Jakucionyte.lt

Home B. Jakučionytės knygos 78. Susitikimai su rašytoja Audrone Urbonaite Londone

78. Susitikimai su rašytoja Audrone Urbonaite Londone

7
78. Susitikimai su rašytoja Audrone Urbonaite Londone

Abi su Audrone esam įspūdingas duetas, dvi ypatingos moterys todėl juokinsim  ir virkdysim, būsim atviros ir nuoširdžios, dalinsimės savo patirtimi ir asmeniniais išgyvenimais gruodžio 10 ir 11 dienomis Londone.

Mudvi supažindino knygos. Audronė skaitė manąją „Moteris iš raudonos Audi“, o aš jos „Posūkyje – neišlėk“. Turėjom viena kitai ką pasakyti ne tik laiškais, bet ir susitikusios. Sutarėm kada nors surengti bendrą susitikimą su skaitytojais.

Tik perskaičiusi mano „Moteris iš raudonos Audi“ Audronė Urbonaitė rašė: „Esu elektroniniu paštu gavusi visokių tekstų, bet šis mane sukrėtė. Jeigu vidurnaktį prižadintai reikėtų pasakyti, kokia moteris Lietuvoje parašė azartiškiausią, atviriausią ir aistringiausią knygą apie motinystę, šeimą ir sekinančius bandymus paversti vyrą atsakingu žmogumi ir tėvu, – durčiau pirštu į B.Jakučionytę. Kiekviena ištekėjusi moteris (net laaaaaaaaaabai laimingai) puikiai supras, ką norėjo joms papasakoti B.Jakučionytė apie skirtingą vyro ir moters tempiamą naštą. Perskaičiusi netyčia pamaniau: gaila, kad šito niekada nepatyriau ir todėl negalėjau šio stipraus pasakojimo parašyti. Kartu man tapo labai liūdna, jog daugybės normalių moterų, trokštančių turėti didelę šeimą, gyvenimas yra toks sunkus, kad iš jo belieka lipdyti istorijas knygose – antraip kuokteltum. Tą knygą sveika paskaityti žmonėms, kurie mano: a) kad yra nelaimingi; b) kad kiti turi jiems padėti; c) kad persidirba. Knyga yra linksma ir energinga, o autorė – sveiko, realistinio proto ir TVIRTAI stovi ant žemės.“

Perskaičiusi Audronės knygą „Posūkyje neišlėk“  parašiau jai laišką: „Mane verčia didžiuotis lietuvybe žinojimas, kad tokias geras knygas rašo lietuvė moteris. Perskačiau ir apėmė toks jausmas, kad vienu skambesiu suskabėjau – ten parašyta viskas, ką šiuo metu rašau apie motinystę, apie ieškojimus ir visokius tingėjimus, geismus ir orgazmus. Galvoju, kad gal man vertėtų patylėti, nes niekada nesugebėsiu taip gerai valdyti žodžių ir taip taikliai jų parinkti, kaip padarėte jūs.  Knyga tokia gera, kad net skauda. Skaitydama vienoje vietoje pradėjau garsiai juoktis. Ten yra tokia eilutė: „Nes argi nemiela visas jėgas atiduoti žaviam vaikučiui ir šeimai, pažiūrėk, ar taip elgias Birutė?” Tokia likimo ironija! Paskutiniu metu savo motinystėje jaučiuosiu kaip paskutinė nevykėlė… Baltu baltu pavydu pavydžiu gebėjimo taip gerai rašyti ir suvokiu, kad mano rašymas tarsi pirmokės pirščiojimas. Labai vertinu Jus kaip žmogų, moterį, rašytoją, mamą, žurnalistę.“

Audronės Urbonaitės dosjė: Pirmoji knyga „Posūkyje – neišlėk“, kurią autorė parašė 2005 metais susirgusi vėžiu, sukėlė sprogstančios bombos efektą – per pusę metų buvo išleisti keturi tiražai, 12 tūkstančių egzempliorių. Už šį novelių romaną buvo įteikta Augustino Griciaus literatūrinė premija.
2014 metais išleistas provokuojantis romanas „CUKRUOTA ŽUVIS“. Dar po metų išėjo romanas „Žydiškų daiktų kambarys“, o pernai metais išleista knyga „Mano didžioji nuodėmė ŽURNALISTIKA”.
„Nuo žurnalistikos aš tapau cinikė, avantiūristė, žongliruotoja žmonių jausmais, bet užtat pažinau, kas yra tikrovė – nuo šiukšlynų iki prezidentų tikrovės. Tai puikiausia patirtis, kokia tik gali pasitaikyti: joks žmogus ir joks vyksmas pasaulyje man daugiau nekelia nerealistinių iliuzijų“, − teigia rašytoja.

Esu laiminga organizuodama mūsų abiejų su Audrone susitikimą Londone gyvenantiems lietuviams. Audronė man yra didelis autoritetas ir kaip moteris, ir kaip rašytoja iš kurios galiu labai daug pasimokyti. Mes abi esam labai atviros, labai jautrios ir nuoširdžios, dažnai šokiruojančios, mus daug kas myli, bet daug kas ir nekenčia, todėl net neabejoju, kad mūsų abiejų bendri  renginiai paliks neišdildomą įspūdį. Mes ne tik daug juoksimės, bet gal ir ašarą išspausim su savo pasakojimais.

Susitikimai vyks:

Gruodžio 10 d. 18 val. Lietuvių ambasadoje Londone, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, Būtina išansktinė regisracija el. paštu: birute.jakucionyte@gmail.com arba telefonu 07415659967 (Birutė)

Gruodžio 11d. 19 val. Knygnešyje, Lituanica Shopping Center, Beckton Retail Park, Alpine Way, LONDON
E6 6LA.  Daugiau informacijos telefonu: 078 146 72436 (Lina) www.knygnesys.co.uk

Urbonaite_Jakucionyte_ambasadoje

Facebook Comments Box

7 COMMENTS

  1. ech, kaip norėčiau būti artimiausiu laiku Londone! Gerų emocijų, prasmingo laiko, savęs įsivertinimo ir paspirties gyventi aukštai iškėlus galvą – užtaisas GARANTUOTAS !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.