Home Stovyklos vaikams

Stovyklos vaikams

VYKSTA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA Į 2021 GERVINIŲ STOVYKLAS!!!

Pagrindiniai Gervinių stovyklos principai ir veiklos kryptys:

 1. Pabandyk kitaip, plėsk savo galimybių rėmus, elkis nekasdieniškai.
 2. Sąmoningumo kėlimas per menų, garso, teatro terapijos užduotis, kūrybiškumą, fizinę ištvermę, nugalint baimes ir keičiant negatyvius įsitikinimus.
 3. Gervinių stovyklos programoje: amatai, rankdarbiai, menų terapija, judrieji žaidimai, mankšta, šokiai,  žygiai, vakariniai pasisėdėjimai prie laužo, sąmoningumą keliančių filmų žiūrėjimas. 

2021 m vasaros vaikų stovyklų pamainos “Gervių lizde”: 

I didžioji pamaina  – birželio  20 d. 17 val. – 26 d. 12 val. Mergaičių stovykla. Tai mergaitiško švelnumo, moteriškumo, šokių, lengvumo, kūrybos, rankdarbių, moterų ratelių ir pašnekesių apie pačius slapčiausius dalykus stovykla mergaitėms. Ši stovykla yra apie seserystę, viena kitos palaikymą, apie skirtingas moteriškumo tradicijas kitose šalyse. Kokios mergaitės, moterys yra ir ką jos veikia, kaip puošiasi Amerikos indėnų gentyse, Indijoje, Havajuose? Keliausime per šalis, gaminsime jų rankdarbius ir papuošalus, siūsime rūbus, puošimės, darysime grožio procedūras, mokysimės šokti tų šalių šokius. 

2021 m. Mergaičių pamainos tema „Prancūzija“, o ši šalis tai grožis ir estetika, mada, menas ir puiki virtuvė. Todėl valgysime kruasanus, darysime puikias foto sesijas, gyvuosius paveikslus „table vivant“ kursime kvepalus ir mokysimės kalbėti, dainuoti prancūziškai. Kelionės į šią nuostabią šalį kapitonė, pamainos vedančioji – aktorė ir režisierė, teatro terapeutė Gintarė Čepukonytė.   

II didžioji pamaina – liepos 4 d. 17 val. – 10 d. 20 val. Teatro pamaina  Į šią specializuotą TEATRO terapijos pamainą kviečiame visus kūrybiškus, talentingus, išskirtinius, keistuolius, nesuprastus, nepritampančius, uždarus vaikus – mes žinome daug  stebuklingų būdų kaip naudojant Teatro terapijos žaidimus atverti net ir pačius sudėtingiausius vaikus, kad jie pasijustų saugūs, reikalingi, svarbūs, drąsūs, mylimi ir  suprasti. Šioje pamainoje bus statomas įspūdingas muzikinis performansas “Laimės ąžuolai”, kuris vyks liepos 10 d. 21.00 val. Pagrindiniu smuiku šioje Gervinių stovyklos pamainoje griežia Gintarė Čepukonytė-Cechanavičienė – profesionali dramos aktorė, teatro pedagogikos magistrė, teatro terapeutė, įvairių meninių renginių ir projektų režisierė, choreografė, renginių vedėja. 

Mažoji VYŠNIŲ pamaina. Liepos 12 d. – 17 d. Tai pamaina, skirta 8 – 12 metų mergaitėms. Ji trumpesnė (6 dienų) ir mažesnė (max 20 dalyvių), nei kitos Gervinių stovyklų pamainos. Ši pamaina skirta mergaitėms, kurios dar žaidžia su lėlėmis ir vienaragiais, myli pūstus sijonus ir yra labai mergaitiškos, švelnios, gražios, kaip vyšnios ant torto. Ši pamaina nedidelė todėl, kad galėtume skirti kiekvienai vyšnaitei pakankamai dėmesio ir trumpesnė todėl, kad greičiausiai tai bus pirmoji stovykla, kai išvažiuoji savaitei be mamos ir tėčio.  Šios pamainos pagrindinė vadovė švelnioji, ramioji, kūrybiškoji Jonė Kazakevičiūtė (UK). 

III didžioji pamaina – liepos 18 d. 17 val. – 24 d. 12 val. Žiedų/Amatų pamaina. Tai auksarankiams ir amatus, rankdarbius mėgstantiems stovykla. Joje lipdom, veriam, neriam, kalam, statom, drebiam iš molio. 2021 metų Amatų pamainoje mokysimės lieti vazonus, paukštelius ir liniuotes iš plastiko kamštelių, siūsim angelus. Šios pamainos pagrindinė vadovė Gervių lizdo sumanytoja ir kūrėja, garso ir dailės terapeutė, rašytoja Birutė Jakučionytė.

IV didžioji pamaina – rugpjūčio 1 d. 17 val. – 7 d. 12 val. Draugų pamaina. Pažengusiems. Tai pati keisčiausia, giliausia, įdomiausia mūsų stovyklos pamaina, kurioje programa vyksta pagal susirinkusių vaikų poreikius ir vedama demokratijos principais, t.y. vadovauja patys stovyklos dalyviai. Šioje pamainoje daug vaikų iš skirtingų šalių ir kalbame skirtingomis kalbomis. Tai pamaina – iššūkis tiek vadovams, tiek vaikams, nes joje vyksta labai stiprūs asmenybių augimo procesai, komandinis darbas.  Ši pamaina skirta vaikams, kurie yra buvę nors vienoje Gervinių stovyklos pamainoje. 

V didžioji pamaina – rugpjūčio 15 – 21 d. Ąžuolų pamaina. Šioje pamainoje programa vyksta dviem linijom: lietuviškų šokių, dainų, tradicijų, amatų ir mokymosi statyti namus: medyje, drėbti iš molio ar kt. būdu, dirbti su medžiu. Šioje pamainoje pagrindiniu plaktuku mosuoja vadovas Taurintas Jakučionis. 2021 metų Ąžuolų pamainoje mokysimės dainuoti ir šokti lietuvių liaudies dainas ir šokius, vyks vakaronė su muzikantais Dariumi ir Dalia Mockevičiais (“Ratilai”). 

Gervinių stovykla vyks Trakų rajone, Vaikų ir jaunimo edukacijoms skirtoje erdvėje “Gervių lizdas”.  

Stovyklos kaina 300 eurų. Nuolatiniams Gervinių stovyklų dalyviamas, vienos šeimos vaikams arba važiuojantiems į daugiau nei vieną pamainą taikoma 10% nuolaida.

Ką turėtumėt žinoti prieš registruodami savo vaikus į stovyklą?

 1. Stovykla skirta kelti vaikų sąmoningumą, puoselėti teigiamas charakterio savybes ir pozityvumą, gerinti santykius su kitais žmonėmis, ypač tėvais.
 2. Kiekvienos dienos programa sudaryta pagal vaikų amžiaus ir lyties poreikius, pvz.: berniukams -judrūs žaidimai, kovos menai, techninės dirbtuvės, o mergaitėms – rankdarbiai. Tačiau, jeigu tarp berniukų yra mėgstančių rankdarbius, tai jie puikiai pasigamina sapnų gaudyklę ar lietaus lazdą, o mergaitės gali žaisti futbolą, tačiau paaugliams yra užsiėmimų ir užduočių, kurioms jie suskirstomi pagal lytį. Tai atskiri užsiėmimai, pokalbiai, paskaitos apie moteriškumą ir vyriškumą ir t.t.
 3. Dalyviai nesinaudoja telefonais ir kitais prietaisais. Tėvai gali bet kada paskambinti stovyklos vadovams ir pasiteirauti, kaip sekasi jų vaikui, pakalbėti su juo, tačiau visi vaikų telefonai yra surenkami registracijos metu ir atiduodami išvykstant.
 4. Stovyklautojai maitinami vegetariškai arba veganiškai (jeigu yra poreikis). Maistą į stovyklą vežtis draudžiama.
 5. Vienas iš stovyklos tikslų – atskleisti kiekvieno vaiko talentus, gebėjimus, praplėsti jo galimybių ribas, nugalėti baimes ir psichologinius barjerus, todėl stovyklos metu vyksta daug menų terapijos žaidimų, užduočių, o vadovų kasdienių susirinkimų metų analizuojama kiekvieno vaiko individuali situacija, sprendžiama kaip jį geriausia palaikyti, paskatinti.
 6. Vaikai gyvens nameliuose, atskirai berniukai ir mergaitės. Kiekviename namelyje su vaikais gyvens vienas arba du vadovai.
 7. Stovyklavietėje yra max 50 vietų gyventi nameliuose, t.y. keturiasdešimčiai vaikų ir dešimčiai vadovų. Jeigu bus daugiau norinčių, jie gyvens palapinėse, tačiau 50 vaikų vienoje pamainoje yra maksimalus dalyvių skaičius.
 8. Į stovyklą priimami vaikai nuo 8 iki 16 metų.
 9. 2020 m. Gervinių stovyklos sutartį galite perskaityti čia: 2020_Gervinių_stovykla_sutartis
 10. 2021 m sutartį, dalyvio anketą ir sutikimą dėl duomenų naudojimo atsiųsime el paštu po to, kai gausime jūsų užpildytą registraciją į stovyklą. 

Daugiau informacijos tel.: 8 618 12181, birute.jakucionyte@gmail.com

Facebook Comments