Jakucionyte.lt

Home Uncategorized Kvietimas senjorams į vaikų vasaros stovyklas Gerviniuose

Kvietimas senjorams į vaikų vasaros stovyklas Gerviniuose

0
Kvietimas senjorams į vaikų vasaros stovyklas Gerviniuose

Laba labai noriu pasidalinti savo idėja apie senjorų ir vaikų bendradarbiavimą ir papasakoti kaip čia viskas pradėjo suktis ir vyniotis.

Jau ne vienus metu kalbu, kad iki pensijos turiu sukurti senelių namus Gerviniuose. Sau ir savo draugeliams, kurie nenorės senti vieniši. Esu ne kartą pasakojus apie tai, kad mes ten šoksim, ryškiai rengsimės, žvengsim iš savo senėjimo, pirdėjimo, senatvinių skausmų ir… auginsim kanapes savo reikmėm. Na, nes jau mums viskas bus tada galima.

Esu ne kartą skaičius sėkmingas istorijas, kaip senelių namai bendradarbiauja su vaikų namais. Ne Lietuvoje, aišku. Vis svaigdavau, kad senjorai Gervinių senelių namuose gyvens visus metus ir lauks vasaros, nes čia vyks ir stovyklos. Aišku, toks kiekis vaikų ir judesio, energijos juos vargins, gal net užknis tie vaikai visą vasarą, bet vos tik baigsis paskutinė stovykla rugpjūčio mėnesį, mes, senjorai, vėl pradėsim laukti ateinančių metų birželio, ruošimės, nuolat kalbėsim apie tai kaip viskas buvo, o kaip dar bus! Ir mane nuo tokių fantazijų jau dabar, užneša, žinokit. Va, kad man pačiai dar ilgai laukt to, na, minimum 15 metelių.

Panašu, kad tiek nelauksiu, labai noriu senjorų ir vaikų bendradarbiavimo ir energijos-išminties mainų jau dabar. Pernai vasarą stovyklose dalyvavo kelios vyresnio amžiaus moterys, na 60plius, ir tokią gerą atmosferą jos sukūrė savo buvimu, kad aš pradėjau austi mintį, jog gal man nereikia laukti penkiolikos metų ir sukurti senelių namus. Gal galim tą senjorų ir vaikų susijungimą/apsikeitimą stovyklose praktikuoti jau dabar?

Labai vertinu ir gerbiu visus jaunus žmones, kurie kažką kuria dėl senjorų, man iš karto kažkokia pagarba ir pasididžiavimas kyla, todėl stebiu Laurą Balčiūtę, kuri sukūrė žurnalą „60plius” ir užsuko visą milžinišką senjorų įtraukimo į veiklas, sūkurį. Ploju atsistojus Laurai, todėl parašiau jai ir papasakojau apie savo idėją. Laurai mano idėja prisikviesti 60plius į vaikų vasaros stovyklas labai patiko todėl sutarėm bendradarbiauti. Iš to pokalbio radosi štai kas:  https://60plius.lt/2021/05/27/kvieciame-senjorus-i-vasaros-nuotyki/?fbclid=IwAR2oyzeHAGlPnyqJM23nUtPOm8Mh0nK866Jt2TQEyteubQCcUpxYlxyGyD8

O prieš kelias dienas turėjau online interviu apie savo veiklas ir naują knygą su Jolanta iš “Turtinga moteris”. Papasakojau apie senjorus, žinoma. Jolanta man iš karto žinią: “Wow! Super idėja, aš pažįstu Vidą, labai aktyvią senjorą, kuri įkūrė „Senjorų pasaulis“

Ir ką jūs manot, kalbam mes su Vida vakar telefonu ir man šiurpai eina, nes Vida sako: „Taip! Taip! Darom! Yra daug aktyvių senjorų ir visa tai, ką jūs pasakojat, man labai labai rezonuoja. Yra senjorų, kurie negali susitikti su anūkais, nes jie galbūt gyvena užsienyje, bet yra ir vaikų, kurie senelių neturi ir matyti natūrialiai senėjantį kūną, senatvę, jiems gali būti labai svarbu.“ Man net gerklę užgniaužė, nes mano pačios vaikai jau nebeturi nei vieno senelio ir nei vienos močiutės. Kažkaip anksti visi išėjo. Vakar supratau, kad senjorų stovyklose pirmiausia reikia mano pačios vaikams.

Tai tokia štai svarbi idėja man vyniojasi. Ką senjorai galėtų veikti pas mus? Onutė pernai mokė lieti žvakes, Ligita – pynimo macrame technika, bet galima daryti begalę dalykų. Pafantazuosiu: gali virti uogienę, kepti grybukus ar mokyti spausti varškės sūrį, gali mokyti rankdarbių, skaityti pasakas ar pasakoti savo patirtas istorijas: gal koks keliautojas, gal mokslininkas, gal fotografas ar filmų kūrėjas? Gali mokyti dainuoti, groti skudučiais, pinti juostas, drožti šaukštus ar atvažiuoti į Mergaičių pamainą ir mokyti prancūzų kalbos. O gal atsiras kokia Kauno damutė su visu savo gyvenimo garderobu: kostiumėliais, skrybėlaitėmis ir karoliais?

Kokios sąlygos pas mus? Padengisme kelionės ir priemonių, kurias pirks stovykloms, išlaidas. Jeigu važiuos visuomeniniu transportu, sugalvosim kaip juos parsivežti ir Trakų ar Vilniaus. Jeigu atvažiuos daugiau nei vienai dienai, apnakvydinsim, skaniai maitinsim. Jeigu sutarsim, kad motyvas atvažiuoti būtų atlygis, tai sugalvosim kokia forma atsilyginti už pravestas dirbtuves.  

Jeigu jums šautų galvon gera mintis, kas galėtų atvažiuoti į Gervinius, pasidalinkite žinia. Jeigu kils klausimų, mielai į visus juos atsakysiu, tik tegul skambina tel.: 8 618 12181.

Surašau čia visas pamainas ir jų temas:

MERGAIČIŲ pamaina. Birželio 20 d. – 26 d. Pranzūcija, skrybėlaitės, fotosesija, kruasanų kepimas, siuvinėjimas, hidrolato gaminimas, žoliavimas, Joninių šventimas.

TEATRO pamaina. Liepos 4 d. – 10 d. Muzikinio, teatralizuoto pasirodymo „Laimės ąžuolas“ statymas, kostiumų gaminimas, scenografija.

Mažoji VYŠNIŲ pamaina (mergaitėms). Liepos 12 d. – 17 d. Lėlių rūbų siuvimas, hidrolato gaminimas.

ŽIEDŲ / AMATŲ pamaina. Liepos 18 d. – 24 d. Rankdarbių ir amatų darymas, žoliavimas.

DRAUGŲ pamaina. Rugpjūčio 1 d. – 7 d. Šių metų tema „Body art“, piešimas ant kūno. Tvarus vartojimas, plastiko perdirbimas.

ĄŽUOLŲ pamaina. Rugpjūčio 15 d. – 21 d. Folkloras ir statybos. Mokomės dainuoti ir šokti lietuvių liaudies dainas ir šokius, mokomės statyti įvairius statinius ir medžio darbų: drėbti iš molio ir šiaudų, kalti namelį medyje, drožinėti švilpukus, lipdyti iš molio.

#jakucionyte #gerviulizdas #stovyklosvaikams #gerviniustovyklos #60plius #senjoraipliusvaikai

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.