Jakucionyte.lt

Home Specialieji "reportažai" 91. Birutės birželis. Pažiūrėkim, ar nepatrūksiu

91. Birutės birželis. Pažiūrėkim, ar nepatrūksiu

14
91. Birutės birželis. Pažiūrėkim, ar nepatrūksiu

Man dažnai kyla noras paimti ir surašyti viską, ką veikiu nuo ryto iki vakaro. Tą sąrašėlį kaišiočiau visiems anoniminiams komentatoriams į panosę, kada tik jie mane pavadintų „stora tingine, gyvenančia iš pašalpų“ ar pasiūlytų eiti darbą susirasti. Tas sąrašėlis būtų tarsi akis badantis priekaištas kiekvienam, kuriam kyla bet kokia mintis, kad aš per mažai dirbu, kad per mažai uždirbu, kad kartą per metus viešai paverkiu, kad man sunku ir trūksta pinigų…

Paskutiniais mėnesiais dažnokai tenka padirbėti Anglijos kaime esančioje jaukioje miniatiūrinėje kavinaitėje. Ten prekiauja mano gamintais siuvenyrais, bet kartais aš ten būnu barista – padavėja – virėja – klientų linksmintoja. Na, linksminu tai tik du tokius pagyvenusius vyriokus, kurie kartą per savaitę ateina valgyti angliškų pusryčių. Juoko būna iki ašarų, nes aš nei pusės nesuprantu, ką man sako, todėl kad kalba nu jau labai labai autentiška vietine anglų kalba. Vienas iš tų vyriškių yra su balta barzda ir pilvotas, todėl sakau jam, kad jis labai panašus į Kalėdų senį, o jis man pasakoja apie savo senovinius automobilius ir kaip mus tarp savęs vadina: „ta su raudonom pėdkelnėm“ – čia mano sesuo Rasa, o mane vadina Busy Bee.

Kiekvienam nepasakoju, bet per kelis kartus vietiniam „Kalėdų seneliui“ ir jo draugui jau šiek tiek pasipasakojau – niekur nedingsi, po dviejų dienų tame kaime grosiu su Gongais, tai reklamuoju savo renginį  –  vyriokus irgi pakviečiau.

Pala, pala, sako, tai tu su Gongais groji ir dar čia dirbi? Nu taip. Išsikalbam, kad keturis vaikus turiu… „Tai tu keturis vaikus turi ir dar tokia linksma visą laiką? Visos daugiavaikės motinos Anglijoje pavargę ir nelaimingos.“ Jie nelabai patiki, kad aš tuos vaikus turiu, bet po savaitės atėję vėl gvildenam asmenines istorijas… Kai klientų nėra, tai aš sėdėdama mezgu. Vyriokai išsiaiškina, kad čia iškabinti mano siūti siuvenyrai. „Pala pala… tai tu ir siuvenyrus dar siuvi?“ Nu taip, siuvu, mezgu, groju, dainuoju… „Tai jeigu aš tau panašus į Kalėdų senelį, tai reikės ateiti pas tave dovanų prieš Kalėdas…“ juokauja.

Sako, nebuvo tavęs čia kiek laiko… „Acha, nebuvo, nes buvau Lietuvoje, ten savo antrą knygą išleidau, tai važiavau pristatyti“. „Pala pala, tai tu dar ir knygas rašai?“ „Acha, rašau, ir šiaip mane dažnai per televizorių rodo…“ Jie abu žvengia ir netiki… Sako, nesąmonė, tu meluoji ir mus išdūrinėji, taip nebūna, per daug čia visko.

Nu ne, vyrai, tikrai, siuvu, mezgu, groju, kavą va jums padarau, maisto pagaminu, knygas rašau, keturis vaikus auginu…

Apie „Kamštelių vajų“, respublikinį konkursą, kuriame dalyvauja kelios dešimtys tūkstančių žmonių jau nepasakojau, nu kam žmones erzinti… ir apie tai, kad tinklaraštį rašau dar nesakiau… ir kad stovyklą vaikams organizuoju… ir kad tvarkau dviejų įmonių: lietuviškos ir angliškos dokumentaciją, bankus, pavedimus, sąskaitas irgi nesakiau… ir apie tai, kad administruoju septynias FB paskyras nepasakiau…

Tai va, tokia įžanga viskam, ką veiksiu birželio mėnesį. Net pačią juokas ima. Žinau, kad nespėjate virškinti mano naujienų, bet jų ir vėl labai daug. Jeigu jau važiuoju į Lietuvą, tai lėksiu per ją kaip motorizuota ragana.

Du patys reikšmingiausi reikalai: Gongų stovykla Ukmergės rajone „Žirnajoje“ ir susitikimai su skaitytojais Druskininkuose, Šiauliuose, Ukmergėje ir Alytuje.

Apie Gongų stovyklą, jos programą, poveikį, naudą, gerą kainą, nuostabią sodybą, fantastišką kompaniją galėčiau kalbėti valandų valandas. Vis dar svajoju prisikviesti savo drauges, bičiules ir gerbėjas šiemet į stovyklą ar bent Joninių rankdarbių dirbtuves. “Gong camp’e” laukiame gongo meistrų ir garso terapeutų, visų, praktikuojančių metodus, susijusius su garsu ir kiekvieno, norinčio tiesiog pažinti, patirti šį nuostabų holistinį sveikatingumo ir kūrybos Kelią! Stovyklos tikslas – dalijimasis, bendrystė, bendradarbiavimas ir bendra praktika, naujų draugysčių užmezgimas, senų draugysčių puoselėjimas.  Daugiau info čia

 Apie susitikimus su skaitytojais pasakysiu taip: “Mielos moterys, kviečiu jus į nuoširdžių ir atvirų pokalbių susitikimus be karūnų, be batų, ant grindų… paprastai, kasdieniškai, atsipalaidavus, kaip su geriausiomis draugėmis. Apie tai, kas slapta, apie tolimiausias sielos kerteles, apie juodulius ir džiaugsmus… Visos mes karalienės, tik mūsų karūnų niekas nemato, visos mes norime bendrystės, palaikymo ir supratimo. Ateikite ir kalbėkimės, pabūkim drauge.” Visas detales apie susitikimus galite rasti FB paskyroje „Moteris iš raudonos Audi&Mano kar8na nematoma”

Taigi, mano planas toks:

Birželio 18 d., 18 val. Druskininkuose, „City Coffee“, Kudirkos g. 37. Susitikimas su skaitytojais.

Birželio 19 d., 17 val. Šiauliuose, Studija “Sielos harmonija”,  Vasario 16-osios g. Susitikimas su skaitytojais. Be batų, be karūnų, ant grindų.

Birželio 21 d., 18 val. Ukmergėje, Klubas „Koralė“, Gedimino g. 6. Susitikimas su skaitytojais.

Birželio 20 – 24 dienomis kviečiu į tarptautinę gongų stovyklą „Baltic Gong Camp’2016”!

Birželio 23/24Magiška vasaros Saulėgrįžos naktis „Gong camp“ stovykloje ir rankdarbių dirbtuvės Joninių dieną. Mokysiu pasigaminti spalvotas, plunksnuotas kaseles į plaukus ir Svajonių gaudykles.  Daugiau info čia.

Birželio 26 dieną, 16 val. Alytuje, Kristalų namuose, Vingio g.6. Susitikimas su skaitytojais. Be batų, be karūnų, ant grindų.

Apie tai, kad birželio 11 dieną dar kartą grosiu su Gongais Ardingly, West Sussex tai taip ir nepasakiau (info rasite čia)… ir apie tuos rankdarbių turgelius, kuriuose dalyvausiu, nepasakiau… ai, dar daug ko nepasakiau…

Kada nors surašysiu, ką veikiu nuo ryto iki vakaro. Jaučiu, kad kitos mamos irgi galėtų surašyti kažką tokio panašaus kaip aš.  Norėčiau jų sąrašėlį paskaityti. Visi, kurie nesupranta ir turi per mažai empatijos įsijausti, į tokių kaip aš vaidmenį, taip pat turėtų paskaityti.

Facebook Comments Box

14 COMMENTS

  1. Jūs, Birute, gyvas įrodymas, kad Lietuvos moterys ne iš kelmo spirtos…jos gali vienos keturis vaikus auginti ir jų kūrybingumo nesugniuždysi…tie pilvoti anglai nesupras…skleiskite savo mintis ir idėjas nukankintoms Lietuvos moterims…lai mokosi

    • Vaiva, kad tik tos moterys ateitų… daugiausia energijos išeikvoju jas kviesdama. Ir ne aš viena – kiekviename mieste, į kurį važiuosiu, turiupo vieną aktyvistę – stipruolę – visuomenininkę – organizatorę. Kartais atrodo, kad galva sieną daužai. Kvieti kvieti, rašai rašai, renginiai nemokami, o yra taip buvę, kad atėjo 3 moterys.

    • Tikra tiesa,labai jau pasyvus musu lietuvaiciai,grizus daznai tenka stebetis,tokie renginiai organizuojami,o scenos,sales pustuscios arba visada sutinki tuos pacius veidus…sekmes Birute,tikiuosi turesit daug klausytoju,manau esat verta ju …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.