studijos „Menas būti“ įkūrėja.” 

Kelionės  kaina:
Nakvynė (5 paros) su pusryčiais, transportas po UK, bilietai į lankytinas vietas, grupės užsiėmimai – 550 svarų.
Registruotis: el. paštu: birute.jakucionyte@gmail.com arba alicija@menasbuti.lt.

Daugiau informacijos FB renginyje: Patyriminė moterų kelionė į Mistinį Avaloną – Glastonbury (UK)

Praeitų metų kelionės mano aprašyti įspūdžiai yra čia: Patyrimine-kelione-i-glastonbury-2016

Pasiteirauti dėl detalių galima el. paštu ekodaiktai@gmail.com arba tel.: 07415659967 (UK) 8 618 12181 (LT)

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.