Jakucionyte.lt

Home Specialieji "reportažai" Draugų Gongų naktis ir Amatų diena šeimoms Gerviniuose rugpjūčio 5 – 6 dienomis

Draugų Gongų naktis ir Amatų diena šeimoms Gerviniuose rugpjūčio 5 – 6 dienomis

0
Draugų Gongų naktis ir Amatų diena šeimoms Gerviniuose rugpjūčio 5 – 6 dienomis

Prasideda! Na, prasideda stebuklai, kai užčiuopi, kad mintys materializuojasi, kai iš niekur susikuria įvykis, kai nuo vieno piršto pajudinimo keičiasi situacija. Kaip koks drugelio efektas. Dievinu tai stebėti. Dievinu būti tuo drugelio sparnu. Dažniausiai man taip nutinka, kai darau kažką iš idėjos, kokį socialinį projektą ar renginį. Tada vien tik pagalvojus, kad kažko trūksta ima kas nors paskambina ir pasiūlo… tada, kai einant gatve sutinki daug metų nematytą bičiulį, o jis tave nuveda ten, kur tau sprendžiasi reikalai per akimirksnį… kai manęs klausia, kaip aš čia tiek daug visko padarau, o aš atsakau: „Nepatikėsi, bet oru, tikrai oru varomas šitas visas respublikinis konkursas.“

Labai ilgiuosi prieš penkis metus organizuoto Ekodaiktų festivalio. Buvo taip gerai, taip sklandžiai, su tiek daug meilės, su nerealia komanda, su nuliniu biudžetu, tačiau su neišmatuojamu entuziazmu ir iniciatyva dešimčių žmonių. Tų, kurie vertina ekologiją, kurie galvoja ką valgo, rūšiuoja, išjungia teliką ir su šeima važiuoja į mišką. Tada į mūsų namus Gerviniuose tokių suvažiavo arti dviejų tūkstančių. Nuostabių lietuviškų šeimų, su daug vaikų. Tokių sąmoningų, kad visiems išsiskirsčius (dviems tūkstančiams!) kieme nesimėtė nei viena šiukšlelė…

Buvau tokia pakylėta, kad tada prižadėjau sau organizuoti kasmet. Tik tada dar nežinojau, kad emigruosim.

Dėl emigracijos liko tik mažutis Ekodaiktų festivalio atgarsis – kasmetinė Draugų Gongų naktis Gerviniuose. Šiemet jau šeštoji. Ir Amatų stovykla vaikams, į kurią gali pakliūti tik draugų ir giminių vaikai arba tokių vaikų draugai. Kasmet visi norintys netelpa, kasmet gaunu laiškų iš visai nepažįstamų žmonių, kasmet aiškinuosi, kad visų negaliu priimti.

Šiemet vyks jau penktoji Amatų stovykla. Vaikai paaugo. Pernai patys puikiausiai tvarkėsi su žmonių, atvykusių į Draugų gongų naktį, srautu: reguliavimo parkavimą, palapinių miestelio statymą, prižiūrėjo tvarką, prekiavo savo kurtais siuvenyrais, o mano devynmetis Marijonas sužibėjo su verslo idėja – mokamas VIP tualetas.

Jau pernai stebėjau viską ir galvojau, kad norėčiau, o ir galėtume padaryti daugiau. Galėtume suorganizuoti renginį šeimoms, tokį mažutį Ekodaiktų festivalį. Tik pernai man pačiai pritrūko energijos ir noro.

Bet šiemet nusprendžiau praskleisti mūsų privačios Amatų stovyklos uždangą, ją dar viena diena pailginti ir drauge su vaikais suorganizuoti vienos dienos renginį šeimoms. Pradėjau dėlioti programą, sukūriau renginį FB. Vakar sukūriau, vakar viską apgalvojau… O šiandien man skambina Žilvinas Užkuraitis, vegetariško maisto propogavimo pradininkas Lietuvoje, kuris šiemet maitins stovyklos vaikus, kuris net nematė to mano sukurto įvykio ir nieko apie jį dar nežino, ir pokalbio metu mane apima tas saldumo jausmas, tas drugelio efekto pajautimas…

Žilvinas paskambino pasakyti, kad viename renginyje daręs sostų iš senų padangų dirbtuves, nupurškęs juos auksu ir kad tie sostai tokie karališki, kad juose galima būtų vadovus susodinti ar dar ką nors ypatingą. Mes nesam su Žilvinu pažįstami ir pakviečiau jį į stovyklą pagal rekomendacijas. Aš tai pagooglinau apie jį, bet jis apie mane tai tikrai ne, nes net pavardės nežino. Taigi, Žilvinai, sakau, man man tas sostas iš padangų! Tai aš čia su nematoma karūna, tai aš čia šiukslių karaliene ant visos Lietuvos apvadinta.

Tada Žilvinas paleidžia savo fantaziją ir vietoj šešių prašytų padangų prašo manęs dvylikos. Aš paleidžiu savo fantaziją, pradedu jam pasakoti ne tik apie stovyklos vaikų dirbtuves, bet ir apie Amatų dieną šeimoms, sekmadienio renginį, kurį va tik ką, tik vakar apvalgojau galutinai ir sukūriau pradinę informaciją, kad tie krėslai iš padangų galėtų būti Amatų dienos vinis, nes čia taip man tinka, nes perdirbimas, antrinis panaudojimas, berniukams tinkančios dirbtuvės.

Tada jau Žilvinas sako, kad gal ir visos dvidešimt padangų praverstų ir dar iš jų galima padaryti puikių pakabikų raktams, apyrankių ir sagių… Ir kad jis pats nuvažiuotų į kokį garažą ir atsivežtų, jeigu tik aš surasiu kur netoliese. Ir toks užsidegęs, ir mums abiems taip patinka į vieną dūdą pūsti tą savo ekologiją ir perdirbimą…

Padedu telefono ragelį ir suprantu, kad tik ką ir vėl įvyko tas drugelio efektas, kai iš niekur susikuria daug. Ir visa savo esybe pradedu laukti to renginio, nes esu be proto išsiilgusi pilno kiemo svečių!

Taigi, mielieji, pereisiu jau prie tos žinios, kuria norėjau pasidalinti. Rugpjūčio 5 ir 6 dienomis, Trakų rajone esančioje sodyboje vyks du renginiai: Draugų Gongų naktis ir Amatų diena šeimoms.

Gongų naktis – tai ypatingas muzikos ir darnios vibracijos renginys, trunkantis apie 8 – 9 val. Tokią naktį, kuomet švelniai skamba taikos gongų virpesys, žmonės miega savo palapinėse arba po atviru dangumi, klausosi gamtos šnaresių, bendrauja, žiūri į laužą, medituoja, stebi savo mintis, geria arbatą. Kiekvienas gali daryti tai, kas tuo metu atrodo yra jam svarbu ir reikalinga. Tokią naktį yra galimybė pabūti su savimi, suprasti, ar gyveni taip, kaip nori, išplėsti savęs pažinimą, suvokti, ko norėtum, kur eini, ar esi laimingas šiame savo gyvenimo etape.

Rugpjūčio 5 d., šeštadienio vakaro programa:
19.00 – 23.00  Registracija, palapinių įrengimas, suneštinė vakarienė.
23.00 val. Gongų koncertas / improvizacija.
00.00 – 7.30 val. Švelnūs gongų garsų prisilietimai.
7.30 – 9.00 Arbata ir pusryčių košė.
Gongų nakties dalyviai nakvoja savo atsivežtose palapinėse ir patys pasirūpina savo patogumu. Tiems, kurie neturi palapinės yra galimybė nakvoti patalpoje ant grindų.
Į Draugų Gongų naktį būtina išankstinė registracija:
info@gongai.eu, tel.: 8 687 57726 (Vyrenijus), ekodaiktai@gmail.com, tel.: 8 618 12181 (Birutė)

Rugpjūčio 6 d., sekmadienio programa: 

11 – 16 val. Mini festivalis (planuojame prsikviesti iki 500 žmonių) ”Amatų diena šeimoms“,  kurį organizuos vaikai.

Vaikai organizuoja mini festivalį šeimoms apie sveiką ir sąmoningą gyvenimą? Vaikai veda rankdarbių dirbtuves, groja su gongais, prekiauja rankdarbių turguje savo sukurtais rankdarbiais, skaito paskaitas? O kodėl ne?

Amatų dienoje šeimoms vyks įvairios veiklos vaikams ir suaugusiems, kurias organizuos vaikai:
Rankdarbių dirbtuvės, Gongų maudynės, Havajietiški šokiai „Hula”, Lėlių teatras, Piešiniai ant veido, Rankdarbių turgelis, Vegetariškų patiekalų užkandinė “Užkuraitis”, Paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą, sąmoningumą, Evelinos Daciūtės knygų vaikams pristatymas ir kt.

Priimu visus pasiūlymus norinčių prisidėti, save parodyti, įdomią veiklą suorganizuoti. Laukiu daugiau tokių skambučių kaip šiandien iš Žilvino, nes taip ir nutinka patys geriausi dalykai. Norintys savanoriauti taip pat labai kviečiami – imkime ir iš oro sukurkime kažką įstabaus, nepakartojamo ir nepamirštamo.

Renginių kainos:
1. Draugų Gongų nakties kaina – 20 eurų vienam suaugusiam asmeniui, vaikams iki 7 metų nemokamai, vaikams nuo 7 iki 14 metų – 10 eurų. Daugiau inforamcijos apie gongų naktį rasite Feisbuko renginyje Draugų Gongų naktis Gerviniuose

  1. Amatų diena šeimoms: Įėjimas į renginį – auka (kiek gali ir norisi, tiek ir moki) .
    3. Visos renginio pramogos: vaikų organizuojamos ir vedamos dirbtuvės, užsiėmimai, rungtys, meditacijos, VIP tualetas bus mokami. Kaina 1 – 5 eurai. Bilietus galėsite įsigyti bendroje renginio kasoje.
    4. Maitinimas pagal skrandį ir kišenę. Amatų dienos šeimoms metu veiks vegetariško maisto pradininkų Žilvino ir Zitos Užkuraičių įrengta užkandinė, kuriaje galėsite įsigyti puikiųjų vegetariškų užkandėlių, dešrų ir kitokių skanėstų.
    5. Prekyba. Norintiems prekiauti ekologiškomis prekėmis, rankdarbiais ar kt.(bus vykdoma griežta atranka) prekyvietės kaina: 30 eurų. Teirautis el. paštu: ekodaiktai@gmail.com
    Daugiau informacijos teiraukis tel: 8 618 12181, ekodaiktai@gmail.com

Rugpjūčio 5  – 6 d. Kaimo turizmo sodyba Trakų rajone „Gervių takas“. („Google maps“ ieškoti „Gerviniai“).

P.S. O jeigu jau niekaip negalite nei atvažiuoti, nei prisidėti prie programos, nei savanoriauti, tai pasidalinkite žinia – tai bus jūsų drugelio efektas, kuris sukurs didelį skirtumą žemėje… tik kartais mes taip nuvertinam savo reikšmę, kad nieko ir nepastebim.

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.