2012 – 2018 stovyklos vyko sodyboje “Gervių takas”, o 2019 persikels į šalią esančią sodybą, kuri įsikūrusi buvusio Gervinių dvaro vietoje. 2012 m čią vyko Ekodaiktų festivalis, 2018 m. rudenį čia pasėta 10 000 ąžuolų gilių ir sukurta penkių lapų: Ramybės, Kūrybos, Išminties, Meilės ir Atvirumo karūna. Šiuo metu vyksta intensyvūs sodybos pritaikymo vaikų stovykloms darbai, kuriama speciali, vaikų vasaros stovyklos ir edukacijoms skirta erdvė – “Gervių lizdas”.

„Gervių lizdas“ – vaikų ir jaunimo renginių ir edukacijų erdvė Trakų rajone, Gervinių kaime. Tai  nuolatinė veiklų: stovyklų, edukacinių renginių, rankdarbių ir kitų dirbtuvių: stalių, molio, upcycling, ąžuolų auginimo ir kt. su 50 vasarinių miegamų vietų įdomiuose statiniuose, vieta. 2012 m. šioje sodyboje vyko Ekodaiktų festivalis, pritraukęs apie 2000 dalyvių. 2012, 2013 m. vyko Draugų Gongų naktis, 2012 m. pastatyta Amatų kamara. 2018 sukurta ąžuolų jaunuolynas ir pasėta 10000 gilių ir pradėta kurti vaikų stovyklų erdvė.

Sodyba iš visų pusių yra apsupta didelių medžių, joje gausu jaukių erdvių kūrybai, žaidimamas ir veikloms skirtų pastatų: Amatų kamara, Žeminė – gervės lizdas, meditacijų kluonas ir t.t.  Stovyklų metu vaikai gyvens penkiuose atskiruose nameliuose po 3 – 8 viename kambaryje arba didelėse, jaukiose palapinėse. Gyventi drauge vaikai suskirstomi pagal amžių ir lytį. 

Kaip atvykti rasite čia: www.ekodaiktai.lt/kontaktai

Šiais matomais numatomų darbų planas „Gervių lizde“:

Valymo įrenginių pirkimas ir įrengimas. Namelio “Amatų kamara” įrengimas: dušas, tualetas, virtuvė maisto gamybai, atitinkanti VMVT reikalavimus. Lauko valgyklos (5x8m) – salės statymas: mediena, stogo danga, sienų tentai, indų plovimo vieta. Namelio „Žeminė – gervių lizdas“ įrengimas: sienos, langai, lauko durys, grindys, 6 gyv. vietos. Namelio “Ąžuolų” įrengimas: sienos, lauko durys, 8 gyv. vietos. Namelio “Ežiukų namas” statyba (4×6): pamatas, karkasas, sienos, lauko durys, langai, stogo danga, terasa 10 gyv. vietų. Namelio „Liepų“ medyje įrengimas: mediena, trosai, stogo danga. Žaidimų kambario įrengimas: mediena, stogo danga, grindys, langai, lauko durys. Vandens ir kanalizacijos sujungimas iš trijų namų į vienus valymo įrenginius.

 Visam tam reikės apie 30 000 eurų paramos ARBA pačių įvairiausių daiktų:

Klozetai 3 vnt, Kriauklės 3 vnt nedidelės, rankoms plauti ir 2 vnt cinkuotos metalo virtuvei, Dušo kabinos 4 vnt, Kranai kriauklėms 5 vnt, Vandens šildytuvai 2 vnt,.Vamzdžiai kanalizacijai apie 250 m. , Vamzdžiai vandeniui apie 250 m. Dviejų pjovimų mediena: brusai, lentos – apie 10 m3, Terasos ar grindų lentų 150 m2, Dailylenčių ar kt sienų dangos 400 m2, Lauko durų 5 vnt, Vidaus durų 4 vnt, Langų 7 – 8 vnt. Žvyro 2 sunkvežimiai, Cemento 20 vnt maišai, Molio, Plytelių sienoms 20 m2, Stalių komanda, Santechnikas

Panaudoti daiktai, kurie gali mums praversti:

Mediniai Langai, Durys lauko ir vidaus, Dviejų aukštų lovos arba viengulės medinės, Stalai valgymui ir dirbtuvėms (tinka stalai-knygos), Kėdės, Suolai: mediniai vidaus ir lauko, Veidrodžiai, Rūbų kabyklos, Indai ir stalo įrankiai: lėkštės, dubenėliai, puodeliai, šaukštai, šakutės, šaukšteliai, Gyvūnų kailiai ir ragai, Kilimai ir takai, kiliminė danga. Dirbtinės gėlės, Lego kaladėlės. Įvairūs baldai, kuriuos galima atnaujinti: spintelės, patalynės dėžės, stalčiai, knygų lentynos. Porolonas arba poroloniniai čiužiniai. Europadėklai, Tentai. Linininė, medvilninė ar kitokia medžiaga užuolaidoms, sienų, pertvarų drapiruotėms. Kreivi rąstai, medžių kelmai, kreivos šakos. Stikliniai buteliai

P.S. Oficialiai primenu, kad “Gervių lizdas“ yra dalis socialinės iniciatyvos„ EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt.

Jeigu Jums priimtina “Gervių lizdo” idėja, kviečiu paremti iniciatyvą, pervedant bet kokią sumą ar 2% pajamų mokesčio į VšĮ Draugiški šeimai (įm.k. 302307136) sąskaitą LT077300010114213065. Gyvenantiems užsienyje Paypal ecoethno@gmail.com

Kviečiame pasidaryti po IDĖJŲ albumą, kuriame sudėjome nuotraukas kaip atrodys “Gervių lizdas” 

Facebook Comments
SHARE
Previous articleNaujienos
Next articleInformacija tėvams

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.