Jakucionyte.lt

Home Turners Hill. Ketvirti metai emigracijoje 90. Nusiimkite savo rožinius akinius – Lietuvoje pragyventi neįmanoma!

90. Nusiimkite savo rožinius akinius – Lietuvoje pragyventi neįmanoma!

681
90. Nusiimkite savo rožinius akinius – Lietuvoje pragyventi neįmanoma!

Pirmą kartą grįžtant iš Lietuvos taip bloga. Pirmą kartą taip džiaugiuosi, kad joje negyvenu ir nuolat galvoje dūzgia mintis: “Sotus alkano neužjaučia”. Mano vaikai ir aš esam sotūs iš minimumo kitoje šalyje ir aš nenorėčiau jiems rinkti maisto konteineryje, taip kaip daro kita keturių vaikų motina, jau pensininkė, Kaune. Šiandien per TV laidos filmavimą sėdėjau greta jos. Ji nesiskundžia, nieko nekaltina, niekieno pagalbos neprašo.

Šį kartą viešint Lietuvoje vieną dieną man paskambino trys TV laidos. Visos norėjo pakviesti ir kalbėtis ta pačia, “kalafijorų” ir nenormalių kainų Lietuvoje, tema. Žmonės, sukviesti į laidas: mamos, pensininkai  verkia. Tikra to žodžio prasme. Verkia, kad keturiasdešimt metų pradirbusi Lietuvai, šiandien gauna du šimtus eurų pensiją, verkia, kad norint išsimaitinti, reikia maisto važiuoti pirkti į kaimyninę šalį… Aš juos suprantu, palaikau ir man žiauriai žiauriai liūdna, sukyla begalė neigiamų emocijų ir aš jau nebenoriu jų daugiau slėpti. Prieš juos sėdintys ponai iš bankų, Laisvosios rinkos instituto, seimo nariai, ekonomistai, mosuoja Statistikos departamento duomenimis, kad nepabrango, o atpigo… žmonės šaukia, švilpia, juokiasi ir verkia.

Kažkas sako, kad viskas dar labiau brangs, nes tokie ekonomikos dėsniai, centrinis Europos bankas visada siekia brangimo, o mes pasirinkom tokią tvarką stodami į Europos sąjungą. Pasirinkom. Ir atrodo, kad gavom tai, ko jau niekas nebegali sukontroliuoti: kainų, prekybos centrų politikos. Ponas Gitanas Nausėda laidoje mintija, kad  jeigu iš kažkur tų pinigų surandat daugiau, nei gaunat, reiškia turite vokeliuose, reiškia didelė šešėlinė ekonomika. Atseit, ir vėl jūs, vagys kalti, vokeliuose turit, nuo valdžios slepiat. O man norisi paklausti, kiek žmonių gyvenančių Lietuvoje laiks nuo laiko sau ar savo verslui gauna emigrantiškas “injekcijas”? Emigrantų atostogos ir vestuvės, statomi namai Lietuvoje su tikėjimu kada nors grįžti, senų tėvų ar likusios dalies šeimos Lietuvoje išlaikymas, kokybiškių, vienetinių prekių pirkimas? Gal iš čia tie šešėliniai pinigai? Ar kas nors kada nors apskaičiavo emigrantų parvežamus pinigus į Lietuvą?

Nežinau kiek kartų esu girdėjusi istorijas apie tai, kaip kažkokį grįžusį su pinigais emigrantą paliko pliką basą už nieką: nelegaliai pardavė jo namą, sukurpė nebūtą bylą ir tampė tol, kol šis neapsikentęs susimokėjo kyšį, baudą… šiandien per filmavimą ir vėl girdėjau tokią istoriją. Korupcija tokio mąsto, kad sunku ją suvokti. Visi, kas kiek nors susidūręs su sistema, kalba apie tai. Mano sutiktas jaunas verslininkas pasakoja: “Buvo prikibę, būtų pripaišę baudžiamąją, susimokėjau. Mieloji, jeigu bandytum įsivaizduoti korupcijos Lietuvoje mąstą, tai kad ir kokį jį beįsivaizduotum, žinok, kad jis yra daug daug didesnis.” O laidos dalyvis Marius pasakoja, kaip prokurorė jį verčia pasirašyti skolos vekselį.

Kažkas tyliai laukia Lidl – ateis, pigiai valgysim, palengvės. O mano bičiulis pasakoja, kad jo artimas žmogus ten valdžioje ir Lidl’as atidėjo savo atėjimą pusei metų, nes turi peržiūri kainų politiką. Atseit, negali būti daug pigiau, nes esantys rinkoje tinklai užpjaus skundais, tarnybomis. Todėl Lidl peržiūrės savo kainas pagal Lietuvos rinką, na šiek tiek pigiau, nei dabar LT galima rasti, bet ne taip, kaip kitose šalyse. Ir vėl tik špyga taukuota…

Nuo pačio viršaus iki apačios. Ir nieko negali padėti paprastam kaimiečiui, prie kurio sodybos policininkas beveik kas vakarą pasistato automobilį ir eina į pamiškę šaudyti. Pati tuos šūvius girdėjau. Ką šaudo? Brokorieniauja, nes jeigu būtų legali medžioklė, būtų ne vienas ir ne kasvakarą. Jonas, šalia kurio namo policininkas tarsi akis badantį priekaištą kaskart palieka automobilį, pyksta, viduje verda, grąsina įskūsti, bet žino, kad įskundęs  pasidarys tik pats sau blogiau – jo smulkus versliukas bus užmėtytas tarnybų ir instancijų patikrinimais. Todėl tyliai pyksta, man pasakoja, bet nieko padaryti negali.

Bebūnat tą savaitę Lietuvoje sutikau ne vieną dar vis optimistiškai nusiteikusį, kažką gražaus ir naujo kurianti tautietį. Tarsi vyšnias ant torto. Anksčiau man Lietuva atrodė, kaip sluoksniuotas tortas: visko jame yra, ir blogo ir gero, ir apie tą korupciją žinojau. Ir apie sėkmingas verslo istorijas, šviesius, gerus žmones, gražią gamtą žinojau. Ir man tie torto sluoksniai buvo normalūs, kaip ir bet kurios kitos šalies. Na, gal man nelabai kai kurie skanūs ir įkandami dėl asmeninės susiklosčiusios situacijos, bet tikrai nerėkiau garsiai, kad Lietuvoje gyventi neįmanoma. O šiandien TV laidoje per filmavimą rėkiau.

Tai ką išgirdau, pamačiau per savaitę Lietuvoje,  visas lietuviškas tortas man atrodo sugedęs, net ir tie sluoksniai, kurie buvo skanūs ir valgomi yra absoliučiai užnuodyti. Taip, tą bjaurų, nevalgomą tortą dar vis puošia skanios vyšnios: fantastiškus dalykus dar vis kuriantys menininkai, muzikantai, amatininkai, auksarankės mamos ir mokytojos, tačiau tos vyšnios tokios brangios, kad torto įpirkti neįmanoma. Buvau Dizaino savaitės renginyje, mačiau begalę lietuviškų rūbų, papuošalų, tačiau jų kainos tokios, kad nustoji kvėpuoti. Suprantu juos ir tas kainas – nepažįstu nei vieno sėkmingo smulkaus verslininko. O jeigu toks yra, tai jo istorija yra visoje Lietuvoje žinoma sėkmės istorija, labiau išimtis, nei taisyklė. Mokesčių našta smulkiąjam verslui tokia, kad jos neįmanoma panešti.

Apie emigraciją kalba net tie, kurie daugybę metų sėkmingai verslauja, pasistatę naujus, gažius namus: “Negalim daugiau, nebegalim kvėpuoti. Nepragyvenam. Vyras vis kalba ir kalba, kad važiuokim gyventi į Vokietiją. Bet tai kaip paliksi namus? Kas čia viską prižiūrės?”  

“Mano mamai išoperuoti limfmazgiai ir nupjauta krūtis po vėžio, vienos rankos nepakelia. Gaudydama mirštantį tėtį, susilaužė kitos rankos raktikaulį – atėmė ir kitą ranką. Ne pensininkė dar, bet dirbti negali. Gauna 110 eurų išmoką, kaip jai gyveni?“ – jau važiuojant į Kauno oro uostą telefonu pasakoja draugė.  

Valdžia. Artėja rinkimai, kažkas mosuoja pažadais sumažinti kai kuriems produktams pridėtinės vertės mokestį, kažkas prieštarauja, kad tai vistiek nieko nepakeis ir žmonės dėl to netaps sotesni. Kažkas organizuoja akciją neiti tris dienas į prekybos tinklų parduotuves, tačiau aš nebetikiu, kad ta akcija pasiseks ar ką nors pakeis, nes lietuviai turi išsikirtinį bruožą ir kokioje nors Pasaulinėje statistikoje užimtų pirmą vietą: KANTRYBĖ ir KANČIA.

Valdžia kalba apie tai, kad Vaikų namų nebeliks. O studijoje Gražina, užauginusi jau 30 ir dar auginanti 16 sako, kad jos veikla traktuojama kaip individuali ir iš visų gaunamų išmokų jai reikia vėl sumokėti beveik pusę gautų pinigų mokesčiams. Šeimynos ir vaikų globa traktuojama kaip verslas. Matyt labai pelningas „versliukas”. Argi reikia naujų Seimo rinkimų, kad tai būtų pakeista? Net bloga, kad kažkoks valdininkėlis negali vieno parašo padėti ir viskas pasikeistų, juk ne apie milijonus kalbam, juk tų šeimynų tiek daug nėra… gal dėl to ir nėra… kažin ar tokie „versliukai” kuriame tik dėl pasipelnymo.  

Valdžia pamosuos Statistikos departamento skaičiukais prieš nosį ir vėl visi tarsi su rožiniais akiniais: “Bet Lietuva nepriklausoma, bet Lietuvoje tokia graži gamta ir žmonės tokie geri. Bet Lietuvoje irgi gera gyventi, o tam kuriam bloga, bus bloga bet kokioje šalyje” – porina kitas TV laidos dalyvis, asmenybės ugdymo treneris ir kiša savo vizitinę tai pensininkei, kuri konteineriuose ieško maisto. Tik vargiai pagalvoja, kad ta moteris kažin ar turi už ką jam paskambinti. Žmonės mieli, jeigu niekada nebuvot išvažiavę į užsienį, jeigu netikite ten buvusių nuotraukomis, laiškais apie penkis kartus mažesnes maisto kainas ir penkis kartus didesnius atlyginimus, žmonės, ATSIBUSKIT, jus smaugia, engia, kankina ir verčia žemintis susiklosčiusi sisteminė situacija Lietuvoje, pradedant Seimu ir baigiant brakonieriaujančiu policininku.

Esu iš tų žmonių, kuris ilgai mokėsi ir išmoko net ir pačiose blogiausiose situacijose įvelgti pliusų, esu didelė optimistė, tačiau tai, ką šį kartą pamačiau ir išgirdau Lietuvoje, mane tikrai varo į neviltį. Visi jaunesni gali išvažiuoti, pradėti iš  naujo, nors absoliučiai nenormalūs tokie emigracijos mąstai, tačiau ką daryti tiems, kurie jau senjorai, neįgalūs? Man norisi tik susiimti už galvos ir rėkti ar vemti. Bet aš susiimsiu ir melsiuosi už Lietuvą, nes nieko daugiau negaliu padaryti.

Facebook Comments Box

681 COMMENTS

  • jau idejau: „Valdžia kalba apie tai, kad Vaikų namų nebeliks. O studijoje Gražina, užauginusi jau 30 ir dar auginanti 16 sako, kad jos veikla traktuojama kaip individuali ir iš visų gaunamų išmokų jai reikia vėl sumokėti beveik pusę gautų pinigų mokesčiams. Šeimynos ir vaikų globa traktuojama kaip verslas. Matyt labai pelningas “versliukas”. Argi reikia naujų Seimo rinkimų, kad tai būtų pakeista? Net bloga, kad kažkoks valdininkėlis negali vieno parašo padėti ir viskas pasikeistų, juk ne apie milijonus kalbam, juk tų šeimynų tiek daug nėra… gal dėl to ir nėra… kažin ar tokie “versliukai” kuriame tik dėl pasipelnymo.”

  • Plius, dar, kad užkurtum šitą „vesliuką” reik nemažai investuoti i būstą, kad atitiktų reikalavimus ir neduok Die, gyvenant poreikiai padidėja (kad ir mašina nusibaigia)- paskolos negausi…

 1. Nesutinku. Birute, kaip buvo anksčiau visko, taip ir dabar yra. Išlenda tik kartas nuo karto didesni skandalai.kaip yra šiandien ir nieko čia keisto.daug nuomonių, daug žmonių, daug klaidų ir kiekvienas traukia pinigą į save. Mano galva nesamonė sakyti, kad dabar atkeliavot ir pamatėt Lietuvoj tik viską juodą ir brangų. Yra daugybė besikuriančių ar susikūrusiu verslų, kuriems sekasi, kaip pavizdys atsigaunantis ir gyvas Vilniaus stoties rajonas… sutinku dar mažus gyvus ir laimingus kaimus, tai yra tai ką matau aš gyvendama čia Lietuvoje. Mokėdama daug už savo studijas ir dirbdama visa savo laisvalaikį. Bet dirbu ir išlieku aktyvi, aktyvi veiksmais ir protu. Dirba ir mano tėvai ir seneliai daržuose. Ir niekas nemato jokios tragedijos. Pažįstu šeimas su keturiais ar aštuoniais vaikais ir niekas nesiskundžia, nes vietoj to kalafijoro ima ir užsiaugina patys ar nusiperka pomidorą. Nedaro problemos, o ieško išeičių ir protingų veiksmų. O ne klykia – kaip čia blogai, einu kitur. Nežinau, man tiesiog liūdna, kai žmonės nesugeba išgyventi gimtinėj ir dar ant jos rėkia. Yra čia visko. Yra ir daug kaime gyvenenčių žmonių, kurie už nieką nemoka, o gyvena gerai ir visus pinigus prageria…tai taip yra neteisybės.bet yra jos ir UK. Aš mieliau nesuvalgysiu papildomo torto, bet nebūsiu priversta žiūrėti į visiškai nusigėrusias brites šeštadienio naktį besišlaistančias po miesto centrą be apatinių ir tai pademonstruojančias. Labai daug norisi pasakyti. Bet esmė ta, kad nesutinku su Jūsų viešai sakoma nuomone, kad Lietuvoje blogai gyventi. Manau blogai tiems kurie nesugeba užsidirbti, pakovoti už save ar puola pirkti kosmosus kainuojančias prekes. Ne politikoj pati didžiausia problema, o individuolioje galvoje.

  • „Manau blogai tiems kurie nesugeba užsidirbti, pakovoti už save ar puola pirkti kosmosus kainuojančias prekes.” Taip, cia teisingai parasete. Taciau ka daryti tiems, kurie del nuo ju jau nepriklausanciu priezasciu stipriai dirbti negali? Neigalus, senyvi, mazus vaikus auginantys. Uzsidirbti galima, kai GALI. Socialine sistema pas mus stipriai netobula. Kitas dalykas, yra nekvalifikuota darba dirbanciu zmoniu, kurie tikrai daug ir sunkiai dirba, taciau ju darbas nera apmokamas tiek, kad butu imanoma su musu kainomis padoriai gyventi, turint vaiku. O juk tokiu darbuotoju taip pat labai reikia.

  • Na namai diksta ir ne po viena ar du.. verslai plečiasi… nera viskas puiku cia bet,nėra taip blogai.. tiesiog reikia ne sėdėti ir verkti o daryti išeiciu ieškoti… pabėgimas į užsienį neiseitis… vienam antram trečiam pasisekė bet nevisiems pasiseka ir svetur… grįžta basi ir vėl nuo nulio čia pradeda.. ir mano akys be rožinių akynių tikrai…

  • Lengviausia yra sedet Anglijoj ir varyt ant Lietuvos. Ir beje,kurioj cia Anglijos parduotuvej ‘penkis kartus pigesnes prekes negu Lietuvoj’.

  • Tikrai net juokinga, kad kalbete apie girtas brites kai Lietuvoj toks alkoholizmas. Kito aky krisla pamato, savo aky rasto nemato!!!

  • Guoste paraset visiska nesamone.ka jus vadinate sakykit normaliu ir pilnaverciu gyvenimu???tipo seima su 8 vaikais labai jau puikiai gyvena???!!!tikrai nepatikesiu ir neitikinot.mes nesam akli ir kurti,matome kokia istiesu ta realybe

  • Jezau, kaip vaikiška, Emilija. Auginatys daug vaikų kalti, kad jų tiek turi, pensininkai kalti, kad jų pensija tokia maža, neįgalūs kalti, kad neįgalūs – nepagalvojo prie tapdami tokiais, pasak jūsų, galėjo tokiais netapti. Būtų graudu, jeigu jūsų vaikiški paistalai nebūtų juokingi.

  • Ale tikrai Emilija Norkūnaitė labai jau nekokie jusu palyginimai.plius kaio galima rasyti jog gerai tokia seima gyvena ir nieko netruksta.absoliuti nesamone

  • Yra saliu ir be Anglijos. Kur atvaziaves i ligonine su praskelta galva nesutiksi gydytojo tapsnojancio sau per kisene ir nepradedancio siuti, kol negauna kysio, nors tu jau ir taip sumokejai ligoninei oficialiai. Kur issikvieti policija ir ji neissisaipo is taves( man yra teke tai patirt, kai su keliais draugais seke du vaikinai, nes nedavem cigareciu, tai policininkai buvo ju draugai). Kur uzdirbi padoriai gali nusipirkt normalaus maisto uz normalia kaina.

  • Yra saliu ir be Anglijos. Kur atvaziaves i ligonine su praskelta galva nesutiksi gydytojo tapsnojancio sau per kisene ir nepradedancio siuti, kol negauna kysio, nors tu jau ir taip sumokejai ligoninei oficialiai. Kur issikvieti policija ir ji neissisaipo is taves( man yra teke tai patirt, kai su keliais draugais seke du vaikinai, nes nedavem cigareciu, tai policininkai buvo ju draugai). Kur uzdirbi padoriai gali nusipirkt normalaus maisto uz normalia kaina. https://www.jakucionyte.lt/?p=1300#comment-5026

  • Edvinas Bernotas Kad jau taip visi dėl tų žiedinių kopūstų už 4 eurus rėkauja, tai paminėt galima, kad toks vienetas 0.9 svaro Anglijoje. Taip pat daugybė prekių kurių kainos yra mažesnės, ir aš pats tai tikrai pastebiu, nes pats esu studentas, tad pinigų ne kalnai. Kainų skirtumas yra, o ką jau bekalbėti apie kainų/atlygių santykį.

 2. Guoste, tik pamirsote pamineti sukiuzusia Ir korumpuota Lietuvos teisesaugos sistema apie kuria Birute taip pat kalba. AR ten irgi viskas skaidru kaip kristolas?

  • žinoma, kad ne. aš nesakau, kad kas nors iš vis Lietuvoje krištolu žiba.aš sakau, kad tokios mūsų gyvenimo sąlygos daro mus aktyvius. sakau, kad kitose aplinkinėse šalyse lygiai taip pat nėra krištolu, kad lygiai taip pat yra korupcija, tik gal jos mąstas skiriasi. aš nesakau, kad Lietuva tobula. aš tik sakau, kad joje galima gyventi, jei nori. piktinuosi griežtu Birutės teiginiu, kad štai visi Lietuvoje gyvenantys tiesiog yra mirtininkai. nesutinku, mūsų kultūra aukščiau už pinigus.

  • O kam gyventi ten, kuri esi gimes ir auges ir be galo myli savo krasta ir jo zmones, bet del supuvusios ir apsisnargliavuisios beviltiskos ir korumpuotos iki kaulu smegenu sistemos dar turi darytis aktyviu? Kam, jei gali buti aktyviu ten, kur Tau niekas netrukdo, kurti, dirbti ir klesteti?

  • Ieikit i Sodros puslapi, kur galima preliminariai savo pensija pasiskaiciuoti ir visi akiniai nukris. Ne tik, kad akiniai, bet ir dantys iskris 😂
   Kitas dalykas – didesne dauguma jaunimo, vos sulauke 18, kelia sparnus i uzsieni dirbti arba mokytis, is ju geriausiu atveju gryz puse. Net ir 40meciai su seimom ruosiasi isvaziuoti, net planuoja issivezti tevus. Paziurekit i zmones apie 50metu , jie slepia sypsenas, nes dantis susitaisyti prabanga. Kai kurie vaziuoja i Baltarusijos privacias klinikas, nuomuojasi viesbucius, kad susidetu implantus, nes taip pigiau.
   Ne visu teveliai buvo pasiturintys, ne visus silkiniais marskineliais aprenge ir i mokslus isleido. Dirba ir paprastus zemiskus darbus uz minimumus. Gal ir nesugeba daugiau, gal bijo keisti. Ne visi idealus, bet visi nori gyventi, o ne isgyventi

 3. Visi mano bendraamziai, kurie studijavo, o ne studentavo turi gerus darbus, perkasi butus, statosi namus, augina vaikus, keliauja. Pataupyti tenka visiems, gal tiksliau, protingai planuoti, bet tikrai nera taip, kad norisi is cia begti, kad negera gyventi. Mano draugu ratas nesiskundzia ir yra laimingi zmones. Teveliams yra sunkiau, abu pensijoje, bet esam du dirbantys vaikai ir esant reikalui, padedam. Jie pragyvena is savo pajamu, o mes juos palepinam. Sunkiausia, kai seni zmones be vaiku, be sveikatos, invalidai. Tada yra baisu. Soc. sistema susirgus, netekus darbingumo- neveikia. Bet man asmeniskai ir mano draugu/seimos ratui gyventi namuose yra labai gera. Niekur nenorim kelti sparnu:).

 4. Visi mano bendraamziai, kurie studijavo, o ne studentavo turi gerus darbus, perkasi butus, statosi namus, augina vaikus, keliauja. Pataupyti tenka visiems, gal tiksliau, protingai planuoti, bet tikrai nera taip, kad norisi is cia begti, kad negera gyventi. Mano draugu ratas nesiskundzia ir yra laimingi zmones. Teveliams yra sunkiau, abu pensijoje, bet esam du dirbantys vaikai ir esant reikalui, padedam. Jie pragyvena is savo pajamu, o mes juos palepinam. Sunkiausia, kai seni zmones be vaiku, be sveikatos, invalidai. Tada yra baisu. Soc. sistema susirgus, netekus darbingumo- neveikia. Bet man asmeniskai ir mano draugu/seimos ratui gyventi namuose yra labai gera. Niekur nenorim kelti sparnu:).

  • Svarbiausia neapsidairyti toliau savo rato ir roziniai akiniai nenukrenta, svarbu man dabar gerai o toliau nors ir tvanas 🙂 cia kalbama valstybes mastu manai, ka daryti kad daugiau zmoniu galetu pragyventi Lt

  • Galiu atsakyti- jei negaliu nieko gero Lt padaryti tai galiu isvykti ir taip bus Lietuvai lengviau;) ar ne? As bendrai labiau rasiau, kad pensininku vaikai butent ir sedi seime, tad reikia pagalvot ar teisingai auklejom vaikus..

  • Na, aš irgi LT negyvenu, tačiau vistiek labai daug dėl jos galiu nuveikti. Bet čia ne apie tai… tikiuosi, kad mano vaikai Seime nesėdės

  • o budama cia ka galetumet gero padaryt? yra zmoniu kurie negali isvaziuoti,tad nustokit su tokiais kvailais klausimais.jum cia atrodo kad ateis zmones su sakem prie seio ir per 5 min viskas pasikeis.. pasikeis tik tas kad baudu prisirinks ir vistiek nieko gero nebus

  • Galiu atsakyti- jei negaliu nieko gero Lt padaryti tai galiu isvykti ir taip bus Lietuvai lengviau;) ar ne? As bendrai labiau rasiau, kad pensininku vaikai butent ir sedi seime, tad reikia pagalvot ar teisingai auklejom vaikus..

  • o budama cia ka galetumet gero padaryt? yra zmoniu kurie negali isvaziuoti,tad nustokit su tokiais kvailais klausimais.jum cia atrodo kad ateis zmones su sakem prie seio ir per 5 min viskas pasikeis.. pasikeis tik tas kad baudu prisirinks ir vistiek nieko gero nebus

 5. Dvigubi standartai Guostė Marija Norkūnaitė… Lietuvoje visko yra ir viskas gerai, o UK tik girtos britės be apatiniu? Labai gerai, jog yra tokiu jaunu patriotu, kaip tu, bet ar tu manai, jog €350 per menesį yra pakankamai gyventi, o ne pragyventi? Galiu patikinti, UK yra daugiau visko, ne tik girtos britės be apatiniu, ir €350 žmonės per savaitę užsidirba… Ir ne, ne vištu fabrikuose:).

 6. Tiesos Jūsų straipsnyje yra, bet kai kur spalvos per daug užjuodintos. Ir dar erzina tas emigrantų kartojimas, kaip jie čia viską veža, visus išlaiko… Man asmeniškai niekas nieko neveža ir niekas manęs neišlaiko. O jei statosi sau namus ar perkasi sau daiktus, tai čia gi nesiskaito, kad kitus išlaiko. Viena iš emigrantų blogybių yra tai, kad jie linkę tiesiog hiperbolizuoti savo nuopelnus Lietuvai – nusipirkau Lietuvoje televizorių ir jau didvyris. Atvežiau lauktuvių, tai jau išlaikau kažką. Jei tie emigrantai tokie dosnūs būtų, kaip patys kalba, tai ir tos verkiančios močiutės TV studijoje nesėdėtų 😉

  • Je tiei kas ir leidzia pinigus, uzdirbtus svetur pastaruoju metu, na sakykime pagrinde Lietuvoje kaip tradiciskai iprasta, per atostogas, taip sumokedamas uz maista , transporto islaidas ir kita t.y. pirkdami paslaugas ar produktus, moka tiesiogiai ar netiesiogiai mokescius galutiniam variante. Jei galetumete sau leisti manyti kad tie pinigai ir ir sumoje perlaidos kasmet sudarancios milijardinius skaicius beveik visiskas niekas, tai labai ir labai galite netgi suklysti, nes tai kogero galetu prilygti panasai netgi visu ismokamu penciju dydziuj kartu paemus per tapati laikotarpi. Bet kiekvienas turi savo teise isakyti savo nuomone , kaip ir visi turime savo asmenine gyvenimo patirti, taipogi kintancia geresniu ar netokiu geru keliu. Soko terapija veikai sokiruojanciai trumpai, o varle isvirti galima ir ant silpnos ugnies. Tik ar visi iprociai musu paciu iprasti ,o gal net ipirsti, spresti irgi mums patiems, vienus akinius nusiemus, siekiame kitu? Kas nuspres? Pats zmogus ar daugelis kitu? Klausimas retoriskas, nebutina atsakineti reguojant is inercijos ar momentinio impulso. Veidrodis del to neprades rodyti kitokios reakcijos nei ja patys parodysite. Siulyciau nekabinti pavieniu abejotinu faktu prie bendros tendencijos. tai bereikalinga ytampa, nukreipianti demesi nuo pagrindiniu dalyku. Bet pacia ideja dalintis patirtim ir surinktomis ziniomis labai ir netgi labai sveikinciau , betkokiu atveju. Linkiu sekmes ir ateityje. 🙂

 7. Pažiūrim kiek pelno generuoja kompanijos ir kiek dalinasi, pamatysim baisinį ego. Didesnių firmų vadovai gauna nuo 30.000 iki 60.000 EUR, o žmonės dienom naktim dirba visą gyvenimą.

 8. Pažiūrim kiek pelno generuoja kompanijos ir kiek dalinasi, pamatysim baisinį ego. Didesnių firmų vadovai gauna nuo 30.000 iki 60.000 EUR, o žmonės dienom naktim dirba visą gyvenimą.

 9. Parasyta gerai. Bet visur yra savo pliusu, ir savo minusu. As gyvenu Airijoje, ir cia pilna visokiu nesamoniu, kai geriau isigilini i sistema. Kad ir kaip sunku financiskai ir psichologiskai Lietuvoje, uzsienio salys irgi nera stebuklas.

  • palyginus, yra stebuklas. kai senis pagavo zuvi, ji ispilde jo tris norus, bet ir to jam nepakako. teko grist atgal i sena troba. tai nebukim SENIAIS

 10. Geras straipsnis !!! Kiekviena vasara gryzus nors trumpam tampa liudna …. del pencininkės mamos – ji liko viena o mes 4 vaikai su šeimomis užsienyje įsikūrę ! Pencijos til mokesčiams ir vaistams užtektų , tai paeiliui siunčiam pinigų kad nestigtų maistui. Lanko mus retai nes vistiek namie jaučiasi geriau , tarp savo kalbos žmonių… Sveikata prastoka ir teiravosi pati Blindtrubiškių senelių pensionate – sako vietą eitų rezervuot ??? …
  Atsakymas – Juk tu vaikus 4 turi , tu esi jų rūpestis !!! Vienatvė daro savo – kai pripažinta depresija .. pagrindas – vienatvė !
  Kai pažiuriu kiek kitose valstybėse pvz Danijoj rūpinamasi senais žmonėmis – tiesiog verkt norisi , kaip mūsų valstybė yra juos nurašiusi o juk žmonės savo laiku sveikatą padėję !!!

 11. Geras straipsnis !!! Kiekviena vasara gryzus nors trumpam tampa liudna …. del pencininkės mamos – ji liko viena o mes 4 vaikai su šeimomis užsienyje įsikūrę ! Pencijos til mokesčiams ir vaistams užtektų , tai paeiliui siunčiam pinigų kad nestigtų maistui. Lanko mus retai nes vistiek namie jaučiasi geriau , tarp savo kalbos žmonių… Sveikata prastoka ir teiravosi pati Blindtrubiškių senelių pensionate – sako vietą eitų rezervuot ??? …
  Atsakymas – Juk tu vaikus 4 turi , tu esi jų rūpestis !!! Vienatvė daro savo – kai pripažinta depresija .. pagrindas – vienatvė !
  Kai pažiuriu kiek kitose valstybėse pvz Danijoj rūpinamasi senais žmonėmis – tiesiog verkt norisi , kaip mūsų valstybė yra juos nurašiusi o juk žmonės savo laiku sveikatą padėję !!!

 12. man liudna, kad tai dedasi Lietuvoje ir as pritariu Birutei, ji isdryso atvirai ivardyti visus skaudulius, kaip gaila kad mes lietuviai neturim graikon karsto kraujo ir veinybes.

 13. Brute, as pries 15 metu is vaziavau is Lietuvos del visu Tamstos isvardintu priezasciu. Man jau tuomet visa tai buvo zinoma ir matoma. Kai pries 8 metu buvom susitike ir dareme keleta renginiu, as jau masciau nebe taip lietuviskai ir jauciau ta atotruki, o ypac apie darbo salygas ar kitus uzsidirbimo budus. Geras straipsnis ir vaizdus palyginimas su tortu.

  • Tik kad vis atrodo, kad padetis turetu gereti, is tolo paskaitai ekonomistu straipsnius ir skaiciavimus – jie tokie pozityvus, o kai grizti, matai realiai, kad padetis negereja tikrai, Labai didziulis atotrukis tarp taip vadinamu ”nevykeliu” ir vykeliu, norsman nepriimtini visai tokie zmoniu ivardinimai.

  • Vaclovas Ziedas Liudna, mano vaikai grizta sios vasaros pabaigoje namo, i Lietuva, as isvis pasimetus, ka man daryti, dar ne pensininke, bet mano amziaus zmogui isidarbinti kazkur be sansu, esu nevilty visai, lyg ir norisi buti salia seimos, o negali, labai liudna.

 14. Brute, as pries 15 metu is vaziavau is Lietuvos del visu Tamstos isvardintu priezasciu. Man jau tuomet visa tai buvo zinoma ir matoma. Kai pries 8 metu buvom susitike ir dareme keleta renginiu, as jau masciau nebe taip lietuviskai ir jauciau ta atotruki, o ypac apie darbo salygas ar kitus uzsidirbimo budus. Geras straipsnis ir vaizdus palyginimas su tortu.

  • Vaclovas Ziedas Liudna, mano vaikai grizta sios vasaros pabaigoje namo, i Lietuva, as isvis pasimetus, ka man daryti, dar ne pensininke, bet mano amziaus zmogui isidarbinti kazkur be sansu, esu nevilty visai, lyg ir norisi buti salia seimos, o negali, labai liudna.

 15. Sutinku, Birute. O dar daugiau šūdo išlenda prieš rinkimus, klanai ( „partijos”) tik ir stengiasi dergdami vieni ant kitų užsiimt pozicijas.
  Tos tv laidos vien dėl šou, reitingų.

 16. Sutinku, Birute. O dar daugiau šūdo išlenda prieš rinkimus, klanai ( „partijos”) tik ir stengiasi dergdami vieni ant kitų užsiimt pozicijas.
  Tos tv laidos vien dėl šou, reitingų.

 17. Paskaičiau ir pasijaučiau blogai. Nepažįstu brakonierių, po langais šaudo tik fejerverkai. Kyšių prokurorai nereikalauja, gal todėl, kad laikausi įstatymų. Maisto kainos mane tenkina, dažniausiai perku turguose pas senukus, gėda bet net neklausiu kainų ir net grąžos neimu. Gyvenam sveiki, laimingi, mylim vienas kitą. Viskas pas mus gerai. Linkėjimai iš kaimo prie Vilniaus.

  • Labai noretusi, kad ir tie senukai, prekiaujantys turguje, galetu taip pat apsipirkti, kad ir klausdami kainas ir imdami graza, bet……matyt nelabai gaunasi

  • Kodėl gi ne? Mano mama irgi gatvėje prekiauja, apie 1000eur per mėnesį prie pensijos užsidirba. Pas mus kažkodėl galvojama, kad žmogus, išėjęs į pensiją yra beveik miręs. Negali dirbti, neturi sveikatos, neatostogauja šiltuose kraštuose, nemyli, nesidžiaugia gyvenimu. Mano mamai jau tuoj 70 ir ji gyvena savo auksinį laikotarpį. Dirba kiek nori, vaikšto į mankštas ir kas antrą dieną plaukioja baseine. Nemanau, kad kada nors jai reikės vaikų finansinės paramos, bet ji rami, žino, kad nelaimės atveju vaikai ja pasirūpins.

  • Gal mama kazkokiom stebuklingom zolelem prekiauja?Man iki pensijos toli,mielai tukstanteli -kita prie savo mokytojiskos algeles prisidurciau!

  • Kodėl žolėmis? Jos draugė Adelė žolėmis prekiauja, manau ją žinote. Mano sūnaus matematikos korepetitorė pensininkė. Aš jai jau tris metus moku po 100eur per. Mėnesį. Mokinių pas ją 12-14. Naujų seniai nepriima.

  • Elena Gumeniene jūsų pozicija apgailėtina. Nepavydėkite veikliems ir darbštiems žmonėms, geriau pasistenkite pati tokia tapti.

  • Pirma raset,kad mociute gatveje prekiauja ir uzdirba 1000€per men.O dabar ji matematekos korepetitore ?Tai idomu,kaip gi papildomai uzsidirba moteriske tokius pinigelius?

  • Elena, pagal jūsų teksto suvokimą, jums bus labai sunku daugiau užsidirbti. Jei nesugebate trijų sakinių perskaityti/suprasti ir ieškote priekabių iš akivaizdaus pavydo, geriau jums nebus niekad. Grabas išlygins.

  • Same here. Linkėjimai iš kaimo vardu Kaunas (argi ne taip populiaru jį vadinti?)
   Sakoma, jei esi plaktukas, aplink viskas atrodo kaip vinys. Linkiu nebūti plaktukais.

 18. Paskaičiau ir pasijaučiau blogai. Nepažįstu brakonierių, po langais šaudo tik fejerverkai. Kyšių prokurorai nereikalauja, gal todėl, kad laikausi įstatymų. Maisto kainos mane tenkina, dažniausiai perku turguose pas senukus, gėda bet net neklausiu kainų ir net grąžos neimu. Gyvenam sveiki, laimingi, mylim vienas kitą. Viskas pas mus gerai. Linkėjimai iš kaimo prie Vilniaus.

 19. Apie kurią Lietuvą čia kalbate? Gyvename, dirbame, uždirbame, auginame vaikus, ir net negalvojame, kad kur kitur juos gimdyti būtų geriau, kuriame namus, džiaugiamės, keliaujame, niekam kyšių nemokame, o jų niekas ir neprašo, parduotuvėse dažniau sutinku besišypsančias kasininkes, gatvėje – laimingus žmones, draugai čia, sako, džiaugiasi gyvenimu, o ir giminės – lyg niekas nesiskundžia. Tai taip pat „pro rožinius akinius”? Gyveni taip, kaip nori gyventi.

  • Ir galimybės skirtingos. Vidiniai resursai. Gyvenimo pradmenys suformavę motyvaciją, pasitikėjimą savimi ir pasauliu. Žaviuosi žmonėmis, kurie siekia užsibrėžto tikslo, bet sutikite, nei intelektu nei aplinka nesam lygūs 🙂

  • Egle, jei galimybės skirtingos – o to niekas neginčija, kodėl gyvenimo kokybė, pajamos turėtų būti vienodos?
   Paprastai tas „paprastas žmogus” tiesiog ne negali, o tingi. Nes viską nuo okupacijos laikų įpratės gauti – darbą, butą, algą – neadekvačiai didesnę nei jo indėlis, pigią sveikatos apsaugą, išmokas, nemokamą švietimą. Problema tame, kad nepriklausomoj šaly nieks niekam nieko neįsipareigoja dalinti. Deja, kad reikia viską uždirbti pačiam – jau čia valdžios, viso likusio pasaulio, bet ne jo bėda.

  • Laura Čekanavičienė ,butent kad yra dvi Lietuvos – Vilnius ir provincijos miestai…..apsilankykite provincijoje,pvz. Panevezyje – sypsena ir ‘kaip gerai LT’ pradings akimirksniu….

  • Neturi gyvenimo kokybė būti vienoda (nors fizinius ir protinius duomenis dažnai paveldime), bet tas minimumas kurio žmogus „nusipelnė” neturėtų būti toks koks yra. Invalidumo pašalpa 170 €, vaistams daugiau nei pusė, būstas… o ir pavalgyt turbūt nori žmogus. Man dėl tokių skauda…

  • Rolandas Indrasiunas, Irena Novokauskiene turiu galimybių susipažinti su abiem Lietuvos pusėmis. Ir vis dėlto sakau, kad sąvokos „miestas” ir „provincija” pažymi ne geografinę padėtį, o proto būseną. Tiek Vilniuje, tiek Jurbarke gausu veiklių, puikiai pragyvenančių žmonių.

  • Eglė Vaitkevičienė šiuo atveju su jumis sutinku – socialiai pažeidžiamų grupių situacija išties nepavydėtina…

 20. Apie kurią Lietuvą čia kalbate? Gyvename, dirbame, uždirbame, auginame vaikus, ir net negalvojame, kad kur kitur juos gimdyti būtų geriau, kuriame namus, džiaugiamės, keliaujame, niekam kyšių nemokame, o jų niekas ir neprašo, parduotuvėse dažniau sutinku besišypsančias kasininkes, gatvėje – laimingus žmones, draugai čia, sako, džiaugiasi gyvenimu, o ir giminės – lyg niekas nesiskundžia. Tai taip pat „pro rožinius akinius”? Gyveni taip, kaip nori gyventi.

  • Jūs kai lyginate lyginkit, tie kas prasčiausiai gyvena Lt ir svetur. Aišku, kai sąlygos leidžia generuotis pajamas pačiam lyg ir viskas gerai.

  • Ir galimybės skirtingos. Vidiniai resursai. Gyvenimo pradmenys suformavę motyvaciją, pasitikėjimą savimi ir pasauliu. Žaviuosi žmonėmis, kurie siekia užsibrėžto tikslo, bet sutikite, nei intelektu nei aplinka nesam lygūs 🙂

  • Egle, jei galimybės skirtingos – o to niekas neginčija, kodėl gyvenimo kokybė, pajamos turėtų būti vienodos?
   Paprastai tas „paprastas žmogus” tiesiog ne negali, o tingi. Nes viską nuo okupacijos laikų įpratės gauti – darbą, butą, algą – neadekvačiai didesnę nei jo indėlis, pigią sveikatos apsaugą, išmokas, nemokamą švietimą. Problema tame, kad nepriklausomoj šaly nieks niekam nieko neįsipareigoja dalinti. Deja, kad reikia viską uždirbti pačiam – jau čia valdžios, viso likusio pasaulio, bet ne jo bėda.

  • Laura Čekanavičienė ,butent kad yra dvi Lietuvos – Vilnius ir provincijos miestai…..apsilankykite provincijoje,pvz. Panevezyje – sypsena ir ‘kaip gerai LT’ pradings akimirksniu….

  • Neturi gyvenimo kokybė būti vienoda (nors fizinius ir protinius duomenis dažnai paveldime), bet tas minimumas kurio žmogus „nusipelnė” neturėtų būti toks koks yra. Invalidumo pašalpa 170 €, vaistams daugiau nei pusė, būstas… o ir pavalgyt turbūt nori žmogus. Man dėl tokių skauda…

  • Sotus alkano neuzjaucia, jei neturi vadinasi patys kalti, nevykeliai, statistiskai dauguma Lt gyventoju daug dirba bet mazai uzdirba ir tik keletas i kuriems visi dirba gyvena geriau, keliauja, dziaugiasi gyvenimu, pagarba visiems atsisakantiems emigrouti , nesvarbu kaip sunkiai Lt pragyventi

  • Rolandas Indrasiunas, Irena Novokauskiene turiu galimybių susipažinti su abiem Lietuvos pusėmis. Ir vis dėlto sakau, kad sąvokos „miestas” ir „provincija” pažymi ne geografinę padėtį, o proto būseną. Tiek Vilniuje, tiek Jurbarke gausu veiklių, puikiai pragyvenančių žmonių.

  • Eglė Vaitkevičienė šiuo atveju su jumis sutinku – socialiai pažeidžiamų grupių situacija išties nepavydėtina…

  • Pensija, ponia, reikia kaupti, jai taupyti. O ne prasyti. Jusu ziniomis, „Sodra” jusu mokamus mokescius pensijai ne kaupia, o perdalija kitiems, ka sukaupusi. Ir net „Sodra” neisipareigoja po n+k metu jums kazka moketi.

  • Laura Čekanavičienė kalbama apie dabartinius pensininkus, kurie savo laiku taupe, pinigai nuvertėjo,santaupu neliko, dirbo sunkiai po 40 metu, o isgyventi vos gali

  • Taip, ponia Laura, kai tau 63 ne ka bekaupsi. Ka jau atskaiciavo, ta atskaiciavo per gyvenima ir pakista spyga, pagal esama situacija, zinoma.Kas dabar beprikaups, kai dirbanciu nebera, reiks jums ir mokescius sumoketi ir kauptis pensijai, bet va-pyst ir numirsti…ir po viso pensijiniom kaifo… 😀

  • Ponia Gitana Zaliskeviciene netureciau jums teisintis, bet Londono tikslas buvo ne ispardavimai:) o jei ir taip, pavydu?

  • Stefanija Butkute mano tevai panasaus amziaus – jie kalba kiek kitaip, ir kazkaip gi pensijai suspejo prikaupt. Tebunie, klausysiu ju zodzio.

  • Stefanija Butkute as sutinku, kad tie, kurie ilgiausius savo darbo stažo metus skaičiuoja dar sovietinių laikų sąskaita – situacijos įkaitai. Tačiau ne tik „mažų pensijų”, bet ir primesto gyvenimo būdo, santykio su valstybe. Apmaudu.
   O dėl mūsų pačių – čia mūsų laukia darbas iki 75 m. + ir pensija tik iš savos kišenės. Bet tam dar turim 40 m., gal spėsiu sukaupti. Tik, gaila, daug ir jaunų nesuvokiančių, kokia realybė laukia ir vis dar tikinčių, kad čia valstybė už juos, o ne jie patys:)

  • Ponia Laura Čekanvičiene neturiu ko pavydet, tik slykstu kad visus puolat kaip sergantis suo. Paskaicius tamstos komentarus suprantu arba dirbat sodroj arba uzsiimat tuo kas nera legalu, kad tikites sukaupti. Sekmes kaupiant

  • Pensija, ponia, reikia kaupti, jai taupyti. O ne prasyti. Jusu ziniomis, „Sodra” jusu mokamus mokescius pensijai ne kaupia, o perdalija kitiems, ka sukaupusi. Ir net „Sodra” neisipareigoja po n+k metu jums kazka moketi.

  • Nu bet ir marazmas ponia Laura Čekanavičienė. Tokius mokesčius atskaičiuoja nuo darbo užmokesčio, tai žmonėms dar reikia atskirai kaupti? Iš ko???

  • Laura Čekanavičienė kalbama apie dabartinius pensininkus, kurie savo laiku taupe, pinigai nuvertėjo,santaupu neliko, dirbo sunkiai po 40 metu, o isgyventi vos gali

  • Taip, ponia Laura, kai tau 63 ne ka bekaupsi. Ka jau atskaiciavo, ta atskaiciavo per gyvenima ir pakista spyga, pagal esama situacija, zinoma.Kas dabar beprikaups, kai dirbanciu nebera, reiks jums ir mokescius sumoketi ir kauptis pensijai, bet va-pyst ir numirsti…ir po viso pensijiniom kaifo… 😀

  • Ponia Gitana Zaliskeviciene netureciau jums teisintis, bet Londono tikslas buvo ne ispardavimai:) o jei ir taip, pavydu?

  • Stefanija Butkute mano tevai panasaus amziaus – jie kalba kiek kitaip, ir kazkaip gi pensijai suspejo prikaupt. Tebunie, klausysiu ju zodzio.

  • Stefanija Butkute as sutinku, kad tie, kurie ilgiausius savo darbo stažo metus skaičiuoja dar sovietinių laikų sąskaita – situacijos įkaitai. Tačiau ne tik „mažų pensijų”, bet ir primesto gyvenimo būdo, santykio su valstybe. Apmaudu.
   O dėl mūsų pačių – čia mūsų laukia darbas iki 75 m. + ir pensija tik iš savos kišenės. Bet tam dar turim 40 m., gal spėsiu sukaupti. Tik, gaila, daug ir jaunų nesuvokiančių, kokia realybė laukia ir vis dar tikinčių, kad čia valstybė už juos, o ne jie patys:)

  • Ponia Laura Čekanvičiene neturiu ko pavydet, tik slykstu kad visus puolat kaip sergantis suo. Paskaicius tamstos komentarus suprantu arba dirbat sodroj arba uzsiimat tuo kas nera legalu, kad tikites sukaupti. Sekmes kaupiant

  • Klausimas:ar jūs atidirbusi 30 metų,visą tą laiką sąžiningai mokėjusi mokesčius labai norėtumėte būti vaikų išlaikytinė,priklausoma nuo jų valios,ar tai ori senatvė?

   • O po kokiu straipsniu diskutuojam? Po straipsniu, kuriame skundžiamasi ir verkšlenama!
    Beje, dėl senatvės. Jei oriai, tai reikia badmiriauti tyliai mirties link?
    Čia jau kvepia stalinizmu: tūkstančiai skurstančių-statistika? O jūs pabandykite būti vienu iš jų!!! Būti, o ne postringauti!

  • Aš žinau, kad mano senatvė bus labai labai neori. Nes neturiu galimybės kaupti jai, nesugebu tiek uždirbti, kad aprūpinus šeimą liktu pinigų juodai dienai. Važiuosiu į kaimą, auginsiu vištas ir kopūstus, kad badu nemirt 😀 Gal, jei būsiu gera, vaikai pyrago atvež :))))

  • Žinau. Todėl taip gyvenu. Bet jei skaičiuoti pinigus (sunku kai jų nėr), tai tokios šeimos, kaip mūsų jau socialiai pažeidžiama grupė. Kiekvieną mėnesį daug sutaupom valstybei, o senatvėje laukia badas 🙂

  • Bet vis vien man Lietuvoj gera! Ir džiaugiuosi tais kurie liko, taip pat tais, kurie išvyko. Nes kiekvieno gyvenimas yra jo nuosavybė ir nieks neturi peikti mūsų sprendimų!

  • Ne verkšlenti,o reikalauti turim už sumokėtus milžiniškus mokesčius atitinkamos grąžos,tegul valdžiasnukiai sumažina savo apetitą,tai visiems užteks

 21. Oi tik nereikia. UK varguolių nematėt? Neįgalieji čia taip pat skursta. Nematėt pensininkų griebiančių nukainuotas prekes. Pilna tokių vargšų, kad net žiemą namų nešildo. Dideles pašalpas gauna tik vienišos motinos. Suprantu, kad neskurstat, juk jums tik 16 valandų už pašalpas atidirbti reikia. Gaila, tik kad visos tos remtinos į UK susitempė ir gieda kaip Lietuvoj blogai

 22. Oi tik nereikia. UK varguolių nematėt? Neįgalieji čia taip pat skursta. Nematėt pensininkų griebiančių nukainuotas prekes. Pilna tokių vargšų, kad net žiemą namų nešildo. Dideles pašalpas gauna tik vienišos motinos. Suprantu, kad neskurstat, juk jums tik 16 valandų už pašalpas atidirbti reikia. Gaila, tik kad visos tos remtinos į UK susitempė ir gieda kaip Lietuvoj blogai

 23. Man dar liūdna šių laikų situacija, kai šunų prieglaudos susilaukia daugiau dėmesio nei senukai. Kiek suaukojama pinigų visokiom beprasmėm šuniukų išvaržų operacijom, kai pensininkai neturi ką valgyt. Jie ir neprašo, taupo kiekvieną centą. Ir nereikia smerkti pensininkų, kad jie nesutaupe. Matyt, gyveno tokiais laikais, kai nebuvo iš ko taupyt. Taigi, tie, kurie isvaziuojat ir paliekat čia savo tėvus, Jūsų pareiga jiems palengvinti gyvenimą. Jei tik galit tai daryt, darykit su džiaugsmu.

  • Yra „Ciuciuko svajonės”, yra ir maltiečiai – renkantys aukas senyviems žmonėms. Aukokit, kam tik norit – jums, ir kiekvienam pasirinkti.

 24. Man dar liūdna šių laikų situacija, kai šunų prieglaudos susilaukia daugiau dėmesio nei senukai. Kiek suaukojama pinigų visokiom beprasmėm šuniukų išvaržų operacijom, kai pensininkai neturi ką valgyt. Jie ir neprašo, taupo kiekvieną centą. Ir nereikia smerkti pensininkų, kad jie nesutaupe. Matyt, gyveno tokiais laikais, kai nebuvo iš ko taupyt. Taigi, tie, kurie isvaziuojat ir paliekat čia savo tėvus, Jūsų pareiga jiems palengvinti gyvenimą. Jei tik galit tai daryt, darykit su džiaugsmu.

  • Yra „Ciuciuko svajonės”, yra ir maltiečiai – renkantys aukas senyviems žmonėms. Aukokit, kam tik norit – jums, ir kiekvienam pasirinkti.

 25. Pildžiau šiemet LT pajamų deklaraciją. Galiu palyginti su UK. Na ką, pirmas įspūdis – koks kriminalas ten sėdi:). Iš teisinės pusės – jei paaiškinimams naudojamos miniatiūrinės raidytės – tikslas suklaidinti (ten jų apstu), paiškinimų kaip pildyti leidinyje – išvis chaosas:). Tad kas sakot, kad viskas tvarkoje – tai tam kriminaliniam aparatui jus leidžiate dar labiau bujoti.
  Kol numaus paskutinius:)

 26. Pildžiau šiemet LT pajamų deklaraciją. Galiu palyginti su UK. Na ką, pirmas įspūdis – koks kriminalas ten sėdi:). Iš teisinės pusės – jei paaiškinimams naudojamos miniatiūrinės raidytės – tikslas suklaidinti (ten jų apstu), paiškinimų kaip pildyti leidinyje – išvis chaosas:). Tad kas sakot, kad viskas tvarkoje – tai tam kriminaliniam aparatui jus leidžiate dar labiau bujoti.
  Kol numaus paskutinius:)

 27. Kažkam Lietuvoj gyventi tikrai gera…. bet tik ne eiliniams mokesčių mokėtojams…. Pradėti situaciją keisti reikėtų nuo valdančiojo aparato, gal tada liktų pinigų kitiem dalykam, gai ir evakuacija sumažėtų. Niekas neemigruoja iš malonumo, tik bando išgyvent….

 28. Kažkam Lietuvoj gyventi tikrai gera…. bet tik ne eiliniams mokesčių mokėtojams…. Pradėti situaciją keisti reikėtų nuo valdančiojo aparato, gal tada liktų pinigų kitiem dalykam, gai ir evakuacija sumažėtų. Niekas neemigruoja iš malonumo, tik bando išgyvent….

 29. …dar karta kartoju vieno seimo nario sokiruojanti pasisakyma po susitikimo su Prezidente,kuri pasake,,man nereikia tiek lietuviu Lietuvoje,turi likti ne daugiau 1.5 milijono gyventoju”!!!Sokas!!!

 30. …dar karta kartoju vieno seimo nario sokiruojanti pasisakyma po susitikimo su Prezidente,kuri pasake,,man nereikia tiek lietuviu Lietuvoje,turi likti ne daugiau 1.5 milijono gyventoju”!!!Sokas!!!

 31. Hmm…kodel po karo Vokietija ir Japonija klesti, o mes vis raudam… Manau, musu mentalitetas dar nepasikeite nuo rusizmo.Gal jau laikas isrinkt I valdzia, kurie domisi kitu saliu patirtim, o neisradineja dviracio is naujo…

 32. Hmm…kodel po karo Vokietija ir Japonija klesti, o mes vis raudam… Manau, musu mentalitetas dar nepasikeite nuo rusizmo.Gal jau laikas isrinkt I valdzia, kurie domisi kitu saliu patirtim, o neisradineja dviracio is naujo…

 33. Taip baisu ! Kainos atomines! As labai laiminga kad joje negyvenu jau 12metu net ir nenoreciau niekada gryzti baisu kaip sunku senjorams pragyventi – vargseliai uzjauciu….

 34. Taip baisu ! Kainos atomines! As labai laiminga kad joje negyvenu jau 12metu net ir nenoreciau niekada gryzti baisu kaip sunku senjorams pragyventi – vargseliai uzjauciu….

 35. Bet siaip sutinku, kad kainos europines o algos ir soc padetis toli grazu dar ne.. Arba issikapstys arba pades i europa plusteleje uzsienieciai….

 36. Bet siaip sutinku, kad kainos europines o algos ir soc padetis toli grazu dar ne.. Arba issikapstys arba pades i europa plusteleje uzsienieciai….

 37. Jeigu yra paklausa, yra ir pasiūla. Jeigu niekas nepirktų kalafijorų už tokią kainą, tai kainos ir nebūtų tiek užkeltos. Kalafijorai pūtų parduotuvėse ir prekybininkai būtų priversti kainas mažint. Pradėkim nuo savęs. O darbo ir galimybių Lietuvoj tikrai yra. Reikia tik norėti. Kažkada girdėjau tokį pasisakymą tik neprisimenu iš ko. Jeigu gyventumėm po kelias šeimas vienam kotedže, dirbtumėm po 12 val., ir ėstumėm „Tesco value” produkcija ir čia gerai gyventumėm…

 38. Jeigu yra paklausa, yra ir pasiūla. Jeigu niekas nepirktų kalafijorų už tokią kainą, tai kainos ir nebūtų tiek užkeltos. Kalafijorai pūtų parduotuvėse ir prekybininkai būtų priversti kainas mažint. Pradėkim nuo savęs. O darbo ir galimybių Lietuvoj tikrai yra. Reikia tik norėti. Kažkada girdėjau tokį pasisakymą tik neprisimenu iš ko. Jeigu gyventumėm po kelias šeimas vienam kotedže, dirbtumėm po 12 val., ir ėstumėm „Tesco value” produkcija ir čia gerai gyventumėm…

 39. Galit padaryt- nevaziuokit is Lietuvos,o kurkit ja cia! Teisinga, svaria nuo korupcojos ir visokiu politikos”balvonu”….

 40. Galit padaryt- nevaziuokit is Lietuvos,o kurkit ja cia! Teisinga, svaria nuo korupcojos ir visokiu politikos”balvonu”….

 41. Kainos kaip kainos, ir algos normalios jeigu yra galva ant peciu, o verkti ir begti nuo problemu visada yra lengviausia. Valdzia nepatinka, rinkit kita. Darbe per mazai moka, keisk. Niekas nebuna ant lekstutes padeta. Vakaru europa is dangaus irgi nenusileido. Ja kure ju pilieciai.

  • Vadinasi puse Lt gyventoju yra begalviai. Tik tiebegalviai isvaziave svetur pasirodo esantys visiski sugalviai . Ne zmonese problema, zmones darbstus tik niekas uz ta darba nenori moketi Lt.

  • priklauso koks darbas, kiek zmoniu darbo rinkoje yra, kurie ta darba gali atlikti, nuo to algos dydis ir priklausys. jeigu rinkoje daug zmoniu gali atlikti nekvalifikuota darba ir kitur jie saves nerealizuoja, tai ir MMA gauna. bet kuris geras specialistas visada ras darbo ir dar i prieki tures ir vargo nematys.

  • esme ne tame, kodel MMA atlyginima gaunantis zmogus negali oriai pragyventi? Manai, kad tai yra normalu? Ne visi yra sutverti buti verslininkais ir profesoriais, bet visi turetu buti deramai atlyginti uz savo darba.

  • zinios is patirties (studijavau 4 metus uk), ir vidinio rato zmoniu kurie sukasi viesajame ir privaciame sektoriuje. Jeigu uk gauni mma, tai daliniesi butu su dar keliom seimom, keliauji kur pigiu skrydziu oro linijos veza ir maitinies antrarusiais produktai – tikrai labai orus gyvenimas. IT darbu taip truksta, kad jeigu lietuvoje didzioji dalis but IT nuo to nepabloges niekas, tik dar geriau bus. be to nereikia apsiriboti tik lt rinka, nes IT darbuotojas gali dirbti nuotoliniu budu.

  • nzn apie UK bet matyt ner taip blogai jei tiek ten isvykusiu? O del IT nu ka cia su tavim gincytis, maryt gyvenimas svetur apart teoriju nieko neismoke.

  • Renata Tutkute verslininkais ir profesoriais? Gal žinote profesoriaus atlyginimą? Mano žiniomis, 990 eurų iki mokesčių.

  • Programavimo sakot mokintis? Zinau kas mokinosi, Lt minimuma per pazistamus ikistas gavo, svetur per pora metu, namas, zmona, vaikas, Lt jam sake tu per daug is karto nori…norejo seimos. Uzaugins seima, ne Lietuvai, nes jai jo nereikejo… Dar gal nepastebejote, bet Lt seniai jokie diplomai nepadeda.

  • Ka cia kalbate apie studijas, kai geriausia kurso studente per darbo pokalbi isgirsta ” neidomu man kad tu pirmune, sakyk ar pi.ti duosi” normaliam darbe, normalus bosas taip pasake. Nusiimkit vyrukai rozinius akinius. Likusieji vaziuokit kur nors, bet kur, blogiau nebus, kad ir peksti eikit, bet eikit kur nezemins, nemenkins…

 42. Kainos kaip kainos, ir algos normalios jeigu yra galva ant peciu, o verkti ir begti nuo problemu visada yra lengviausia. Valdzia nepatinka, rinkit kita. Darbe per mazai moka, keisk. Niekas nebuna ant lekstutes padeta. Vakaru europa is dangaus irgi nenusileido. Ja kure ju pilieciai.

  • Vadinasi puse Lt gyventoju yra begalviai. Tik tiebegalviai isvaziave svetur pasirodo esantys visiski sugalviai . Ne zmonese problema, zmones darbstus tik niekas uz ta darba nenori moketi Lt.

  • priklauso koks darbas, kiek zmoniu darbo rinkoje yra, kurie ta darba gali atlikti, nuo to algos dydis ir priklausys. jeigu rinkoje daug zmoniu gali atlikti nekvalifikuota darba ir kitur jie saves nerealizuoja, tai ir MMA gauna. bet kuris geras specialistas visada ras darbo ir dar i prieki tures ir vargo nematys.

  • esme ne tame, kodel MMA atlyginima gaunantis zmogus negali oriai pragyventi? Manai, kad tai yra normalu? Ne visi yra sutverti buti verslininkais ir profesoriais, bet visi turetu buti deramai atlyginti uz savo darba.

  • Nekalbant apie skandinavus, kur viskas subsidijuota, MMA visur yra tik algu dugnas ir gyvenimo kokybes dugnas, ar tai bus UK ar Vokietyja ar Lietuva. Nemanau, kad MMA turi buti siekiamybe. Pasiteisinimas, kad esi nesutvertas kazkam yra tingejimo bruozas. Viska gali ismokti, tik mokytis reikia ir daug darbo ideti. Ir dar kai kas, ko is politiku neisgirsite, nekvalifikuoto darbo vis mazes, nes jis yra automatizuojamas, todel jau dabar pradekite mokytis anglu ir programavimo. Jeigu mano mociute (70+) gali ismokti dirbti su kompiuteriu, tai programuoti visi gali, ir sutvertas nesutvertas yra tik pasiteisinimas.

  • Is kur tokios zinios, is patirties ar siaip is pirsto lauztos? Taip, minimumas yra minimumas, bet tikrai didziojioj daly Vakaru valstybiu gali padoriai is jo gyventi, uzteks jo butui, maistui ir kokioms atostogoms karta metuose ir tikrai ne tik skandinavijoj. Kiekvienas zmogus turetu teise nuspresti, kas yra jo siekemybe. Kas bus jei dabar visi prades mokytis IT ir anglu kalbos? o gi turesim kruva Maximos darbuotuoju su IT issilavinimu ir gaunanciu kelis simtus euru. Su tavo poziuriu, arba tau nereik aptarnaujancio personalo, arba tiesiog skaitai, kad jie nieko verti.

  • zinios is patirties (studijavau 4 metus uk), ir vidinio rato zmoniu kurie sukasi viesajame ir privaciame sektoriuje. Jeigu uk gauni mma, tai daliniesi butu su dar keliom seimom, keliauji kur pigiu skrydziu oro linijos veza ir maitinies antrarusiais produktai – tikrai labai orus gyvenimas. IT darbu taip truksta, kad jeigu lietuvoje didzioji dalis but IT nuo to nepabloges niekas, tik dar geriau bus. be to nereikia apsiriboti tik lt rinka, nes IT darbuotojas gali dirbti nuotoliniu budu.

  • nzn apie UK bet matyt ner taip blogai jei tiek ten isvykusiu? O del IT nu ka cia su tavim gincytis, maryt gyvenimas svetur apart teoriju nieko neismoke.

  • Renata Tutkute verslininkais ir profesoriais? Gal žinote profesoriaus atlyginimą? Mano žiniomis, 990 eurų iki mokesčių.

  • Programavimo sakot mokintis? Zinau kas mokinosi, Lt minimuma per pazistamus ikistas gavo, svetur per pora metu, namas, zmona, vaikas, Lt jam sake tu per daug is karto nori…norejo seimos. Uzaugins seima, ne Lietuvai, nes jai jo nereikejo… Dar gal nepastebejote, bet Lt seniai jokie diplomai nepadeda.

  • Ka cia kalbate apie studijas, kai geriausia kurso studente per darbo pokalbi isgirsta ” neidomu man kad tu pirmune, sakyk ar pi.ti duosi” normaliam darbe, normalus bosas taip pasake. Nusiimkit vyrukai rozinius akinius. Likusieji vaziuokit kur nors, bet kur, blogiau nebus, kad ir peksti eikit, bet eikit kur nezemins, nemenkins…

  • Gyvenu UK 10 metu. Atlyginimas vos vos didesnis uz minimalu. Islaikau 2 vaikus (zaislai, bureliai, rubai ir t.t.), sumoku uz busta, retkarciais paatostogaujam (dazniausiai Lietuvoj). Maitinames tikrai ne prasciausiais produktais. Nemanau,kad Lietuvoj toki pati darba dirbdama galeciau sau leisti tiek pat…
   Beja, vaziavau cia siaip, is smalsumo, draugu paraginta. Planavau po keliu metu grizt i Lietuva… Uzsisedejau truputuka…

 43. Man Lietuvoje patinka gyventi ir kurti. Ir matau perspekyvas.

  O kas mėgsta pasiskųsti – visalaik ras dėl ko.
  Pvz žmogus sako: – Gaunu tiek ir tiek – kaip man išgyventi?! Bet pats žmogus ir yra atsakymas – jeigu jis klausia, vadinasi gyvas – t. y. išgyveno 😀

 44. Man Lietuvoje patinka gyventi ir kurti. Ir matau perspekyvas.

  O kas mėgsta pasiskųsti – visalaik ras dėl ko.
  Pvz žmogus sako: – Gaunu tiek ir tiek – kaip man išgyventi?! Bet pats žmogus ir yra atsakymas – jeigu jis klausia, vadinasi gyvas – t. y. išgyveno 😀

 45. As labai myliu Lietuva, nes lietuvaite esu :), galim but protingos ir grazios.., niekas nepakeis musu tevynes kvapo.., tai neapsakomas jausmas.., kad ir kaip gerai uzdirbtu zmones sveciose salyse- islieka ilgesys..Ten, rodos, ir akmenys kalba..

 46. As labai myliu Lietuva, nes lietuvaite esu :), galim but protingos ir grazios.., niekas nepakeis musu tevynes kvapo.., tai neapsakomas jausmas.., kad ir kaip gerai uzdirbtu zmones sveciose salyse- islieka ilgesys..Ten, rodos, ir akmenys kalba..

 47. Kalbėti reiktų tiems, kurie neišduoda tėvynės… Lieka joje… Kuria ateitį… Išlaiko… Tie, kurie moka mokesčius… Galų gale tie, kurie renka valdžią… ir t.t.
  BET ne tie, kurie moka tik skųstis ir pabėgti, „kur geriau”. Ir ne tie, kurie peikia valdžią net nesiteikdami nueiti į rinkimus…
  Lietuvoje gyventi galima… Tik dauguma gyventi tiesiog tingi… Nieko nepadarysi. Tinginių internautų karta visgi… Medijų aukos.

  • Pabėgti visada lengviausia…. Pati esu supama daugelių tinginių, kurie tik bamba, kad dirba už minimumą, bet piršto nepajudina, kad uždirbtų daugiau. Aš asmeniškai už minimumą pradėjau dirbti, kai man buvo 15m. Ir visos darbovietės buvo tik su kylančiu atlyginimu(logiška, kad nesinori eiti, kur moka tiek pat ar net mažiau). Išvados: žmonės patys tingi judėti į priekį. Dabar visi nori visko padėto ant lėkštutės. Kaip ir elementariausias pvz…: žmonės nuolat vartoja tą niekam tikusią frazę „man už tai nemoka”… Klausimas: „o už ką moka? Už egzistavimą darbe ir visos dienos praleidima Fb telefone?”…
   Ir už tą jūsų vadinamą „negalima išgyventi” atlyginimą, aš dar ir pakeliauti sugebu. Keista, bet…. Kažkodėl dar neteko sėdint užsienio šalysių kavinėse sutikti lietuvio verslininko ar kokio inžinieriaus, kurie ten sėkmingai dirbtų… Sutikti dažniausiai pavyksta lietuvius dirbančius Lenkijos užeigų tualetuose ir pnš… Išvada: gal visgi bėga ir bamba tie, kurie tikrai tingi sukti galvą, o tiesiog nori už juodadarbio darbus gauti daugiau ir jiems nesvarbu, kur tai bus.
   TODĖL PASIKARTOSIU: Jūs nestatot Lietuvos pamatų… Jūs tik uždirbat pinigus kitoms šalims… Linkiu, kad jums viskas pasisektų…bet….. NEDRĮSKIT šikt ant Lietuvos joje net negyvendami.

  • Aš kalbu pavyzdžiais, o ne svaidausi bobutėmis. Ir galvą ant pečių nešioju tam, tad paskutinių kelnių mautis nereik… O ir mokesčių svetimoms valstybėms nemoku… O kad kažkas kažkam kažkiek perveda, tai negerina situacijos Lietuvoje. Ir pamatų jai nestato. Tai tik padeda nusipirkt giminaičiams tą niekam nereikalingą, išpūstą kalafijorą…. Džiaugiuosi, kad tinginiai palieka Lietuvą.

  • Pyktis tavyje kalba 🙂 kazkokie stereotipiski is pirsto lausti faktai apie tualetu valymus 😊 tu papasakok ka pasiekei Lietuvoje nuo 15 metu dirbdama, idomu sekmes istorija isgirsti.

 48. Kalbėti reiktų tiems, kurie neišduoda tėvynės… Lieka joje… Kuria ateitį… Išlaiko… Tie, kurie moka mokesčius… Galų gale tie, kurie renka valdžią… ir t.t.
  BET ne tie, kurie moka tik skųstis ir pabėgti, „kur geriau”. Ir ne tie, kurie peikia valdžią net nesiteikdami nueiti į rinkimus…
  Lietuvoje gyventi galima… Tik dauguma gyventi tiesiog tingi… Nieko nepadarysi. Tinginių internautų karta visgi… Medijų aukos.

  • Galima saziningai gyventi. Tik reikia noro. Gana viena kart varyt ant savo salies. Pradekit patys kazka daryt o ne vien verkti.

  • Pabėgti visada lengviausia…. Pati esu supama daugelių tinginių, kurie tik bamba, kad dirba už minimumą, bet piršto nepajudina, kad uždirbtų daugiau. Aš asmeniškai už minimumą pradėjau dirbti, kai man buvo 15m. Ir visos darbovietės buvo tik su kylančiu atlyginimu(logiška, kad nesinori eiti, kur moka tiek pat ar net mažiau). Išvados: žmonės patys tingi judėti į priekį. Dabar visi nori visko padėto ant lėkštutės. Kaip ir elementariausias pvz…: žmonės nuolat vartoja tą niekam tikusią frazę „man už tai nemoka”… Klausimas: „o už ką moka? Už egzistavimą darbe ir visos dienos praleidima Fb telefone?”…
   Ir už tą jūsų vadinamą „negalima išgyventi” atlyginimą, aš dar ir pakeliauti sugebu. Keista, bet…. Kažkodėl dar neteko sėdint užsienio šalysių kavinėse sutikti lietuvio verslininko ar kokio inžinieriaus, kurie ten sėkmingai dirbtų… Sutikti dažniausiai pavyksta lietuvius dirbančius Lenkijos užeigų tualetuose ir pnš… Išvada: gal visgi bėga ir bamba tie, kurie tikrai tingi sukti galvą, o tiesiog nori už juodadarbio darbus gauti daugiau ir jiems nesvarbu, kur tai bus.
   TODĖL PASIKARTOSIU: Jūs nestatot Lietuvos pamatų… Jūs tik uždirbat pinigus kitoms šalims… Linkiu, kad jums viskas pasisektų…bet….. NEDRĮSKIT šikt ant Lietuvos joje net negyvendami.

  • Mažai keliavai ir nedaug tepamatei, jei tavo akiratis baigias ties Lenkija ir jų tualetais…. Pirkit viską su 200.% antkainiais ir nusimaukit paskutines kelnes kad valdžia galėtų daugiau privogti ir džiaukitės….. Kiekvienam savo…… Tikiu, kad mano vaikai baige universitetus užsienyje tures sviesesne ateitį, zymiai sviesesne…..ir teisingai kažkas minėjo, pasidomėk statistika kiek pinigų į Lt pareina iš kitur….. Čia paistai nesamones bobutes lygyje…..

  • Aš kalbu pavyzdžiais, o ne svaidausi bobutėmis. Ir galvą ant pečių nešioju tam, tad paskutinių kelnių mautis nereik… O ir mokesčių svetimoms valstybėms nemoku… O kad kažkas kažkam kažkiek perveda, tai negerina situacijos Lietuvoje. Ir pamatų jai nestato. Tai tik padeda nusipirkt giminaičiams tą niekam nereikalingą, išpūstą kalafijorą…. Džiaugiuosi, kad tinginiai palieka Lietuvą.

  • Pyktis tavyje kalba 🙂 kazkokie stereotipiski is pirsto lausti faktai apie tualetu valymus 😊 tu papasakok ka pasiekei Lietuvoje nuo 15 metu dirbdama, idomu sekmes istorija isgirsti.

 49. Nebus Lietuvos be lietuviu gyvenanciu Lietuvoje. Pagarba visiems atsisakantiems emigruoti, nors visi jiems tai liepia daryti. Saunuoliai gyvenantys Lietuvoje

 50. Nebus Lietuvos be lietuviu gyvenanciu Lietuvoje. Pagarba visiems atsisakantiems emigruoti, nors visi jiems tai liepia daryti. Saunuoliai gyvenantys Lietuvoje

 51. Palaukit ,La Pie,kas like Lietuvoj,dirba ir moka mokescius,o tie kurie isvyke,tai jau tipo ne?Kurie isvyke,moka mokescius tai valstybei,kurioje dirba ir plius prie viso to, siuncia seimoms pinigus i Lietuva.Jus biski pamastykit ir paieskokite statistikos,kiek euru atkeliauja ,i Lietuva,deka tu zmoniu,kurie dirba kitose salyse.O tai tikrai nemaza suma)))

 52. Taigi, Milda’s Crafts,jus visiskai teisi.Tie kurie smerkia emigrantus,negalvoja,kad mes isvykome svetur,daznai genami pinigu stygiaus,ir nenoredami,o daznai ir negaledami,taikstytis,su ta ubagiska,gaunama alga.Ir ,kad mes uzdirbtus pinigelius,siunciame savo seimu islaikymui.Tai koks skirtumas,kokioje salyje as dirbu,pinigus vistiek siunciu i Lietuva?Nekenciu,kai sedi kokia nors vista ,ir karksi,emigrantai isdavikai,jie paliko Lietuva,ir t.t.

 53. Taigi, Milda’s Crafts,jus visiskai teisi.Tie kurie smerkia emigrantus,negalvoja,kad mes isvykome svetur,daznai genami pinigu stygiaus,ir nenoredami,o daznai ir negaledami,taikstytis,su ta ubagiska,gaunama alga.Ir ,kad mes uzdirbtus pinigelius,siunciame savo seimu islaikymui.Tai koks skirtumas,kokioje salyje as dirbu,pinigus vistiek siunciu i Lietuva?Nekenciu,kai sedi kokia nors vista ,ir karksi,emigrantai isdavikai,jie paliko Lietuva,ir t.t.

  • Ta višta dažniausiai raunasi peroksidinius plaukus žinodama, kad jai nera galimybių išvažiuoti, kad niekas ten nelaukia…. Pavydas ir nepagrysta neapykanta….. Gaila tokių

 54. Taip,visiskai sutinku su jusu mintimis Renata Tarkute,bet as gyvenu viena karta siame gyvenime,todel neturiu laiko laukti,kol debiliska valdzia,pakels atlyginimus.Kol Lietuva valdys teslagalviai,ziurek ir nebeliks ,ka valdyti.

 55. Kodėl galvojat, kad visi emigrantai išvažiuoja dėl pinigu? Patikėkit tikrai ne vien šios priežastys lemia toki pasirinkima ir nereikia bambėti čia.

  • Gerai. Pasvarstome kodėl emigruojama. 1.) Dėl pinigų, t.y. geresnio uždarbio nei Lietuvoje. 2.) Dėl siaubingo mikroklimato ir patyčių zonos, kuri tvyro Lietuvoje. 3.) Dėl studijų, kurios vistiek galiausiai lems finansus. 4.) Dėl geografinės vietos pakeitimo (nes keli procentai yra laisvi pasaulio keliautojai, kurie ilgai neužsibūna vienoje vietoje). Mm, o, bet, tačiau… didžioji dalis palieka šalį dėl to jausmo, kai gali pasakyti, kad jautiesi oriai ir gauni atlygį, kuris tau leidžia kurti gyvenimą, o ne tik prisitaikėliškai egzistuoti, nes tau nemiela apgaudinėti ar vogti. Taip sakant ,,suktis”. Ir jei Jums tai priminė ,,bambėjimą”, straipsnis aukščiau, tai galite jį apeiti ir toliau džiaugtis savo asmenine situacija. O kaip Jūs manote, kodėl žmonės palieka šalį, emigruoja? 🙂

  • Jus tai pat galejote apeiti juk mano komentara ir jo neskaityti, esu laisvas zmogus ir galiu reiksti savo nuomone kokia ji bebutu. Del 2 punkto as visiskai sutinku. Del kitu ? na ne, as ne is tu kuri isvaziavo del to. Zmones pabuve uzsienyje, supranta,kad gali viskas but kitaip,kaikurie pasijaucia kaip kitam pasauli kur gali viska pradeti nuo 0. Gal psichologiniai padariniai lemia isvykima, gal nori atrasti save… As lendu visada giliau, nes pinigai tikrai nera viskas sitame pasaulye, per daug isiplesiu manau, tiesiog pasakysiu,kad tikrai ne visi isvaziuoja del pinigu ar kad nori keliauti yra daugiau kur pasikapstyti,kiekvienas zmogus turi savu problemu ir isgyvenimu.

 56. Kodėl galvojat, kad visi emigrantai išvažiuoja dėl pinigu? Patikėkit tikrai ne vien šios priežastys lemia toki pasirinkima ir nereikia bambėti čia.

  • Gerai. Pasvarstome kodėl emigruojama. 1.) Dėl pinigų, t.y. geresnio uždarbio nei Lietuvoje. 2.) Dėl siaubingo mikroklimato ir patyčių zonos, kuri tvyro Lietuvoje. 3.) Dėl studijų, kurios vistiek galiausiai lems finansus. 4.) Dėl geografinės vietos pakeitimo (nes keli procentai yra laisvi pasaulio keliautojai, kurie ilgai neužsibūna vienoje vietoje). Mm, o, bet, tačiau… didžioji dalis palieka šalį dėl to jausmo, kai gali pasakyti, kad jautiesi oriai ir gauni atlygį, kuris tau leidžia kurti gyvenimą, o ne tik prisitaikėliškai egzistuoti, nes tau nemiela apgaudinėti ar vogti. Taip sakant ,,suktis”. Ir jei Jums tai priminė ,,bambėjimą”, straipsnis aukščiau, tai galite jį apeiti ir toliau džiaugtis savo asmenine situacija. O kaip Jūs manote, kodėl žmonės palieka šalį, emigruoja? 🙂

  • Jus tai pat galejote apeiti juk mano komentara ir jo neskaityti, esu laisvas zmogus ir galiu reiksti savo nuomone kokia ji bebutu. Del 2 punkto as visiskai sutinku. Del kitu ? na ne, as ne is tu kuri isvaziavo del to. Zmones pabuve uzsienyje, supranta,kad gali viskas but kitaip,kaikurie pasijaucia kaip kitam pasauli kur gali viska pradeti nuo 0. Gal psichologiniai padariniai lemia isvykima, gal nori atrasti save… As lendu visada giliau, nes pinigai tikrai nera viskas sitame pasaulye, per daug isiplesiu manau, tiesiog pasakysiu,kad tikrai ne visi isvaziuoja del pinigu ar kad nori keliauti yra daugiau kur pasikapstyti,kiekvienas zmogus turi savu problemu ir isgyvenimu.

 57. Birute saunuole, gerai drebtelejo. Nepasigincysi. Reikia revoliucijos bet tik ne su lietuviu kantrybe. Galim daryti tik tie kas zino ir patyre, jog galima gyventi zymiai geriau. Tikrai norisi tik melstis ir mintyse giliai saukti – zmones prabuskit ir atsimerkit

 58. Birute saunuole, gerai drebtelejo. Nepasigincysi. Reikia revoliucijos bet tik ne su lietuviu kantrybe. Galim daryti tik tie kas zino ir patyre, jog galima gyventi zymiai geriau. Tikrai norisi tik melstis ir mintyse giliai saukti – zmones prabuskit ir atsimerkit

 59. Man tai kyla klausimas, kaip ta jūsu minima pensininkė pradirbo Lietuvai 40 metu, jei Lietuvai- tik 25. Prieš tai ji dirbo Tarybu Sajungai, tad pries kaltinant Lietuva dėl mažu pensiju reikia prisimint istorija. Pareikalaukit iš Putino dabar tu uždirbtu pinigu. Beje, grižau i Lietuva po 14 metu praleistu JAV ir žaviuosi Lietuvos progresu.

 60. uztat paziurekim kaip sukruto seimunai pries rinkimus gatavi viens kitam gerkles perkasti kad patektu nors pagal sarasus ar bega i kita partija ,o tiksliau visi sukriose seniai ,ka gali toks Brundza,vasiliauskas gilys ,paksius it tt ar reikia tiek pensininku ir silpnai mastanciu ….taip kad nera kam galvoti apie darbo zmones tuo labiau jaunima kuris baiges mokslus negauna vietos o poliklinikose vadovaujanciose vietose sedi vos paeinancios veteranes kurios jau gauna pensijas ir galetu uzleisti vietas jaunai kartai taigi kol seniai tupes soks aikstese tol nieks nepajudes nebent pries rinkimus o paskui kaip visada.

 61. uztat paziurekim kaip sukruto seimunai pries rinkimus gatavi viens kitam gerkles perkasti kad patektu nors pagal sarasus ar bega i kita partija ,o tiksliau visi sukriose seniai ,ka gali toks Brundza,vasiliauskas gilys ,paksius it tt ar reikia tiek pensininku ir silpnai mastanciu ….taip kad nera kam galvoti apie darbo zmones tuo labiau jaunima kuris baiges mokslus negauna vietos o poliklinikose vadovaujanciose vietose sedi vos paeinancios veteranes kurios jau gauna pensijas ir galetu uzleisti vietas jaunai kartai taigi kol seniai tupes soks aikstese tol nieks nepajudes nebent pries rinkimus o paskui kaip visada.

 62. vat ką mokam tai mokam: riebiai paužgaulioti vienas kitą ir susipykti. Gal dėl to ir sunku tą bendrą ateitį kurti, kad nėra vieno bendro tiklso. Bendro gyvenantiems Lietuvoje ir išvykusiems. O susipriešinti ir vienas kitą aploti labai lengva, atrodo, netgi smagu..

 63. vat ką mokam tai mokam: riebiai paužgaulioti vienas kitą ir susipykti. Gal dėl to ir sunku tą bendrą ateitį kurti, kad nėra vieno bendro tiklso. Bendro gyvenantiems Lietuvoje ir išvykusiems. O susipriešinti ir vienas kitą aploti labai lengva, atrodo, netgi smagu..

 64. Keistu zmoniu yra.arba sedinciu prie lovio.kur jus mielieji,matot galimybes?kokios galimybes?su aukstuoju issilavinimu maximoj dirbt?aisku sitam svogeriu kraste,sedi visa brangi gimine siltose vietose,tada ir galima rasinet kad galimybiu yra.

  • Aukstojo diplomas nieko vertas, jei ziniu ir gebejimu neturi. Tai tik paliudija, kad baigei kursa. Ne vienas pazistamas dar besimokant bakalaura gauna vidutine Lietuvos alga – 600 euru, o tai net ne uz pilna etata. Jei dugebat tik prekes skanuoti, tai jusu beda, ne valstybes.

  • Vadinasi blogai zmones mokina, nes be diplomo net I darbo pokalbi nepriima bet kokiam normalesniam darbui normaliose valstybese, pirma popierius bent bakalauro po to ziuri ko galva verta

 65. Problema ne valdžia, problema – rinkėjai. Politikai pažada padidinti MMA ir rinkėjai balsuoja, o kad į prekių kainą tas MMA įkalkuliuojamas, rinkėjams dzin.
  Lietuvoje yra protingų politikų, bet žmonės už juos nebalsuoja ;(

 66. Reikia seimo nariams duoti €200 ir 2 kambariu buta ir isbandit kaip je sumokes mokescius ir kaip apsipirks,gal tada je prodes galvuoti nes protas rebaluose plauke ir je ne gali galvuoti

  • Ir kas jus vercia dirbti uz MMA? Sugebat but isrinkta i Seima – eikit i Seima. Sugebat geriau vadovauti verslui ir but „sazininga” eikit i versla. Bet ne valdzia uz jus dirba, valdzia tik salygas palankesnes gali sukurti, o dirbti reikia paciam.

  • Vat kai mokesčių nebeslėpsit, normaliai uždirbsit, geriau ir pensininkai gyvens.
   Tiesa, pensininkai vis tiek geriau gyvena, nei sovietų laikais. Absoliuti dauguma sėdi ant NT, kurį paveldės vaikai arba valstybė. Turtą galėtų parduoti, išsinuomoji ir gyveni sau lafa, kaip kad vakarų pasaulyje. Nenorėkit daryti, kaip pas rusus, o gyventi kaip vakaruose.
   P.S. kas turtingesnis, pensininkas su butu senamiestyje, ar jauna šeima su 1,500€ pajamom ir banko paskola butui pilaitėje?

  • Geriau gyveno prie ruso, taip gerai, kad net mesos valgyt nereikejo, batai kainavo poros menesiu alga, o gauti konservuotus zirnelius buvo antra didziausia metu svente. Nepuskit arabus, geriau buvo tik tinginiams, kurie nenori stengtis, bet pavydi, kad kiti, kurie dirba, turi daugiau.

  • Negyvene prie ruso ir nezinantys istorijos nesupras zmoniu maciusiu geriau ir blogiau, nebuvo valkataujanciu ar pardavinejamu vaiku, nebuvo pensininku prie siuksliu konteineriu, zuvies buvo visokios ir iperkamos, dabar mesos daug, bet ji daznai slyksti ir daugumai zmoniu neiperkama, dabar geriau zmonems kurie mato tik savo bliuda, tuomet buvo geriau zmonems kurie mato ir kita, nereikia man tos jusu mesos nei tu jusu batu, jeigu 30%gyventoju gyvena zemiau skurdo ribos, zemiau 300euru I menesi, ne batuose laime

  • Nepavydi tiems kurie nemoka darbininkams, bet uzjaucia zmones negalincius pramaitinti vaiku, uzjaucia zmones atidirbusius visa gyvenima negalincius nusipirkti valgyti, ir kaip jus dristate vadinti zmones tinginiais, kas lietuvos turciams uzdirba tuos turtus, dar nemaciau kad prekes pacios ateitu ir suliptu I lentynas, gal ir gerai kad visi isvaziuoja, niekas jiems Lt aciu nepasakys kad vargo visa amziu, tik nevykeliais isvadins

  • Rima Bura, prie ruso Jus tai vargtu dar labiau. Iš tikrųjų, pasidomėkite istorija ir pabendraukite daugiau su vyresniais žmonėmis, kurie gyveno tais laikais ir kuriems pagal partinė liniją papildomu preferencijų nepriklause!

  • Rima Bura Jo, o gal reikėtų pasidomėti, kur pradingdavo vieniši invalidai ir pensininkai. Kur pradingdavo valkatos. Kur pradingo tie patys II pasaulinio karo veteranai sužaloti mūšio lauke. Galim ir dabar kokį konclagerį atidaryti ir ten utilizuoti visus jums neįtikusius, jei tik norit.

   Jei visą gyvenimą tik griovius kasi – jo, dirbi sunkiai, bet vis tiek esi tinginys. Eik mokytis, išmok duobes kasti su ekskavatoriumi, alga iškart nuo 800€. Tokius darbus kaip prekių išdėliojimas, aptarnavimas kasose ir pan. turėtų dirbti 16-24 metų jaunimas, kuris dar neturi kvalifikacijos jokios. Jei tau daugiau nei 25, o tu neturi profesijos – esi pats kaltas dėl savo šūdino gyvenimo, nes nieko nemoki! O kas nieko nemoka, tam ir valgyt nereikia.

  • Joo, tarybu laikais miestai buvo valomi nuo asocialiu asmenu… O dar pasidomekite Solovku, Valamu salu istorijoms kam ten buvo panaudoti vienuolynai.

  • Nezinau kada jus kur gyvenote ar gyvenate, bet jeigu truksta gyvenimiskos patirties isiveskite i anglu kalba I google social democracies, pasidomekit kaip zmones gyvena, paskaitykit pasaulio istorija

  • Be uzdirbanciu zmoniu neissilaike dar nei viena valstybe, daugiausia turciu turi valstybes su daugiausia uzdirbanciais gyventojais, nes dirbantys uzdirbantys zmones yra valstybes stibrybe, negi negirdeje jus nei vergiju, nei baudziavu, kumeciu, laisvos Lt uz maista dirbanciu tarnu, turite suprasti, kad valstybe tiek stipri ir turtinga kiek uzdirba joje dirbantys zmones, biednas darbininkas lygu biednai valstybei

  • Skaitykit, anglu kalba yra daugybe geru straipsniu, moksliniu darbu, tyrimu, isiveskite i google ir skaitykite, kur zmones kaip gyveno ir gyvena, ir kodel. Pvz.uzsnigo, zmones neisejo i darba, tuoj pat valdzia paskaiciavo kiek zmones ta diena neuzdirbo, ir kiek jiems valdziai nenubyrejo, nes neuzdirbo, neisleido, nenubyrejo. Nuo uzdirbanciu zmoniu visiems nubyra, kuo daugiau zmoniu daugiau uzdirba, tuo visiems geriau, keli turciai salies gerbuviui itakos neturi, nesvarbu kokie jie turtingi, net biedniausios salys turi kelis turcius, bet nuo to ju salys nepasidaro turtingos.

  • Rima, ačiū, už patarimus! Kiekvienas sociologijos studentas pasakys, kad visuomenės satbilumas ir gerovė priklauso nuo vidurinio sluoksnio. Gera žinia, kad jis po truputi didėja.

  • Gaila kad daug zmoniu net nesivelia I diskusijas, nei cia, nei kitur, palieka nuostabia sali tylomis, gal ir teisingai, nes ne diskutuojama o atakuojama, beveik visuomet protingieji isvadina likusius nevykeliais, Lietuva

  • Rima, Jus diskutuojate labai tendencingai ir akcentus deliojate ne visai kotektiškai. Nežinau ar čia kaltas jūsų išsilavinimas ar tiesimo brandos stoka. Taip, Lietuva yra ES apačioje, bet Lietuvos gyventojai nei prie ruso, nei prieš 20, nei 10 metu negyveno taip gerai kaip šiandien. Tiek galimybiu, kiek yra šiandien, dar nebuvo. Jeigu Jus tai nematote, man labai liūdna. Dar liūdnau, kad Jūs pastebite tik neigamus dalykus, kurie, žinoma yra. Bet, kalbant vien apie blogi, Jūs patį viso pirmo kenkiate savo psichikai ir nuodijate aplinką skatinant žmonių neatsakomybę dėl savo gyvenimo!

  • Kokios diskusijos, kai jūs esminius dalykus maišot ir nusikalbat?
   Taip, dirbantis žmogus pagrindas, bet jau senai mėšlą mėžiantis darbininkas nekuria daug vertės. Tam yra technika ir vienas žmogus per valandą atlieka tai, ką 10 žmonių visą dieną darė. Jei jis nesugeba dirbti su technika – kam jis reikalingas?
   VISADA visuomenės pagrindas buvo amatininkai, ūkininkai ir pan.,

  • Paklausiau kuo zmonems laisva Lietuva gera, atsake „isvaziuoti gali”. Yra visos galimybes. Liudnas cia pokalbis, tik asmeniniai puolimai.

  • Nesigilinsiu i jus asmeniskai, kodel jus kalbate kaip kalbate, bet tikiuos jus neturesite itakos Lt ateiciai, jeigu dar nebuvote uzsienyje, isvaziuokite, ten sutiksite nemazai zmoniu iskaitant lietuviu, kurie jums atrodo niekam tike, pamatysite kodel kitose valstybese visi zmones turi verte, visi apmokinami, visi dirba ir uzdirba, svarbiausia naudoja paslaugas ir prekes uzdirbe ir tos salys tik auga, nera blogu zmoniu, yra tik blogos valdzios

  • Išvažiuoti, viena iš tūkstančio galimybių. Turi laisvę užsiimti tuo, kas tau patinka: dizainas, muzika, filmai, reklama ar dar ką. Turi laisvę užsiimti kokiu nori hobiu, keliauti po pasaulį, šviestis naudojant viso pasaulio žinias, ragauti viso pasaulio maistą. Naudotis viso pasaulio sukurtom technologijomis.
   Galimybę gyventi geriau, jei tik nori.

   O šiaip išmokite nevaryti bent po 5 postus iš eilės, čia jums ne susirašinėjimas.

   Asmeniniai puolimai 😀 Kad žmones juokinat. Postringaujat kaip prie ruso buvo geriau, bet net nežinot, kaip prie ruso buvo.

  • Geriau gyveno prie ruso, taip gerai, kad net mesos valgyt nereikejo, batai kainavo poros menesiu alga, o gauti konservuotus zirnelius buvo antra didziausia metu svente. Nepuskit arabus, geriau buvo tik tinginiams, kurie nenori stengtis, bet pavydi, kad kiti, kurie dirba, turi daugiau.

  • Nepavydi tiems kurie nemoka darbininkams, bet uzjaucia zmones negalincius pramaitinti vaiku, uzjaucia zmones atidirbusius visa gyvenima negalincius nusipirkti valgyti, ir kaip jus dristate vadinti zmones tinginiais, kas lietuvos turciams uzdirba tuos turtus, dar nemaciau kad prekes pacios ateitu ir suliptu I lentynas, gal ir gerai kad visi isvaziuoja, niekas jiems Lt aciu nepasakys kad vargo visa amziu, tik nevykeliais isvadins

  • Rima Bura Jo, o gal reikėtų pasidomėti, kur pradingdavo vieniši invalidai ir pensininkai. Kur pradingdavo valkatos. Kur pradingo tie patys II pasaulinio karo veteranai sužaloti mūšio lauke. Galim ir dabar kokį konclagerį atidaryti ir ten utilizuoti visus jums neįtikusius, jei tik norit.

   Jei visą gyvenimą tik griovius kasi – jo, dirbi sunkiai, bet vis tiek esi tinginys. Eik mokytis, išmok duobes kasti su ekskavatoriumi, alga iškart nuo 800€. Tokius darbus kaip prekių išdėliojimas, aptarnavimas kasose ir pan. turėtų dirbti 16-24 metų jaunimas, kuris dar neturi kvalifikacijos jokios. Jei tau daugiau nei 25, o tu neturi profesijos – esi pats kaltas dėl savo šūdino gyvenimo, nes nieko nemoki! O kas nieko nemoka, tam ir valgyt nereikia.

  • Nezinau kada jus kur gyvenote ar gyvenate, bet jeigu truksta gyvenimiskos patirties isiveskite i anglu kalba I google social democracies, pasidomekit kaip zmones gyvena, paskaitykit pasaulio istorija

  • Be uzdirbanciu zmoniu neissilaike dar nei viena valstybe, daugiausia turciu turi valstybes su daugiausia uzdirbanciais gyventojais, nes dirbantys uzdirbantys zmones yra valstybes stibrybe, negi negirdeje jus nei vergiju, nei baudziavu, kumeciu, laisvos Lt uz maista dirbanciu tarnu, turite suprasti, kad valstybe tiek stipri ir turtinga kiek uzdirba joje dirbantys zmones, biednas darbininkas lygu biednai valstybei

  • Skaitykit, anglu kalba yra daugybe geru straipsniu, moksliniu darbu, tyrimu, isiveskite i google ir skaitykite, kur zmones kaip gyveno ir gyvena, ir kodel. Pvz.uzsnigo, zmones neisejo i darba, tuoj pat valdzia paskaiciavo kiek zmones ta diena neuzdirbo, ir kiek jiems valdziai nenubyrejo, nes neuzdirbo, neisleido, nenubyrejo. Nuo uzdirbanciu zmoniu visiems nubyra, kuo daugiau zmoniu daugiau uzdirba, tuo visiems geriau, keli turciai salies gerbuviui itakos neturi, nesvarbu kokie jie turtingi, net biedniausios salys turi kelis turcius, bet nuo to ju salys nepasidaro turtingos.

  • Kokios diskusijos, kai jūs esminius dalykus maišot ir nusikalbat?
   Taip, dirbantis žmogus pagrindas, bet jau senai mėšlą mėžiantis darbininkas nekuria daug vertės. Tam yra technika ir vienas žmogus per valandą atlieka tai, ką 10 žmonių visą dieną darė. Jei jis nesugeba dirbti su technika – kam jis reikalingas?
   VISADA visuomenės pagrindas buvo amatininkai, ūkininkai ir pan.,

  • Paklausiau kuo zmonems laisva Lietuva gera, atsake „isvaziuoti gali”. Yra visos galimybes. Liudnas cia pokalbis, tik asmeniniai puolimai.

  • Išvažiuoti, viena iš tūkstančio galimybių. Turi laisvę užsiimti tuo, kas tau patinka: dizainas, muzika, filmai, reklama ar dar ką. Turi laisvę užsiimti kokiu nori hobiu, keliauti po pasaulį, šviestis naudojant viso pasaulio žinias, ragauti viso pasaulio maistą. Naudotis viso pasaulio sukurtom technologijomis.
   Galimybę gyventi geriau, jei tik nori.

   O šiaip išmokite nevaryti bent po 5 postus iš eilės, čia jums ne susirašinėjimas.

   Asmeniniai puolimai 😀 Kad žmones juokinat. Postringaujat kaip prie ruso buvo geriau, bet net nežinot, kaip prie ruso buvo.

 67. Kainos tokios atomines, kad beveik visur vakaruose brangiau, apart vietines prekes. O gyvenimas toks prastas kad 60% nekilnojamojo turto buvo nupirkta is grynuju pinigu. Oho koks sunkus gyvenimas. Beje, Vokietijoje maziau nei penktadalis turi nuosava busta, pas mus tik tiek jo neturi.

 68. Visiškai puikiai galima gyventi Lietuvoje, reikai tik mokytis, dirbti ir netingėti, kad gauti minimalų ir skūstis…. gėda man už jus…
  Tėvynės labui.

 69. Manau, esminė problema yra kitų kaltinimas. JUS SMAUGIA, KANKINA, šaukia Birutė. Hey, pala, kas kankina? Kas neleidžia pačiam auginti maisto ar ieškoti savo maisto tiekėjų? Kas neleidžia pradėti savo verslo ar bent jau jo mokytis?

  Esame labai pripratę reikalauti iš savo Tėvynės. Nes matome kitus, ne labiau viską čia suprantame ir pažįstame, nenorime nusileisti tiems, kuriems sekasi geriau. Ir yra krūvos dalykų, kurie visiškai suprantami emigracijoje, bet nesuprantami čia:
  1. Gyventi viename namie šešiese, aštuoniese, t.t. Lietuvoje mums visiems reikia pirkti butus, statyti namus. Ten net klausimų tokių nekyla.
  2. Klausimų nekyla ir dėl automobilio – draudimas kainuoja normaliai, visi tai žino ir nekaltina Anglijos, kad neįmanoma silkei užsidirbt;
  3. Maistas – važiuoja į Lidl, niekas apie M&S nesvajoja, o Norfa, matai, Lietuvoje nelygis. Reikia Maximos, Rimi;
  4. Pramogos – dažnas argumentas: reikia ir į kiną nueiti, ir ko nors nusipirkti. Kiek dažnai į kiną vaikštot ir jei taip, į kokį kiną? Ar jis atitiks lygį pagal poziciją Lietuvos kino teatrui? Juk Lietuvos Skalvijoje realiai turėtų būti brangiau nei Londono priemesčio skylėj.

  Ir taip prasideda emigracijos iššaukiamas REIKALAVIMAS iš Lietuvos. Žinot ką? Tik neapsišikit reikalaut ir skųstis, kad negaunate. Visiems vienodai ant jūsų šviečia, nes savo likimą visi kalame patys. Skirtumas tik tas, kad išvažiavę į Angliją ar Norvegiją jūs tai suprantate, o Lietuvoje ieškote kalvių, kurie tai padarys už jus, balsuojate už socdemus, darbo partijas, paksus ir visas kitas nesąmones.

  • Jūs nesugebate kelių sakinių perskaityti ir suprasti – verslas jums negresia.

   Bet mokytis verslo, ekonomikos, suprasti procesus ir žmogaus bei visuomenės santykį būtina. Nes sovietai išpūdė smegenis ir dabar, tik paragavę vakarietiško gyvenimo, jūs kaip nupušę komunistai puolate reikalauti, kad jums kas nors kažką užtikrintų, nors gyvenate rinkos ekonomikoje.

   Nemokyti, pikti ir neapsiskaitę jūs nesugebate suvokti savo vaidmens kaip darbuotojų. Aš irgi nesu verslininkas, bet mūsų požiūriai skiriasi ir yra paremti skirtinga tradicija ir informacija.

   Net nežinau kodėl gaišau laiką rašydamas. Vistiek nedašus.

 70. Manau, esminė problema yra kitų kaltinimas. JUS SMAUGIA, KANKINA, šaukia Birutė. Hey, pala, kas kankina? Kas neleidžia pačiam auginti maisto ar ieškoti savo maisto tiekėjų? Kas neleidžia pradėti savo verslo ar bent jau jo mokytis?

  Esame labai pripratę reikalauti iš savo Tėvynės. Nes matome kitus, ne labiau viską čia suprantame ir pažįstame, nenorime nusileisti tiems, kuriems sekasi geriau. Ir yra krūvos dalykų, kurie visiškai suprantami emigracijoje, bet nesuprantami čia:
  1. Gyventi viename namie šešiese, aštuoniese, t.t. Lietuvoje mums visiems reikia pirkti butus, statyti namus. Ten net klausimų tokių nekyla.
  2. Klausimų nekyla ir dėl automobilio – draudimas kainuoja normaliai, visi tai žino ir nekaltina Anglijos, kad neįmanoma silkei užsidirbt;
  3. Maistas – važiuoja į Lidl, niekas apie M&S nesvajoja, o Norfa, matai, Lietuvoje nelygis. Reikia Maximos, Rimi;
  4. Pramogos – dažnas argumentas: reikia ir į kiną nueiti, ir ko nors nusipirkti. Kiek dažnai į kiną vaikštot ir jei taip, į kokį kiną? Ar jis atitiks lygį pagal poziciją Lietuvos kino teatrui? Juk Lietuvos Skalvijoje realiai turėtų būti brangiau nei Londono priemesčio skylėj.

  Ir taip prasideda emigracijos iššaukiamas REIKALAVIMAS iš Lietuvos. Žinot ką? Tik neapsišikit reikalaut ir skųstis, kad negaunate. Visiems vienodai ant jūsų šviečia, nes savo likimą visi kalame patys. Skirtumas tik tas, kad išvažiavę į Angliją ar Norvegiją jūs tai suprantate, o Lietuvoje ieškote kalvių, kurie tai padarys už jus, balsuojate už socdemus, darbo partijas, paksus ir visas kitas nesąmones.

  • Jūs nesugebate kelių sakinių perskaityti ir suprasti – verslas jums negresia.

   Bet mokytis verslo, ekonomikos, suprasti procesus ir žmogaus bei visuomenės santykį būtina. Nes sovietai išpūdė smegenis ir dabar, tik paragavę vakarietiško gyvenimo, jūs kaip nupušę komunistai puolate reikalauti, kad jums kas nors kažką užtikrintų, nors gyvenate rinkos ekonomikoje.

   Nemokyti, pikti ir neapsiskaitę jūs nesugebate suvokti savo vaidmens kaip darbuotojų. Aš irgi nesu verslininkas, bet mūsų požiūriai skiriasi ir yra paremti skirtinga tradicija ir informacija.

   Net nežinau kodėl gaišau laiką rašydamas. Vistiek nedašus.

 71. O jūs taip suprantu samonė , o jau nusišnekat net skaititi smirdi mano visi buvo trmti prie sovietu esu smetonos karuomenės karininko anukė bet tėvai paskutiniu laiku prie sovietu tikrai geriau gyveno o kažą davė nepriklausoma Lietuva na košmaras , prie sovietu jai dirbti netingėjai tai ir uždirbai nes darbas buvo ivertinamas o dabar jai tu paprastas darbininkas tai i tave tokie kaip jus gali kojas valytis , o po euro ivedimo tai išvis gyvent nebeimanoma lieka tik kilpas ant kaklu dėtis , nevisi juk gali buti verslininkais tai kas jums tada milijpnus sukraus. vaidina čia dar isižeidusi kai stojo iš ubagu ponais tai ir šika ant visų . Atsiprašau bet esat šlikštynė ir tiek.

 72. O jūs taip suprantu samonė , o jau nusišnekat net skaititi smirdi mano visi buvo trmti prie sovietu esu smetonos karuomenės karininko anukė bet tėvai paskutiniu laiku prie sovietu tikrai geriau gyveno o kažą davė nepriklausoma Lietuva na košmaras , prie sovietu jai dirbti netingėjai tai ir uždirbai nes darbas buvo ivertinamas o dabar jai tu paprastas darbininkas tai i tave tokie kaip jus gali kojas valytis , o po euro ivedimo tai išvis gyvent nebeimanoma lieka tik kilpas ant kaklu dėtis , nevisi juk gali buti verslininkais tai kas jums tada milijpnus sukraus. vaidina čia dar isižeidusi kai stojo iš ubagu ponais tai ir šika ant visų . Atsiprašau bet esat šlikštynė ir tiek.

 73. Pirmiausia nustokite pykti ant dirbanciu zmoniu, visi jus issitobuline isauge ir savo sukure ale biznieriai. Gal ir gerai kad zmones nebepirks ir daug isvaziuos, gal supras Lt apsukrieji kad be dirbancio ir uzdirbancio zmogaus biznio ilgai nepadarysi.

  • Rima, Jus čia labiausiai ir pykstate ant dirbančių žmonių. Visame pasaulyje daugiau yra uždirbama smegenimis, o ne rankomis.

  • Nusiimkite rozinius akinius, kaip gali zmones nenoreti suprasti kas blogai Lt, pirmiausia blogas poziuris i kita zmogu, saves laikymas geresniu uz kita, ir protingesniu ir apsukresniu, kol taip auksciau sedintys galvos, tol salis nyks, ir greiciausia isnyks

  • Rima, apie savę ir kalbate. Projekcijos dėsnis. Nereikia galvoti, kad žmonės nesugeba savimi pasirūpinti, kad jie yra kuo nors blogi.

  • Puiku kad studentai supranta paprasta desni, kad nera sekmingos salies be stiprios vidutines klases, gales igyvendinti tai, pakeldami minimuma iki 600-800 euru, neapmokestindami bent pirmu 600 euru sustiprins vartotoja, atsiradusi paklausa skatins bizni, kuris kurs darbo vietas, ives progresinius mokescius, visi uzdirbantys bent 30tuks I menesi mokes 60% pajamu mokesti, Lietuva taps issivysciusia salimi, kaip skandinavai, nezinau kokius mokslus baige paskutinio ketvircio amziaus valdininkai, akivaizdu jie nesupranta kad be lietuviu nebus Lietuvos

  • Taip vidutinė klasė atsiranda pakėlus minimumą, ne keliant savo kvalifikaciją ir dirbant aukštesnės pridėtinės vertės darbą. Kitaip sakant, keliamt MMA iki 500,000€ ir Lietuvoje gyvens tik milijonieriai. Jūs gyvenime bent vieną darbo vietą esat sukūrusi? Jei taip, tai bankrotu baigėsi pirmą ar antrą darbo dieną?

   Būtent, kad aš su Juris Belte suprantam, kas blogai – žmonės be kvalifikacijos dirba nekvalifikuotą darbą, Jokioje šalyje nekvalifikuoti žmonės negyvena gerai.

  • Nera taip sudetinga kaip atrodo, jeigu maxima negali issilaikyti mokedama darbininkams 600-800 menesi, tegul neissilaiko, kad jus manote atsitiktu? Lietuva badu gal mirtu? Nemirtu. Susikurtu I ju vieta kits diena pilna pardaveju ir jie sekmingai moketu tuos 600-800 ir dar jiems pelno liktu ir kainos nebutu fiksuotos nes butu konkurencija

  • Tuscia su jumis snekta, jei nezinote kaip rinka veikia, vienas didelis nugaiso jo vietoj kita diena desimt, tik tegul leidzia zmonems bizni daryti, dabar tokia nesamone padaryta kad kitaip ir negali buti negu kaip yra. Blogai yra, daigumai zmoniu blogai, mazam verslui blogai, bet yra kas nenori matyti toliau savo bliudelio.

  • Jus suprantat, kad Lietuva maza atvira ekonomika. Kas pirks Lietuviska duona uz 4e kai latviska eura kainuos? Neturit ne laso supratimo nei apie versla, nei ekonomika, viesuosius finansus, monetarine politika ar prekybos balansa. Gal galetum smegenu chirurgui ir paaiskinti kaip dirbti? Kvalifikacija jusu tiek pat gera siam reikalui.
   Pradziai gal bent apie Zimbabves hyperinfliacija paskaitykit. Stai kas butu pagal jusu norus.
   Ir beje, ka darys milijonas bedarbiu ir 200k dirbanciuju? Dirbantys mokes 90% mokesciu?
   Maxima neuzsidarys, kainas tik pakels. Uzsidarys gamybines, i eksporta orientuotos imones, kuo mokesim uz importa?

  • Gerai kad dabar daugiauecsportuojama nei importuojama, o tai dar skola turetu salis imti uz ka viska pirkti, svarbu dabar gamina ir sau ir kitiems, kad nebutu blogiau, o tai ir siukslinese zmones maisto neberas

  • Zimbabvė – tai, ką jūs siūlot – pakeliam MMA iki 600€ ir nereikia mums verslo, kuris negali tiek mokėti.
   Jo, Norvegiją turbūt labiausiai? Naftos tiek Lietuvoje raskit, bet jau per vėlu, atpigo ji.
   Danija? Nu pasaulio imperija su kolonijom visam pasaulyje nebuvom.
   Švedija ir Suomija gal ir sektini pavyzdžiai, bet reikia sekti nuo pradžių ką darė, o ne padaryti tai, ką dabar turi ir tikėtis, kad prašoksim visą procesą. Čia kaip sy pyrago kepimu. Jei pabarstysi cukraus pudrą ant skardos, tai nuo to nesigaus pyragas. Turi pradėti nuo kiaušinių plakimo, nesvarbu, kad kiti jau priekyje. O iš pradžių jie negyveno gerai ir kūrė ekonomiką, daug dirbo, o ne MMA pasikėlė iki 1,000€ ir gerai gyveno.

  • Gerai Lt, svarbu ne Zimbabwe, ketvirti amziaus tycia zmonems gyventi neleidzia ir visi kalti tik ne jie, juokas iki asaru, kiausiniu dar jie nesuplake, tai jau ir nesuplaks, matomai negirdeje kad mixerius zmones naudoja, jau ir sakute butu suplake, tai kuo jie ten plaka?

  • Prieš 25 metus mašiną turėjo kas antra šeima gal, dabar kiekvienoje bent po 2. Prieš 26 metus konservuoti žirneliai buvo šventė – dabar visiems atsibodę.
   Prieš 26 metus viešai sukritikavęs valdžią galėjai atsidurt kalėjime.
   Prieš 26 metus buvo prieinama tik rusų medicina, kuri atsilikusi buvo trimis dešimtmečiais.
   Prieš 26 metus keliauti galėjai tik SSRS teritorijoje, retais atvejais pavykdavo ištrūkti.
   Prieš 26 metus būdamas gabus, negalėjai siekti daugiau, turėjai būti toks pat runkelis kaip kiti.
   Prieš 26 metus, net sutaupęs pinigų, negalėjai statyti namo.
   O ką jau kalbėti, kad prieš 26 metus eilėje stovėti reikėjo valandomis, tam kad gauti tešmens gabalą, ar kitos antrarūšės mėsos. Net nekalbant, kad bananai, apelsinai, riešutai ir krūvos kito maisto būdavo daugiausia kartą metuose.
   Oho, kaip gerai prie ruso buvo.

  • Tiek tada visi gimines namus pasistate tiek dabar. Tiek tada visi du masinom vazinejo tiek dabar. Tiek tuomet sirdies operacijas daresi tiek dabar….. Tik tuomet viskas buvo daaaug paprasciau ir lausviau, dabar baudos uz ora. Kalbant apie dauguma zmoniu o ne apie viena gimine, tuomet buvo daaaug geriau. Jokio skirtumo kas buvo pries ketvirti amziaus, svarbu kur dabar Lt kaip salis ir kaip gyvena daaaugumagyventoju, o gyvena blogai ir sunkiai. Zinau kad nera cia ka bandyti paaiskinti, nes kas nori patys mato ir pasiskaito. Pagarba visiems gyvenantiems Lt, jie tikri didvyriai, vargu ar kas uz tai padekos ir ivertins pasiaukojima. Laisvoje Lt gime, auge masiskai isvaziuoja. Ne jusu rusai juos is gimtines varo, nusiimkite akinius. Is ko ta torta kepsite jei jusu ingridientai svetur vaikus gimdo..

  • Pajudekit i prieki, kas buvo ir ko nebuvo pries ketvirti amziaus yra istorija, bet jeigu pasiekimas kad dar ne Zimbabwe, tai randu su kuo as cia sneketi….

  • Juris Belte, esate neteisus – kiekvienoje salyje darbas vertinamas bet koks – ar tai butu smegenimis, ar rankomis (gaila tik Lietuvoje jis vertinamas kitaip).Tarkim statybininkas UK per savaite uzdirba vidutiniskai £450. Tuo metu pradiniu klasiu mokytoja su kvalifikacija, bet pradedancioji gauna £400. Kas dirba smegenimis ir kas rankomis, manau aiskinti nereikia. Kas yra svarbu UK, darbas cia skaitomas bet kuris sunkus, nes visur reikia investuoti save. Be to, praejes kursus ir gaves papildomu kvalifikaciju, statybininkas gali uzdirbti ir 700 i savaite. O mokytoja 500. Ir toks visai ne smegeginis darbas – kaip rinkti siuksles ir sluoti gatves. Zmogus gauna 1500 i men. (mokytojos asistente pradineje mokykloje gauna1050). Abu darbai skaitosi savivaldybiniai. Cia Jusu pasakymui apie darbas smegenimis geriau apmokamas. As dirbau darba smegenimis LT ir man tikrai niekas ne mokejo didesnio atlyginimo, nei mano vyrui – Statybos inzinieriui. Pas ji projektuotojas darbe uzdirbo daugiau nei as. Nors jis dirbo tik vieno zmogaus darba (as uz 3 etatus), ir imoniu dydis buvo toks pats, bet specifika skyresi. Ai – pamirsau pamineti – neturejome mes su vyru nei giminiu, nei kazkokiu labai aukstai sedinciu draugu, kad mus prastumtu kur reikia ir islaikytu krizei istikus. Patys skynemes kelia 😉

  • Julija Ravinskienė, turbūt ne labai aiškiai išsireiškiau. Iš tikrųjų visame pasaulyje darbas yra apmokamas pagal sukurtâ pridėtinę vertę. Kartais rankomis iš tikrųjų galima sukurti didesnę vertę (talentingas ir darbštus amatininkas). Visgi daugiau galimauždirbti smegenėmis. Jus ir patį rašote, kad daugiau Anglijoje uždirba darbininkai po kurdu pakėlė kvalifikaciją 🙂

  • Juris ir Julija Ravinskienė, ne visai tiesa, darbas apmokamas pagal du dalykus, maksimaliai kiek mokama – tai sukuriama vertė. Bet patį atlyginimą nustato rinką. Kadangi nėra norinčių rinkti šiukšles, tai gauna 1,500 svarų. Jei pusė JK darbuotojų neturėtų kvalifikacijos ir galėtų tik rinkti šiukšles ar dirbti kitą nekvalifikuotą darbą, tai gautų minimumą ir būtų krūvos bedarbių. Anglijoje žmonės supranta, būtina įgyti profesiją, jei nenori šūde minkytis. Pas mus deja visiems atrodo, kad viskuo turi pasirūpinti kažkas kitas, darbdavys ar valstybė, net ir kad darbuotojas sugebėtų kažką dirbti.

  • Andrius Balsys, protingiems zmonems taip ne atrodo „kad viskuo turi pasirūpinti kažkas kitas, darbdavys ar valstybė” 😉 As uz tai kad butu suteikiamos galimybes. Bet deja, Lietuvoje taip nera! Galima plestis jei noresite, bet as tikrai zinau, kad nera 😉
   O UK (JK) problema yra kazkiek kitokia – ne visi nori eiti dirbti. Tiesiog dirbti! Socialine sistemos ydingumas sukure pasalpu parazitus ir dabar nebezino kaip tai patasyti. Ne mazai sedinciu ant pasalpu turi kvalifikacijas (valstybes lesomis apmoketas ir netgi turi darbo patirtis), bet tiesiog nenori listi is patogaus kiauto. Ir pagrinde jie visi anglai, bedarbiu emigrantu beveik nera. Bet pokalbis ne apie tai. Kas man priimtina cia, ko nera lietuvoje – kiekvieno zmogaus darbo vertinimas. Nesutikau darbdavio UK, kuris nepasakytu – jus atliekate nuostabu darba. Aciu Jums! Ir dar jei budavo tikrai sunkiu diena, tai ir dovanu ir premiju gaudavome (ne tokiu kaip is anegdoto apie marsiecius  , jei idomu ir nezinote – galesiu parasyti paskui) Turiu kruva pavyzdziu, kai visiskai be jokiu mokslu, uz darbo pastangas zmones budavo keliami pareigose ir net siunciami kompanijos lesomis mokintis. Aisku buvo ir tokiu, kurie nenorejo, bet daugelis pasirinko ir kyla iki siol. Parodykite man Lietuvoje firma, kur valytoja, galetu pakilti iki vadybininkes. Buvusioje kompanijoje UK padalinio vadovas pradejo pries 15 metu kaip porteris (pasiuntinukas).  Mokykloje, kur dabar dirbu, viena mokytoja atejo dirbti kaip valytoja – savo salyje turejo aukstaji issilavinima. Suzinojo vadovybe – pasiule jai pabandyti uzklasinius burelius su vaikais vesti (dizainerio studijas ji baigus buvo), po to patapo mokytojos asistente, veliau susitvarke popierius ir dabar desto. visai tai per 5 metus. 😉

  • Zinoma valstybes reikalas zmones ir ju gerbuvis, kuo daugiau uzdirba zmogus tuo daugiau nubyra valstybei, tai visos issivysciusios salys zino ir investuoja i zmones. Biednas zmogus lygu biednai valstybei. Paskaitykit kita Birutes posta, kur ji raso apie vaiku mokyklas. Kodel jus manote UK taip rupi Birutes vaikai? Todel kad gerai I juos investavus dabar desimti metu valstybe ims atgal is ju keruriasdesimt metu. Paprasta, valstybes reikalas kad zmones gerai gyventu. Darbdaviu taip pat. Kazkodel Lt tai nesuvokiama, kad valstybes reikalas yra zmoniu gerbuvis.

  • Kam reikalinga valstybe kuri nesuinteresuota ziureti savo zmoniu? Kam jie ima algas? Kokio galo jie ten sedi jeigu ne ju reikalas kad zmones gyventu gerai? Dar tokiu nesamoniu buvau negirdejus, kad ne valstybes darbas rupintis zmoniu gerbuviu.

  • Visu pirma Jus turite rūpintis savimi ir valstybė, tuomet ir valstybė Jumis pasirūpins. Jei vien tik tikėsites iš valstybės, nieko gero, deja, nebus…

  • Kol zmones galvos „as” „man” kiekvienas uz save, svarbu man gerai o toliau nors ir tvanas, til valstybe nyks… Valstybes kurios gyvena principu „mes” issivysto ir i jas visi verziasi kaip pamise, nes jie kaip viena dane sake „pasirupinam savo senais, mazais, maziau igaliais pilieciais” jiems nera nevykeliu, jie ziuri kaip padeti kiekvienam kad zmones patys galetu pragyventi, Lt deja „skestanciuju gelbejimas yra paciu skestanciuju reikalas”, nepakils valstybe kol kiekvienas ziures tik saves, toliau gales dziaugtis kad Zimbabwe dar blogiau

  • Mane stebina kad yra zmoniu pritarianciu valdzios pasiteisinimui kad zmones patys kalti, kad ne valdzios reikalas geras zmoniu gyvenimas… Tik valdzios, is ko valdzia galvoja gyventi jeigu jai nerupi kiek uzdirba zmones, is skolu? Visos issivyste valstybes gyvena is savo zmoniu, todel suinteresuotos investuoti kiek daugiau i kiekviena zmogu, nes kuo daugiau ideda tuo daugiau atgal gauna.

 74. Pirmiausia nustokite pykti ant dirbanciu zmoniu, visi jus issitobuline isauge ir savo sukure ale biznieriai. Gal ir gerai kad zmones nebepirks ir daug isvaziuos, gal supras Lt apsukrieji kad be dirbancio ir uzdirbancio zmogaus biznio ilgai nepadarysi.

  • Nusiimkite rozinius akinius, kaip gali zmones nenoreti suprasti kas blogai Lt, pirmiausia blogas poziuris i kita zmogu, saves laikymas geresniu uz kita, ir protingesniu ir apsukresniu, kol taip auksciau sedintys galvos, tol salis nyks, ir greiciausia isnyks

  • Rima, apie savę ir kalbate. Projekcijos dėsnis. Nereikia galvoti, kad žmonės nesugeba savimi pasirūpinti, kad jie yra kuo nors blogi.

  • Puiku kad studentai supranta paprasta desni, kad nera sekmingos salies be stiprios vidutines klases, gales igyvendinti tai, pakeldami minimuma iki 600-800 euru, neapmokestindami bent pirmu 600 euru sustiprins vartotoja, atsiradusi paklausa skatins bizni, kuris kurs darbo vietas, ives progresinius mokescius, visi uzdirbantys bent 30tuks I menesi mokes 60% pajamu mokesti, Lietuva taps issivysciusia salimi, kaip skandinavai, nezinau kokius mokslus baige paskutinio ketvircio amziaus valdininkai, akivaizdu jie nesupranta kad be lietuviu nebus Lietuvos

  • Taip vidutinė klasė atsiranda pakėlus minimumą, ne keliant savo kvalifikaciją ir dirbant aukštesnės pridėtinės vertės darbą. Kitaip sakant, keliamt MMA iki 500,000€ ir Lietuvoje gyvens tik milijonieriai. Jūs gyvenime bent vieną darbo vietą esat sukūrusi? Jei taip, tai bankrotu baigėsi pirmą ar antrą darbo dieną?

   Būtent, kad aš su Juris Belte suprantam, kas blogai – žmonės be kvalifikacijos dirba nekvalifikuotą darbą, Jokioje šalyje nekvalifikuoti žmonės negyvena gerai.

  • Nera taip sudetinga kaip atrodo, jeigu maxima negali issilaikyti mokedama darbininkams 600-800 menesi, tegul neissilaiko, kad jus manote atsitiktu? Lietuva badu gal mirtu? Nemirtu. Susikurtu I ju vieta kits diena pilna pardaveju ir jie sekmingai moketu tuos 600-800 ir dar jiems pelno liktu ir kainos nebutu fiksuotos nes butu konkurencija

  • Jus suprantat, kad Lietuva maza atvira ekonomika. Kas pirks Lietuviska duona uz 4e kai latviska eura kainuos? Neturit ne laso supratimo nei apie versla, nei ekonomika, viesuosius finansus, monetarine politika ar prekybos balansa. Gal galetum smegenu chirurgui ir paaiskinti kaip dirbti? Kvalifikacija jusu tiek pat gera siam reikalui.
   Pradziai gal bent apie Zimbabves hyperinfliacija paskaitykit. Stai kas butu pagal jusu norus.
   Ir beje, ka darys milijonas bedarbiu ir 200k dirbanciuju? Dirbantys mokes 90% mokesciu?
   Maxima neuzsidarys, kainas tik pakels. Uzsidarys gamybines, i eksporta orientuotos imones, kuo mokesim uz importa?

  • Gerai kad dabar daugiauecsportuojama nei importuojama, o tai dar skola turetu salis imti uz ka viska pirkti, svarbu dabar gamina ir sau ir kitiems, kad nebutu blogiau, o tai ir siukslinese zmones maisto neberas

  • Zimbabvė – tai, ką jūs siūlot – pakeliam MMA iki 600€ ir nereikia mums verslo, kuris negali tiek mokėti.
   Jo, Norvegiją turbūt labiausiai? Naftos tiek Lietuvoje raskit, bet jau per vėlu, atpigo ji.
   Danija? Nu pasaulio imperija su kolonijom visam pasaulyje nebuvom.
   Švedija ir Suomija gal ir sektini pavyzdžiai, bet reikia sekti nuo pradžių ką darė, o ne padaryti tai, ką dabar turi ir tikėtis, kad prašoksim visą procesą. Čia kaip sy pyrago kepimu. Jei pabarstysi cukraus pudrą ant skardos, tai nuo to nesigaus pyragas. Turi pradėti nuo kiaušinių plakimo, nesvarbu, kad kiti jau priekyje. O iš pradžių jie negyveno gerai ir kūrė ekonomiką, daug dirbo, o ne MMA pasikėlė iki 1,000€ ir gerai gyveno.

  • Gerai Lt, svarbu ne Zimbabwe, ketvirti amziaus tycia zmonems gyventi neleidzia ir visi kalti tik ne jie, juokas iki asaru, kiausiniu dar jie nesuplake, tai jau ir nesuplaks, matomai negirdeje kad mixerius zmones naudoja, jau ir sakute butu suplake, tai kuo jie ten plaka?

  • Prieš 25 metus mašiną turėjo kas antra šeima gal, dabar kiekvienoje bent po 2. Prieš 26 metus konservuoti žirneliai buvo šventė – dabar visiems atsibodę.
   Prieš 26 metus viešai sukritikavęs valdžią galėjai atsidurt kalėjime.
   Prieš 26 metus buvo prieinama tik rusų medicina, kuri atsilikusi buvo trimis dešimtmečiais.
   Prieš 26 metus keliauti galėjai tik SSRS teritorijoje, retais atvejais pavykdavo ištrūkti.
   Prieš 26 metus būdamas gabus, negalėjai siekti daugiau, turėjai būti toks pat runkelis kaip kiti.
   Prieš 26 metus, net sutaupęs pinigų, negalėjai statyti namo.
   O ką jau kalbėti, kad prieš 26 metus eilėje stovėti reikėjo valandomis, tam kad gauti tešmens gabalą, ar kitos antrarūšės mėsos. Net nekalbant, kad bananai, apelsinai, riešutai ir krūvos kito maisto būdavo daugiausia kartą metuose.
   Oho, kaip gerai prie ruso buvo.

  • Tiek tada visi gimines namus pasistate tiek dabar. Tiek tada visi du masinom vazinejo tiek dabar. Tiek tuomet sirdies operacijas daresi tiek dabar….. Tik tuomet viskas buvo daaaug paprasciau ir lausviau, dabar baudos uz ora. Kalbant apie dauguma zmoniu o ne apie viena gimine, tuomet buvo daaaug geriau. Jokio skirtumo kas buvo pries ketvirti amziaus, svarbu kur dabar Lt kaip salis ir kaip gyvena daaaugumagyventoju, o gyvena blogai ir sunkiai. Zinau kad nera cia ka bandyti paaiskinti, nes kas nori patys mato ir pasiskaito. Pagarba visiems gyvenantiems Lt, jie tikri didvyriai, vargu ar kas uz tai padekos ir ivertins pasiaukojima. Laisvoje Lt gime, auge masiskai isvaziuoja. Ne jusu rusai juos is gimtines varo, nusiimkite akinius. Is ko ta torta kepsite jei jusu ingridientai svetur vaikus gimdo..

  • Pajudekit i prieki, kas buvo ir ko nebuvo pries ketvirti amziaus yra istorija, bet jeigu pasiekimas kad dar ne Zimbabwe, tai randu su kuo as cia sneketi….

  • Julija Ravinskienė, turbūt ne labai aiškiai išsireiškiau. Iš tikrųjų visame pasaulyje darbas yra apmokamas pagal sukurtâ pridėtinę vertę. Kartais rankomis iš tikrųjų galima sukurti didesnę vertę (talentingas ir darbštus amatininkas). Visgi daugiau galimauždirbti smegenėmis. Jus ir patį rašote, kad daugiau Anglijoje uždirba darbininkai po kurdu pakėlė kvalifikaciją 🙂

  • Andrius Balsys, protingiems zmonems taip ne atrodo „kad viskuo turi pasirūpinti kažkas kitas, darbdavys ar valstybė” 😉 As uz tai kad butu suteikiamos galimybes. Bet deja, Lietuvoje taip nera! Galima plestis jei noresite, bet as tikrai zinau, kad nera 😉
   O UK (JK) problema yra kazkiek kitokia – ne visi nori eiti dirbti. Tiesiog dirbti! Socialine sistemos ydingumas sukure pasalpu parazitus ir dabar nebezino kaip tai patasyti. Ne mazai sedinciu ant pasalpu turi kvalifikacijas (valstybes lesomis apmoketas ir netgi turi darbo patirtis), bet tiesiog nenori listi is patogaus kiauto. Ir pagrinde jie visi anglai, bedarbiu emigrantu beveik nera. Bet pokalbis ne apie tai. Kas man priimtina cia, ko nera lietuvoje – kiekvieno zmogaus darbo vertinimas. Nesutikau darbdavio UK, kuris nepasakytu – jus atliekate nuostabu darba. Aciu Jums! Ir dar jei budavo tikrai sunkiu diena, tai ir dovanu ir premiju gaudavome (ne tokiu kaip is anegdoto apie marsiecius  , jei idomu ir nezinote – galesiu parasyti paskui) Turiu kruva pavyzdziu, kai visiskai be jokiu mokslu, uz darbo pastangas zmones budavo keliami pareigose ir net siunciami kompanijos lesomis mokintis. Aisku buvo ir tokiu, kurie nenorejo, bet daugelis pasirinko ir kyla iki siol. Parodykite man Lietuvoje firma, kur valytoja, galetu pakilti iki vadybininkes. Buvusioje kompanijoje UK padalinio vadovas pradejo pries 15 metu kaip porteris (pasiuntinukas).  Mokykloje, kur dabar dirbu, viena mokytoja atejo dirbti kaip valytoja – savo salyje turejo aukstaji issilavinima. Suzinojo vadovybe – pasiule jai pabandyti uzklasinius burelius su vaikais vesti (dizainerio studijas ji baigus buvo), po to patapo mokytojos asistente, veliau susitvarke popierius ir dabar desto. visai tai per 5 metus. 😉

  • Zinoma valstybes reikalas zmones ir ju gerbuvis, kuo daugiau uzdirba zmogus tuo daugiau nubyra valstybei, tai visos issivysciusios salys zino ir investuoja i zmones. Biednas zmogus lygu biednai valstybei. Paskaitykit kita Birutes posta, kur ji raso apie vaiku mokyklas. Kodel jus manote UK taip rupi Birutes vaikai? Todel kad gerai I juos investavus dabar desimti metu valstybe ims atgal is ju keruriasdesimt metu. Paprasta, valstybes reikalas kad zmones gerai gyventu. Darbdaviu taip pat. Kazkodel Lt tai nesuvokiama, kad valstybes reikalas yra zmoniu gerbuvis.

  • Kam reikalinga valstybe kuri nesuinteresuota ziureti savo zmoniu? Kam jie ima algas? Kokio galo jie ten sedi jeigu ne ju reikalas kad zmones gyventu gerai? Dar tokiu nesamoniu buvau negirdejus, kad ne valstybes darbas rupintis zmoniu gerbuviu.

  • Visu pirma Jus turite rūpintis savimi ir valstybė, tuomet ir valstybė Jumis pasirūpins. Jei vien tik tikėsites iš valstybės, nieko gero, deja, nebus…

  • Kol zmones galvos „as” „man” kiekvienas uz save, svarbu man gerai o toliau nors ir tvanas, til valstybe nyks… Valstybes kurios gyvena principu „mes” issivysto ir i jas visi verziasi kaip pamise, nes jie kaip viena dane sake „pasirupinam savo senais, mazais, maziau igaliais pilieciais” jiems nera nevykeliu, jie ziuri kaip padeti kiekvienam kad zmones patys galetu pragyventi, Lt deja „skestanciuju gelbejimas yra paciu skestanciuju reikalas”, nepakils valstybe kol kiekvienas ziures tik saves, toliau gales dziaugtis kad Zimbabwe dar blogiau

  • Mane stebina kad yra zmoniu pritarianciu valdzios pasiteisinimui kad zmones patys kalti, kad ne valdzios reikalas geras zmoniu gyvenimas… Tik valdzios, is ko valdzia galvoja gyventi jeigu jai nerupi kiek uzdirba zmones, is skolu? Visos issivyste valstybes gyvena is savo zmoniu, todel suinteresuotos investuoti kiek daugiau i kiekviena zmogu, nes kuo daugiau ideda tuo daugiau atgal gauna.

 75. Kai taip postringauja apie paprastus žmones nebiznierius ar jie gali ką suprasti jiems į mus tik kojas valytis ir į dušes prispjaudit tik tiek jie gali

  • Jūs išmokite visų pirma taisyklingai lietuviškai rašyti. Jūs net neįsivaizduojate kaip klaikiai jūsų nusišnekėjimai dera su prasta rašyba.

  • Dovydas Braukyla Klausik tu išsišokėli nešok aukščiau bambos vistiek neiššoksi , labai jau raštingas kabutėse ir matai tiesa akis bado . Kai sėdi ant kelių mažiukas tai ir klaidą kartais padarai, ai konorėti iš dvasios ūbago .

  • Zmogaus menkinimas (patycios), netolerancijos klestejimas, tusciu vertybiu isausktinimas – stai ji – Tikroji LIETUVA! Kuo Jums nusidejo ta melzeja? Puiku – ji nemoka rasyti lietuviskai be klaidu ir isdestyti savo minciu rastingai, bet uz tat ji moka pamelzti 10 karviu per rekordini laika ir pasirupinti, kad ant Jusu pusryciu stalo atsirastu pienas is prekybcentrio, nes ji pamelze ta karve. Ismokime gerbti bet koki zmogu! Ne svarbu, kad jis ne rastingas, bet jis moka tobulai padaryti tai, ko nemokate Jus! Ne visi gime buti verslininkais, o beje – gero verslininko nebus be geros komandos: tos pacios valytojos, kuri isvalys ofisa; to pacio berascio kurjerio, kuris ne mokejo aukstosios matematikos ir rasyti literaturiniu kuryniu, bet gerai orientuojasi mieste ir pristato siuntinius laiku; tos pacios administratores, kuri ka tik baige mokykla ir dar tos paprastos apskaitininkes, kuri tik suveda skaicius i kompiuteri. Ir netgi gatves slavejas, samdomos kompanijos krovejas, atremontuoti ofisa atejes darbininkas – lemia Jusu verslo sekme ir daro Jums paslauga uz pinigus. Ismokime vertinti zmoniu indeli i Jusu verslo sekme. Net ta pati melzeja padeda Jums tai daryti, nes ji pamelze karve, kurios deka Jus ar Jusu vaikai gavote ar piena, ar surely, ar sury, ar grietine ir esate patenkintas, kad galite ta piena nusipirkti!

  • Jūs išmokite visų pirma taisyklingai lietuviškai rašyti. Jūs net neįsivaizduojate kaip klaikiai jūsų nusišnekėjimai dera su prasta rašyba.

  • Dovydas Braukyla Klausik tu išsišokėli nešok aukščiau bambos vistiek neiššoksi , labai jau raštingas kabutėse ir matai tiesa akis bado . Kai sėdi ant kelių mažiukas tai ir klaidą kartais padarai, ai konorėti iš dvasios ūbago .

  • Zmogaus menkinimas (patycios), netolerancijos klestejimas, tusciu vertybiu isausktinimas – stai ji – Tikroji LIETUVA! Kuo Jums nusidejo ta melzeja? Puiku – ji nemoka rasyti lietuviskai be klaidu ir isdestyti savo minciu rastingai, bet uz tat ji moka pamelzti 10 karviu per rekordini laika ir pasirupinti, kad ant Jusu pusryciu stalo atsirastu pienas is prekybcentrio, nes ji pamelze ta karve. Ismokime gerbti bet koki zmogu! Ne svarbu, kad jis ne rastingas, bet jis moka tobulai padaryti tai, ko nemokate Jus! Ne visi gime buti verslininkais, o beje – gero verslininko nebus be geros komandos: tos pacios valytojos, kuri isvalys ofisa; to pacio berascio kurjerio, kuris ne mokejo aukstosios matematikos ir rasyti literaturiniu kuryniu, bet gerai orientuojasi mieste ir pristato siuntinius laiku; tos pacios administratores, kuri ka tik baige mokykla ir dar tos paprastos apskaitininkes, kuri tik suveda skaicius i kompiuteri. Ir netgi gatves slavejas, samdomos kompanijos krovejas, atremontuoti ofisa atejes darbininkas – lemia Jusu verslo sekme ir daro Jums paslauga uz pinigus. Ismokime vertinti zmoniu indeli i Jusu verslo sekme. Net ta pati melzeja padeda Jums tai daryti, nes ji pamelze karve, kurios deka Jus ar Jusu vaikai gavote ar piena, ar surely, ar sury, ar grietine ir esate patenkintas, kad galite ta piena nusipirkti!

 76. Tikriausiai tamsta esate Lietuvai priešiškos šalies slaptųjų tarnybų agentė, kurios tikslas – juodinti ir šmeižti Lietuvą, gyvenimą joje, plėsti sumaištį, destrukciją 🙁 Žmonės išgyveno karus, pokarius, kada galėjo tik pasvajoti apie tokius „sunkumus” ir „problemas”, kaip dabar gyvename. Gimdė ir augino po 6-8 vaikus, ir visi buvo pavalgę, išaugtus vieno vaiko drabužius persiūdavo kitam vaikui… Nebuvo elektros, masinų, nebuvo kompiuterių, mobiliakų… Dabar kiekviena šeima turi po kelius automobilius, net darželinukai naudojasi išmaniaisiais ir planšetiniais telefonais… Turiu 5 vaikus. Visi – Lietuvoje ! Pasiūlau kam išaugtų drabužių, – niekam nereikia… Maistas, – vaikai ne bet ką valgo: tas – neskanu, to – nemėgstu.., visi sotūs tokiu maistu, kokio patys nori. Amerika 🙂 Nebeskleiskit atsibodusių paistalų, kad – viskas blogai. Pabėgot iš Lietuvos kelti užsieniečių ūkį, tarnauti , vergauti jiems, plauti jų seniams užpakalius, tai ir „džiaukitės”. O mes, pasilikę Lietuvoje – džiaugiamės gražėjančia Lietuva, kasmet kylančia gyvenimo kokybe, besiplečiančiomis galimybėmis. Niekur užsienyje negalėsit taip ramiai, kaip Lietuvoje, pailsėti švarioje gamtoje, prie ežero, ar – pajūry. Kuras – pinga. Net nepasijaučia skirtumo, kur važiuoti, ar į Venspilį, ar į Nidą, Palangą,… O tinginių, nevykėlių bei ubagų visada buvo ir bus visur pasaulyje…

 77. Miela , Birute, sakyk o kas atidave privatizacijai viska, kas leido ja isvogt, parduot…kas nepagalvojo apie jus jaunus zmones, anukus. Ar ne tie patys senjorai? Mes jus palikom ant ledo ir kokia matot Lietuva tai padare mano kartos zmones ir dabartiniai senjorai. Bitute, mes ir turetume tai istaisyti. Tik taisyt teks jum, kad turetumet kur grizt jus ir vaikai jusu. Viskas bus gerai, tauta turi daugk ka suvokti. Kad kartom reikia ne milijonieriu o zmoniu suprantanciu kito zmogaus verte tautoje.

 78. Miela , Birute, sakyk o kas atidave privatizacijai viska, kas leido ja isvogt, parduot…kas nepagalvojo apie jus jaunus zmones, anukus. Ar ne tie patys senjorai? Mes jus palikom ant ledo ir kokia matot Lietuva tai padare mano kartos zmones ir dabartiniai senjorai. Bitute, mes ir turetume tai istaisyti. Tik taisyt teks jum, kad turetumet kur grizt jus ir vaikai jusu. Viskas bus gerai, tauta turi daugk ka suvokti. Kad kartom reikia ne milijonieriu o zmoniu suprantanciu kito zmogaus verte tautoje.

 79. Mums, lietuviams, trūksta vienybės. Lengviausias kelias -pabėgti.Pradedant Smetonos laikais😕Dvasiškai silpna tauta esam, gaila😕

 80. Mums, lietuviams, trūksta vienybės. Lengviausias kelias -pabėgti.Pradedant Smetonos laikais😕Dvasiškai silpna tauta esam, gaila😕

 81. Gyvenam ir pragyvenam.Reik i viska ziuret pozityviai. Atrodo, kad uz mus blogiau nieks negyvena,nieks is niekur nebega.Lietuviai vaziuoja i uzsieni,is uzsienio atvaziuoja i Lietuva ir viskas tvarkoj.
  Jeigu visi verkslens kaip Jus tada tikrai nebus kam Lietuvoj gyventi. Visur gerai bet Lietuvoj nors ir skurdzioj bet geriausia.

  • Norisi gyvent, o ne pragyvent. Dirbam, mokesčius mokam ir ….belieka išgyvent. O kodėl turime lygiuotis į tuos, kurie gyvena blogiau, juk natūralu norėt gyvent gerai, ar ne tiesa?!😊

 82. Gyvenam ir pragyvenam.Reik i viska ziuret pozityviai. Atrodo, kad uz mus blogiau nieks negyvena,nieks is niekur nebega.Lietuviai vaziuoja i uzsieni,is uzsienio atvaziuoja i Lietuva ir viskas tvarkoj.
  Jeigu visi verkslens kaip Jus tada tikrai nebus kam Lietuvoj gyventi. Visur gerai bet Lietuvoj nors ir skurdzioj bet geriausia.

  • Norisi gyvent, o ne pragyvent. Dirbam, mokesčius mokam ir ….belieka išgyvent. O kodėl turime lygiuotis į tuos, kurie gyvena blogiau, juk natūralu norėt gyvent gerai, ar ne tiesa?!😊

 83. Zmones, visi gyvenantys ir pragyvenantys Lt, pagarba jums, optimistinis poziuris irgi gerai, bet kodel nebegalima laisvai kalbeti? Kodel puolami net bauduojami zmones pasake kad jiems negerai? Kodel isvadinami verkslenanciais, tinginiais ir kitokiais nevykeliais? Kodel laisvose salyse yra normalu kad zmones pareikalauja didesniu algu o Lt to daryti negalima? Kas nutiko laisvei?

 84. Tik nereikia liaupsinti puikaus gyvenimo lietuvoj rusas veltui tevus istreme biletu nepirko niekas,o dabar paskolas pasiima zmones kad galetu issitremti kitaip as tokios emigracijos nevadinu.Kur ta laime kai gyveni tarp svetimu,kai negali svesti tradiciniu svenciu ,kai seimos tampa svetimos apie kokius pinigus mes kalbam,puse lietuvos baige teise ir dirba banke valytojom ismokintu zmoniu nebeturim kur kisti kas ta sudina darba bedirbs verslininkai jus apsikakoje norit kad tarnaites uz dyka jusu palocius kuoptu,mokytojos pries jusu atzalas galvas nulenke vaiksciotu ,pametam 250 euro ir galvojam ko tas bedzius nepatenkintas.Tai nesistebekim kad dukros drauges skerdzia,sunai savo tevus zudo niekas nesuinteresuotas aukleti ,skleisti geri uz jusu labdara nes ugdymo darbuotojui reikiai susirasti dar pora darbu kad bent jau garsai ju nevadintu ,,humana,,labai gerai dera Lansbergio dainele….kad as vienas dziaugsiuos,o simtai liudes…

 85. Tik nereikia liaupsinti puikaus gyvenimo lietuvoj rusas veltui tevus istreme biletu nepirko niekas,o dabar paskolas pasiima zmones kad galetu issitremti kitaip as tokios emigracijos nevadinu.Kur ta laime kai gyveni tarp svetimu,kai negali svesti tradiciniu svenciu ,kai seimos tampa svetimos apie kokius pinigus mes kalbam,puse lietuvos baige teise ir dirba banke valytojom ismokintu zmoniu nebeturim kur kisti kas ta sudina darba bedirbs verslininkai jus apsikakoje norit kad tarnaites uz dyka jusu palocius kuoptu,mokytojos pries jusu atzalas galvas nulenke vaiksciotu ,pametam 250 euro ir galvojam ko tas bedzius nepatenkintas.Tai nesistebekim kad dukros drauges skerdzia,sunai savo tevus zudo niekas nesuinteresuotas aukleti ,skleisti geri uz jusu labdara nes ugdymo darbuotojui reikiai susirasti dar pora darbu kad bent jau garsai ju nevadintu ,,humana,,labai gerai dera Lansbergio dainele….kad as vienas dziaugsiuos,o simtai liudes…

 86. Nemato tikros Lietuvos kas nenori matyti, nes po slagbaunu gyvena, pagalvokit, i savo namus turi ivaziuoti kaip i kareivines, ir garsiai rekia kaip gerai LT visi gyvena, tai nuo ko tos tvoros ir vartai, nuo kitu taip pat gerai gyvenanciu?

 87. Nemato tikros Lietuvos kas nenori matyti, nes po slagbaunu gyvena, pagalvokit, i savo namus turi ivaziuoti kaip i kareivines, ir garsiai rekia kaip gerai LT visi gyvena, tai nuo ko tos tvoros ir vartai, nuo kitu taip pat gerai gyvenanciu?

 88. Paskaiciuokim 🙂 Kam gera gyventi Lietuvoje? Beveik trecdalis gyventoju pensininkai, pensija 300, ar jiems gera gyventi? Is dirbancio amziaus zmoniu 68% turi darbus, vidutiniskai uzdirba 700, jau neblogai ar ne? O kaip gyvena tie 32% darbingo amziaus zmoniu kurie neturi darbo ir ju vaikai? Tai kiek procentu gyventoju is tiesu gerai gyvena? Tuose graziuose naujuose aptvertuose rajoneliuose kuriais visi taip didziuojasi?

  • Net ir su tais 700, turint daugiau nei viena vaika, padoriai gyvent su musu paslaugu, maisto ir busto kainomis sunkiai imanoma.

 89. Paskaiciuokim 🙂 Kam gera gyventi Lietuvoje? Beveik trecdalis gyventoju pensininkai, pensija 300, ar jiems gera gyventi? Is dirbancio amziaus zmoniu 68% turi darbus, vidutiniskai uzdirba 700, jau neblogai ar ne? O kaip gyvena tie 32% darbingo amziaus zmoniu kurie neturi darbo ir ju vaikai? Tai kiek procentu gyventoju is tiesu gerai gyvena? Tuose graziuose naujuose aptvertuose rajoneliuose kuriais visi taip didziuojasi?

  • Net ir su tais 700, turint daugiau nei viena vaika, padoriai gyvent su musu paslaugu, maisto ir busto kainomis sunkiai imanoma.

 90. Man jau juokinga darosi. Čia kažkoks mažaraščių susirinkimas? VISI komentarai su klaidom. Kaip jūs tikitės gerai gyventi, kai sakinio savo gimtąja kalba be klaidos nesurezgat?

  Vienu žodžiu viskas su jumis aišku. Linkiu skaityt knygas.

 91. Man jau juokinga darosi. Čia kažkoks mažaraščių susirinkimas? VISI komentarai su klaidom. Kaip jūs tikitės gerai gyventi, kai sakinio savo gimtąja kalba be klaidos nesurezgat?

  Vienu žodžiu viskas su jumis aišku. Linkiu skaityt knygas.

 92. Dzin mums tos klaidos, rasom telefonais, cia fb ne diktantas, nepatinka neskaitykit. Kalbam ir rasom keliom kalbom ir vargo nematom.

  • Sveiki!Skaitau,ką rašote ir suprantu,kad lietuviai pasidaliję į dvi grupes:mes ir EMIGRANTAI.Aš jau dešimt metų gyvenu Britanijoj ir galiu pasakyti,kad niekas čia nevažiavo gyventi,kad važiavom užsidirbti ir planavom grįžti į Lietuvą.O pasirodo,kad niekas čia mūsų nelaukia ir netgi nepageidauja.Būdama vieniša mama,čia oriai galiu gyventi,išlaikyti save,vaiką ir antros grupės invalidumą turinčią mamą,kurios pašalpa-80eur per mėnesį,nors mano užmokestis tik vos didesnis už minimumą.Problema Lietuvoje ta,kad kainos neatitinka uždarbio.Aš irgi norečiau būti namie,arčiau tėvų,deja,kol kas nėra kur grįžti ir artimiausioj ateity nenusimato…

 93. Dzin mums tos klaidos, rasom telefonais, cia fb ne diktantas, nepatinka neskaitykit. Kalbam ir rasom keliom kalbom ir vargo nematom.

  • Sveiki!Skaitau,ką rašote ir suprantu,kad lietuviai pasidaliję į dvi grupes:mes ir EMIGRANTAI.Aš jau dešimt metų gyvenu Britanijoj ir galiu pasakyti,kad niekas čia nevažiavo gyventi,kad važiavom užsidirbti ir planavom grįžti į Lietuvą.O pasirodo,kad niekas čia mūsų nelaukia ir netgi nepageidauja.Būdama vieniša mama,čia oriai galiu gyventi,išlaikyti save,vaiką ir antros grupės invalidumą turinčią mamą,kurios pašalpa-80eur per mėnesį,nors mano užmokestis tik vos didesnis už minimumą.Problema Lietuvoje ta,kad kainos neatitinka uždarbio.Aš irgi norečiau būti namie,arčiau tėvų,deja,kol kas nėra kur grįžti ir artimiausioj ateity nenusimato…

  • Aštri tema. Net tie, kurie gražiai ir sočiai Lietuvoj gyvena, juk nėra akli ir mato galo su galu nesuduriančius….

  • Eglute, būtent skirtingi, bet negalima taip kategoriškai visko apibendrint vienu „neįmanoma”, nes tai daugelį stabdo, slopina, ypač silpnesnius žmones, kuriuos kaip tik reikėtų kelti, palaikyti, paskatinti 🙂

  • Edita Ziogelis silpnesnius reikia kelti, palaikyti ir skatinti ne tik zodziais. Tokia valstybiniu instituciju ir visu pilieciu pareiga. O kai to nera, is cia ir kyla nepasitenkinimas. Neisimkite vieno zodzio is konteksto, nes ir pati sakote, kad „daugeli stabdo”, „daugeliui imanoma” ir pan. 😉

  • Aštri tema. Net tie, kurie gražiai ir sočiai Lietuvoj gyvena, juk nėra akli ir mato galo su galu nesuduriančius….

  • Eglute, būtent skirtingi, bet negalima taip kategoriškai visko apibendrint vienu „neįmanoma”, nes tai daugelį stabdo, slopina, ypač silpnesnius žmones, kuriuos kaip tik reikėtų kelti, palaikyti, paskatinti 🙂

  • Edita Ziogelis silpnesnius reikia kelti, palaikyti ir skatinti ne tik zodziais. Tokia valstybiniu instituciju ir visu pilieciu pareiga. O kai to nera, is cia ir kyla nepasitenkinimas. Neisimkite vieno zodzio is konteksto, nes ir pati sakote, kad „daugeli stabdo”, „daugeliui imanoma” ir pan. 😉

 94. Sunku, baisu… aš tai galvoju, kad viskas dar normaliai, bet realiai tik dėl to, kad turim nuolatinius pinigus, kurie nedings (Nebent jų gavėja nuspręs, kad gana čia būti – aš kalbu apie dukters neįgalumo pašalpą), ir tie pinigai mus gelbėja labai labai. Iš esmės priklausom soc.remtiniems ir gauname ES maisto paketus, nuolaidas darželyje, nemokamus maitinimus ir pan. Tačiau aš nesusimąstau kaip yra realiai, juk išgyvenam…Šitą frazę ištarus man sureagavo mama, su klausimu „o nenorit gi pagaliau gyventi, o ne tik išgyventi”…bandau, užsiimu rankdarbiais, tik finansiškai nuskriausti tautiečiai mažai juos perka…juk labiau apsimoka pirkti duonos ar dešros gabalą, negu nertą kačiuką, kuriuo sotus nebūsi…

  • Daznai apie Tave pagalvoju ir darosi liudna ;( Ir vis norisi pasakyti – meskite viska ir vaziuokite cia. Cia gyvensite ir Brigita socializuotusi daug daugiau. Bet zinau kaip sunku padaryti ta starta, kaip daug reikes praeiti, kad pasiekti ta gerbuvy cia. Bet tai imanoma ir tuomiet skirtumas pasijaucia labai skaudziai – supranti, kad visa ta laika, kada galvojai, kad gyvenai, pasirodo egzistavai :/

  • Julija, esmė tame, kad važiuoti aš niekur nenoriu, aš noriu gyventi ČIA, Lietuvoje, žmoniškai. Nėra man čia taip jau blogai, reikėtų didesnės reklamos mano rankdarbiams, ir tikrai viskas būtų daug geriau negu yra dabar. Mes nebadaujam, mane tenkina buvimas namie (vaikams tikrai daug geriau kada mama nedirba, kaip geriau man – nesvarbu, aš apie tai nebegalvoju jau).

   P.S kaip čia Birutė laikina tavo postus kai matau ją per Tv šiuo metu 😀 😀

  • Na as irgi nenorejau kai mane mama vadino 😉 Irgi kabinausi is paskutiniuju, bet kai situacija pastate pries fakta – nieko kito nebeliko 😉 tik tuomiet ir supratau skirtumus. Tik tuomiet ir ivertinau 😉 O cia, tarp kitko, irgi butum namie ir t.p. gautum uz globa pingus. Bet nesiplesiu – atrodys kaip agitacija 🙂 Tiesiog skirtumas tikrai pasimato is sono. Vis griztu ir galvoju – kaip cia pragyvenom, ir atrode visai ne blogai. 😉

 95. Sunku, baisu… aš tai galvoju, kad viskas dar normaliai, bet realiai tik dėl to, kad turim nuolatinius pinigus, kurie nedings (Nebent jų gavėja nuspręs, kad gana čia būti – aš kalbu apie dukters neįgalumo pašalpą), ir tie pinigai mus gelbėja labai labai. Iš esmės priklausom soc.remtiniems ir gauname ES maisto paketus, nuolaidas darželyje, nemokamus maitinimus ir pan. Tačiau aš nesusimąstau kaip yra realiai, juk išgyvenam…Šitą frazę ištarus man sureagavo mama, su klausimu „o nenorit gi pagaliau gyventi, o ne tik išgyventi”…bandau, užsiimu rankdarbiais, tik finansiškai nuskriausti tautiečiai mažai juos perka…juk labiau apsimoka pirkti duonos ar dešros gabalą, negu nertą kačiuką, kuriuo sotus nebūsi…

  • Daznai apie Tave pagalvoju ir darosi liudna ;( Ir vis norisi pasakyti – meskite viska ir vaziuokite cia. Cia gyvensite ir Brigita socializuotusi daug daugiau. Bet zinau kaip sunku padaryti ta starta, kaip daug reikes praeiti, kad pasiekti ta gerbuvy cia. Bet tai imanoma ir tuomiet skirtumas pasijaucia labai skaudziai – supranti, kad visa ta laika, kada galvojai, kad gyvenai, pasirodo egzistavai :/

  • Julija, esmė tame, kad važiuoti aš niekur nenoriu, aš noriu gyventi ČIA, Lietuvoje, žmoniškai. Nėra man čia taip jau blogai, reikėtų didesnės reklamos mano rankdarbiams, ir tikrai viskas būtų daug geriau negu yra dabar. Mes nebadaujam, mane tenkina buvimas namie (vaikams tikrai daug geriau kada mama nedirba, kaip geriau man – nesvarbu, aš apie tai nebegalvoju jau).

   P.S kaip čia Birutė laikina tavo postus kai matau ją per Tv šiuo metu 😀 😀

  • Na as irgi nenorejau kai mane mama vadino 😉 Irgi kabinausi is paskutiniuju, bet kai situacija pastate pries fakta – nieko kito nebeliko 😉 tik tuomiet ir supratau skirtumus. Tik tuomiet ir ivertinau 😉 O cia, tarp kitko, irgi butum namie ir t.p. gautum uz globa pingus. Bet nesiplesiu – atrodys kaip agitacija 🙂 Tiesiog skirtumas tikrai pasimato is sono. Vis griztu ir galvoju – kaip cia pragyvenom, ir atrode visai ne blogai. 😉

 96. tame ir bėda,kad lietuviai tokia tauta,kiekvienas už save,o kiti kaip nori, todėl šimtmečiais gyvenat taisykle „trauk bėruti, trauk greičiau,poną einant pamačiau” ir vis traukiat, ir leidžiat iš savęs tyčiotis.

  • Lina, tai aš dirbdamas samdomą darbą turiu atiduoti visą savo algą, kad kitas, kuris mokykloje malė šūdą, univiere stojo į kokią lietuvių filologiją, bet rašyti net taisyklingai neiškomo, gautų tiek pat kiek aš? O gal visgi reiktų prisiimti atsakomybę už save ir kažko naudingo išmokti?

 97. Na as tikriausiai busiu balta varna,bet mes patys kalti. Mes renkame seimunus, mes renkame prezidenta, mes. Tai ko verkiame gave ka issirinkome. Na kazkas sakys jie zadejo, graziai kalbejo,taip. Tai reikalaukime is ju, mes turime teise. Kovokime uz save, uz laisve, kuria taip populiaru dabar visur akcentuoti. KA ISSIRINKOME TA IR TURIME. Ne prekybos centrus reik boikotuoti, o reikalauti visavercio gyvenimo,o ne egzistencijos; atlyginimai leidziantys gyventi,bet ne issilaikyti, pencijos- vertos isdirbtus metus, neigalumo pencijos-nezeminacios zmogaus.

  • Ir čia pridėsiu, kad ne tik į parduotuves reikia solidariai neiti, o solidariai eiti balsuoti, ir išsirinkti naujus žmones, o ne tuos, kurie n metų sėdi ten pat…

 98. Na as tikriausiai busiu balta varna,bet mes patys kalti. Mes renkame seimunus, mes renkame prezidenta, mes. Tai ko verkiame gave ka issirinkome. Na kazkas sakys jie zadejo, graziai kalbejo,taip. Tai reikalaukime is ju, mes turime teise. Kovokime uz save, uz laisve, kuria taip populiaru dabar visur akcentuoti. KA ISSIRINKOME TA IR TURIME. Ne prekybos centrus reik boikotuoti, o reikalauti visavercio gyvenimo,o ne egzistencijos; atlyginimai leidziantys gyventi,bet ne issilaikyti, pencijos- vertos isdirbtus metus, neigalumo pencijos-nezeminacios zmogaus.

  • Ir čia pridėsiu, kad ne tik į parduotuves reikia solidariai neiti, o solidariai eiti balsuoti, ir išsirinkti naujus žmones, o ne tuos, kurie n metų sėdi ten pat…

 99. Sunkiai perskaičiau Tavo nuomonę ir smarkiai susierzinau. Nežinau dėl ko. Gal dėl to, kad gyvenu sau patenkinta Lietuvoje ir matau daug galimybių. KO gero viskas tinka, išskyrus orą žiemą ir pavasarį bei vėlyvą rudenį 🙂 Visą kitą suprantu kaip natūralų kaitos procesą ir matau tiek daug gerų ženklų. Svarbu, kad nesustotumėm ir kiekvienas prisidėtumėm tuo, kuo galim geriausiai. O kaip gyvenčiau, jei gyvenčiau dar kitur? Gal dar 100 kartų geriau?Tavo mintys įveda abejonių, nes jas rašai Tu – Birutė, kuri visose situacijose linksmai nusijuokdavo ir sakydavo, kad „nieko tokio” (gal net įrašą rasčiau :)) Man esi kaip galinga pozityvumo jėga, kuri šluoja viską pakeliui ir įtraukia į savo veiklas (teigiama prasme). NEt būdama kitoje šalyje Tu nesustoji ir judi tik pirmyn! Sunku skaityti tokią Tavo nuomonę šiandien apie Lietuvą. Užjaučiu, kad taip jautiesi dėl Lietuvos ir kartu džiaugiuosi, kad gyveni ten, kur Tau ir Tavo šeimai gera.

 100. Sunkiai perskaičiau Tavo nuomonę ir smarkiai susierzinau. Nežinau dėl ko. Gal dėl to, kad gyvenu sau patenkinta Lietuvoje ir matau daug galimybių. KO gero viskas tinka, išskyrus orą žiemą ir pavasarį bei vėlyvą rudenį 🙂 Visą kitą suprantu kaip natūralų kaitos procesą ir matau tiek daug gerų ženklų. Svarbu, kad nesustotumėm ir kiekvienas prisidėtumėm tuo, kuo galim geriausiai. O kaip gyvenčiau, jei gyvenčiau dar kitur? Gal dar 100 kartų geriau?Tavo mintys įveda abejonių, nes jas rašai Tu – Birutė, kuri visose situacijose linksmai nusijuokdavo ir sakydavo, kad „nieko tokio” (gal net įrašą rasčiau :)) Man esi kaip galinga pozityvumo jėga, kuri šluoja viską pakeliui ir įtraukia į savo veiklas (teigiama prasme). NEt būdama kitoje šalyje Tu nesustoji ir judi tik pirmyn! Sunku skaityti tokią Tavo nuomonę šiandien apie Lietuvą. Užjaučiu, kad taip jautiesi dėl Lietuvos ir kartu džiaugiuosi, kad gyveni ten, kur Tau ir Tavo šeimai gera.

 101. Šaunuolė, Aurelija! O labiausiai verkia tie, kur anapus. Tie, kurie čia, tiesiog gyvena: ar jiems gerai, ar blogai. Kažkaip sukasi. Man ypač bjauru, kai LT dergia emigrantai. Tik kažkodėl jau kelintas važiuoja pas man konsultuotis iš D. Britanijos – kažkodėl viskas ten labai gerai, bet va medicina tai nelabai.

  • O Jums Danguole, kaip profesionalei nekyla klausimai, kas LT negerai – kad Lietuviai žudosi labiausiai, negimdo, bėga, vaikai tyčiojasi šioje šalyje labiausiai ir yra nelaimingiausi? Ar taip yra, kad LT yra labai gerai???

  • Klausimai kyla, bet FB verkimai čia nepadės. Be to, atsargiai žiūriu į statistiką; kartais ja labai piktnaudžiaujama, kai reikia kokiems nors projektams išlupti pinigų (pvz., kovai prieš patyčias). Japonijoje, sako, gera gyventi, o žudosi irgi daug. Daugelyje posovietinių šalių didelis savižudybių skaičius, bet ten to taip neeskaluoja. Be to, mane labiausiai piktina emigrantų komentarai. Na, jums buvo blogai, išvažiavote, tai ko dar norite?! Neaiškinkite, kaip mums reikia gyventi iš ten, iš toli. Pasiimkite visus verkiančius nelaimėlius ir gelbėkite juos ten nuo savižudybių ir patyčių.

 102. Šaunuolė, Aurelija! O labiausiai verkia tie, kur anapus. Tie, kurie čia, tiesiog gyvena: ar jiems gerai, ar blogai. Kažkaip sukasi. Man ypač bjauru, kai LT dergia emigrantai. Tik kažkodėl jau kelintas važiuoja pas man konsultuotis iš D. Britanijos – kažkodėl viskas ten labai gerai, bet va medicina tai nelabai.

  • O Jums Danguole, kaip profesionalei nekyla klausimai, kas LT negerai – kad Lietuviai žudosi labiausiai, negimdo, bėga, vaikai tyčiojasi šioje šalyje labiausiai ir yra nelaimingiausi? Ar taip yra, kad LT yra labai gerai???

  • Klausimai kyla, bet FB verkimai čia nepadės. Be to, atsargiai žiūriu į statistiką; kartais ja labai piktnaudžiaujama, kai reikia kokiems nors projektams išlupti pinigų (pvz., kovai prieš patyčias). Japonijoje, sako, gera gyventi, o žudosi irgi daug. Daugelyje posovietinių šalių didelis savižudybių skaičius, bet ten to taip neeskaluoja. Be to, mane labiausiai piktina emigrantų komentarai. Na, jums buvo blogai, išvažiavote, tai ko dar norite?! Neaiškinkite, kaip mums reikia gyventi iš ten, iš toli. Pasiimkite visus verkiančius nelaimėlius ir gelbėkite juos ten nuo savižudybių ir patyčių.

  • Vaziuoja pas Jus, nes: nemoka paaiskinti savo simptomu medikui; nesugeba susirasti tinkamo mediko (velgi del kabos ir laiko stokos); privatus gydymas kainuoja 5 kart brangiau nei LT (na ir velgi reikia moketi apibudinti savo simptomus angliskai). Cia tarp kitko akmuo i darza musu – kai isejom is TSRS sudeties visi eskalavo, kad gyvenent LT, lietuvos rusai turi kalbeti lietuviskai, o patys lietuviai, nemokedami rusu kalbos, JK greiciau ismoksta rusu kalba, nei anglu. Netgi tie, kurie prayvene cia po 15 metu. Mano medikai JK geri, reaguoja ne prasciau, nei Lietuvos medikai. Ir taip, as irgi konsultavausi Lietuvoje pirmus du metus, kol ne radau tinkamu mediku ir pramokau kalba. Medicina cia nera tobula, bet ir nera visiskas sh…

 103. Pragyventi NEįmanoma TIK tinginiams ir „pašalpiniams”. 🙂 Lietuviai yra verslūs žmonės ir VISADA stengėsi DIRBTI. Žinoma, ne visi. Prisiminkite sovietinius laikus, kuomet klestėjo MEZGIMO verslas arba žmonės augino kailinius žvėrelius, siuvo „polietileninius lietpalčius” ir pan. Ir NEREIKIA čia VIRKAUTI, kad Lietuvoje „viskas blogai”. DIRBKITE ir turėsite. O visokie NEVYKĖLIAI ir dvejetukininkai lai kapoja silkėms galvas Norvegijoje arba plauna klozetus GB. 🙂 P.S. laukiu aršaus „nuskriaustųjų” puolimo.

  • Aš nuskriaustoji, ir pašalpinė (keturi vaikai, viena dukra su sunkia negale, galimybės dirbti minimalios). Nepulsiu ir neverksiu. Aš suprantu, kad reikia suktis pačiai, kad niekas ant lėkštės nepaduos supjaustyto. Kaip jau aukščiau rašiau – mezgu, neriu. Tik labai sunku prasimušti šitame kičo pasaulyje, kai rankų darbas mažai vertinamas. Juk kinietiškas žaisliukas labai gražus ir už mažiau įperkamas, negu mano padarytas nertukas. Bet ir tai randu nišas, kur galiu pasireikštu ir būti pastebėta (bendradarbiauju su gyvūnų prieglauda).

  • Aha, teisingai, lai „kapoja silkėms galvas Norvegijoje arba plauna klozetus GB”, nes pas mus tai WC patys issivalo 😀

  • Lina Mackevičiūtė-Gustienė „Pas mus” klozetų plovimui SAVITARNA. 🙂 O va „prakutusiose” šalyse (Norgėj, GB, Airijoj ir kitur) šikinykus plauna lietuviai ir „babajai”. 🙂 AUKŠTAS lygis, a ne ??? P.S. suprantu tuos Tautiečius, kurie DARO karjerą užsieniuose, turi „baltą” ir GERAI apmokamą darbą (žodžiu NE „dvejetukininkai”). O plauti subines turtingiems seneliams „užjūriuose” aš sakyčiau „ne lygis”. Ši DISKUSIJA apie nieką BAIGTA. Sėkmės „virkautojams”. 🙂 🙂

  • Lina Mackevičiūtė-Gustienė ir senukai patys save prisiziuri 😉 ir vaikai patys save pasidaboja 🙂 tikrai issivyscius salis Lt, tik balti darbai like, nei vistu pesti nei silkiu apdirbineti nereikia, visdka „gatava” i skola importuoti galima, gerai kad auksto lygio baltu darbu pilna, visi tik programuoja, tik kuria 🙂 🙂

 104. Pragyventi NEįmanoma TIK tinginiams ir „pašalpiniams”. 🙂 Lietuviai yra verslūs žmonės ir VISADA stengėsi DIRBTI. Žinoma, ne visi. Prisiminkite sovietinius laikus, kuomet klestėjo MEZGIMO verslas arba žmonės augino kailinius žvėrelius, siuvo „polietileninius lietpalčius” ir pan. Ir NEREIKIA čia VIRKAUTI, kad Lietuvoje „viskas blogai”. DIRBKITE ir turėsite. O visokie NEVYKĖLIAI ir dvejetukininkai lai kapoja silkėms galvas Norvegijoje arba plauna klozetus GB. 🙂 P.S. laukiu aršaus „nuskriaustųjų” puolimo.

  • Aš nuskriaustoji, ir pašalpinė (keturi vaikai, viena dukra su sunkia negale, galimybės dirbti minimalios). Nepulsiu ir neverksiu. Aš suprantu, kad reikia suktis pačiai, kad niekas ant lėkštės nepaduos supjaustyto. Kaip jau aukščiau rašiau – mezgu, neriu. Tik labai sunku prasimušti šitame kičo pasaulyje, kai rankų darbas mažai vertinamas. Juk kinietiškas žaisliukas labai gražus ir už mažiau įperkamas, negu mano padarytas nertukas. Bet ir tai randu nišas, kur galiu pasireikštu ir būti pastebėta (bendradarbiauju su gyvūnų prieglauda).

  • Lina Mackevičiūtė-Gustienė „Pas mus” klozetų plovimui SAVITARNA. 🙂 O va „prakutusiose” šalyse (Norgėj, GB, Airijoj ir kitur) šikinykus plauna lietuviai ir „babajai”. 🙂 AUKŠTAS lygis, a ne ??? P.S. suprantu tuos Tautiečius, kurie DARO karjerą užsieniuose, turi „baltą” ir GERAI apmokamą darbą (žodžiu NE „dvejetukininkai”). O plauti subines turtingiems seneliams „užjūriuose” aš sakyčiau „ne lygis”. Ši DISKUSIJA apie nieką BAIGTA. Sėkmės „virkautojams”. 🙂 🙂

 105. Turėtų bent savigarbos patylėti. Vemt verčia nuo tokių, kurie nieko negali padaryti, ieško svetimo gero ir grįžė pademonstruot šmutkių gadina orą.

 106. Turėtų bent savigarbos patylėti. Vemt verčia nuo tokių, kurie nieko negali padaryti, ieško svetimo gero ir grįžė pademonstruot šmutkių gadina orą.

  • O ka tu gali asmeniskai padaryti, kad Lietuvoje butu geriau ? (Mane pacia toks klausimas musa is veziu, nes niekada nezinau ka atsakyti.). Kiek zmoniu aplamai gali kazka padaryti, kad LT butu geriau ? As suprantu ta „daryma” nuo savo aplinkos, rupinimosi ja, nevogimo ir t.t. Bet as tikrai neisiu nei i politika, nei as versla padarysiu, kad suteikciau darbo vietas, nes paprasciausiai to nemoku. Tad ka gali padaryti paprastas nemeluojantis eilinis zmogelis ?

  • DO VI LE as gyvenu Airijoje. Ne viena ir ne du kartus buvau isvadinta „pabegele”, „isdavike” ir t.t. Ir tas siek tiek skaudina. Skirtingai nuo Birutes, as vis dar matau teigiamu dalyku Lietuvoje. NIekada nera vien tik juoda, arba vien tik balta. O kad neasmeniskai man, supratau 😉

  • Paprastiems dirbantiemd zmonems seniai aiskiai pasakyta ka daryti – patyleti, susiverzti dirzus ir kenteti, ar vaziuoti lauk, ko dar nezinoti? Nuo auksciausio iki zemiausio dirbanti zmogu nevykeliu laiko, paskaitykit ir cia komentarus, lietuvai paprastu dirbanciu zmoniu nereikia. Statistiskai tik apie 5%zmoniu gali kazka prasukti, jie tinka lietuvai, likusieji arba turi uzsiviaupti arba isvaziuoti ir tyleti

  • O ka tu gali asmeniskai padaryti, kad Lietuvoje butu geriau ? (Mane pacia toks klausimas musa is veziu, nes niekada nezinau ka atsakyti.). Kiek zmoniu aplamai gali kazka padaryti, kad LT butu geriau ? As suprantu ta „daryma” nuo savo aplinkos, rupinimosi ja, nevogimo ir t.t. Bet as tikrai neisiu nei i politika, nei as versla padarysiu, kad suteikciau darbo vietas, nes paprasciausiai to nemoku. Tad ka gali padaryti paprastas nemeluojantis eilinis zmogelis ?

  • DO VI LE as gyvenu Airijoje. Ne viena ir ne du kartus buvau isvadinta „pabegele”, „isdavike” ir t.t. Ir tas siek tiek skaudina. Skirtingai nuo Birutes, as vis dar matau teigiamu dalyku Lietuvoje. NIekada nera vien tik juoda, arba vien tik balta. O kad neasmeniskai man, supratau 😉

  • Paprastiems dirbantiemd zmonems seniai aiskiai pasakyta ka daryti – patyleti, susiverzti dirzus ir kenteti, ar vaziuoti lauk, ko dar nezinoti? Nuo auksciausio iki zemiausio dirbanti zmogu nevykeliu laiko, paskaitykit ir cia komentarus, lietuvai paprastu dirbanciu zmoniu nereikia. Statistiskai tik apie 5%zmoniu gali kazka prasukti, jie tinka lietuvai, likusieji arba turi uzsiviaupti arba isvaziuoti ir tyleti

 107. Kainos nera dideles – jos yra tokios, kokias moka pirkejai. Jei tau atrodo per daug, tai nereiskia, kad brangu. Tiesiog tavo pajamos nepakankamos. Kazkam tai normali kaina ir jis ja sumoka.

 108. Kainos nera dideles – jos yra tokios, kokias moka pirkejai. Jei tau atrodo per daug, tai nereiskia, kad brangu. Tiesiog tavo pajamos nepakankamos. Kazkam tai normali kaina ir jis ja sumoka.