52. Minios finansuojami projektai

47
2885

Apie projektus, kuriuos finansuoja paprasti žmonės, daug žinoma UK, JAV, tačiau Lietuvoje nieko panašaus nevyksta, tokios sistemos ar struktūros nėra. Kas tai per daiktas ir su kuo jis valgomas? Taip būtų galima pavadinti kiekvieną projektą, kuriam per TV renkami pinigai. Minios finansuojamų projektų kategorijai būtų galima priskirti ir Aukok.lt platformą ir tuos 2% savo pajamų, kuriuos jūs pervedate norimai įstaigai, deklaruodami savo metines pajamas. Aukok.lt ir per TV vykstančiuose projektuose dažniausiai renkami pinigai ligoniams, naujai medicininei įrangai, našlaičiams ir t.t. Užsienyje minios finansavimo dažnai prašo ir pradedantys savo verslą, vykdantys kokią nors socialinę iniciatyvą ar net norintys išvykti kelionėn. Neseniai Delfi.lt rašė  apie minios finansuojamus projektus užsienyje.

Lietuvoje yra tokių projektų, puikių idėjų, kurie gyvuoja patys, nuolat ieško rėmėjų, galbūt iš jų išaugtų ir verslas. Žinomi projektai Lietuvoje „Kamštelių vajus“, „Svajonių karavanas“, „Būk matomas“ vyksta vien dėl juos organizuojančių iniciatyvių žmonių socialinės atsakomybės. Bet gal prie tokių projektų gyvavimo vienu kitu euru norėtų prisidėti ir daugiau žmonių?

Tebūnie, būsiu savotiška išsišokėlė (ne pirmas kartas juk) ir smarkiai rizikuosiu savo reputacija tarp lietuvių, bet jau ne vieną kartą žmonės manęs prašė duoti sąskaitos numerį ir pervedinėjo pinigus, nes norėjo prisidėti prie mano veiklų. Kodėl to nepadarius aiškiai, oficialiai ir skaidriai?

Taigi, pateikiu savąsias idėjas ir kviečiu jas remti.

2015 metų VšĮ „Draugiški šeimai“ ir B. Jakučionytės vykdomi projektai, kuriems gyvuoti padėtų kiekvienas tavo pervestas euras.

„Kamštelių vajus‘2015”

Tai ketvirtus metus Lietuvoje vykstantis ir vis augantis projektas. Konkursas kasmet susilaukia vis daugiau dėmesio ir dalyvių visoje Lietuvoje. Šis konkursas skirtas palaikyti ekologijos, šiukšlių rūšiavimo idėjas. Pagrindinis konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau plastikinių butelių kamštelių ir priduoti juos perdirbti. 2014 metais buvo surinkta 7909 kg plastikinių butelių kamštelių, dalyvavo 200 komandų. „Kamštelių vajus‘ 2013“ buvo surinkta 4110 kg plastikinių butelių kamštelių. Konkurse dalyvavo 151 komanda, o 2012 metais buvo surinkta 922 kg plastikinių butelių kamštelių.
Papildomas konkurso tikslas – kurti meninius darbus iš plastikinių butelių kamštelių ir surengti geriausių darbų parodą. Jau trys įspūdingų meninių darbų iš plastikinių kamštelių parodos buvo surengtos Lietuvoje. Plačiau apie tai, kaip vyksta konkursas galima paskaityti www.kamsteliuvajus.lt. Apie konkursą „Kamštelių vajus“ kasmet labai plačiai rašo tiek respublikinė, tiek regioninė spauda.

Šiemet konkursas dar labiau plečiasi ir finalo metu kamšteliai bus renkami dvylikoje Lietuvos miestų:
Spalio 6 d. Utena, Spalio 7 d. Panevėžys, Spalio 8 d. Joniškis, Spalio 9 d. Mažeikiai, Spalio 12 d. Plungė, Spalio 13 d. Šilutė, Spalio 14 d. Kelmė, Spalio 15 d. Kaunas, Spalio 16 d. Marijampolė, Spalio 19 d. Alytus, Spalio 20 d. Druskininkai,
Spalio 21 d. Vilnius. Visuose išvardintuose miestuose (išskyrus Vilnių) vyks renginiai prie savivaldybių.
Spalio 23–31 d. vyks meninių darbų paroda ir eko dirbtuvės – edukacinė veikla mokykloms viename iš prekybos centrų Vilniuje.

Kaip patys matot, užsimota daug ir plačiai. Kasmet konkurso biudžetas vis didėja. Jeigu suskaičiuotume visus pernai gautus prizus, rėmėjų ir pinigus už kamštelius, gautųsi gerokai virš šimto tūkstančių litų. Šiemet sudarytas biudžetas konkurso organizavimui yra virš dvidešimt penkių tūkstančių eurų. Taigi, pasiraitojame rankoves, pasigalandam pieštukus ir pradedame ieškoti finansavimo, rašyti rėmėjams prašymų. Galbūt ir tu gali palaikyti “Kamštelių vajaus” idėją?

Ekodaiktai.lt arba angliškas EcoEthno.co.uk

Tai šeimos (mamos su keturiais vaikais) gyvenimo būdo ir veiklų žurnalas, kuriame labai daug įvairių dirbtuvių ir mažesnių ar didesnių projektų: Lietuvoje – Amatų stovykla vaikams, Gongų naktis ir t.t. Anksčiau vykdyti projektai: Ekodaiktų festivalis, “Ežiukų Dryžiukų klubas”. Londone – daug daug dirbtuvių su vaikais, kurias dabar pradėjome filmuoti, montuoti ir dalinamės video internete. Daugiau apie viską, ką darome yra rašoma www.jakucionyte.lt, Ekodaiktai.lt.  Nuotraukos skelbiamos Facebook paskyrose: Ekodaiktai ir EcoEthno. Nemažai pinigų išleidžiame įvairioms priemonėms, tačiau jūsų pagalbos prašau, nes dirbtuvių projektui šiemet norime įsigyti filmavimo kamerą ir galingesnį kompiuterį montavimui. Jau sukurtus dirbtuvių filmukus taip pat galite pasižiūrėti www.jakucionyte.lt Birutės video “Amatai su vaikais”

“Sumanios mamos erdvė”

Tai projektas, kuris pirmą kartą vyko pernai parodoje “Vaikų šalis”. Šio renginio šūkis – kurk, mokykis, pati pasidaryk, perdirbk, o tikslas – parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama mažamečius vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.
„Sumanios Mamos Erdvėje“ (SME) buvo įsikūrusios dvi milžiniškos „virtuvės“: vienoje vyko paskaitos, diskusijos, pristatymai, o kitoje – įvairos veiklos, rankdarbių pamokėlės, praktiniai užsiėmimai.
Gausus būrys puikių charizmatiškų lektorių iš pačių įvairiausių sričių net tris dienas kalbėjo apie šiuolaikinei moteriai ir mamai aktualius dalykus. Apie vykusį projektą gali paskaityti čia: Bernardinai.lt Sumanios mamos erdvė, Delfi.lt Virtualių aistenčių akademija, Delfi.lt Apie sumanias mamas.
Tokį patį projektą organizuosime ir šiemet, lapkričio 6–8 d. Projekto biudžetas apie dešimt tūkstančių eurų.

Knyga „Moteris iš raudonos Audi“

Ši knyga jau parašyta ir praeitais metais išleista, tačiau visi laukia tęsinio. Ir jis bus. Tiems, kas niekada nesusidūrė su knygos rašymu ir leidimu, tai trumpai galiu pasakyti, jog tai daug juodo darbo ir mažai pinigų. Kad parašyčiau ir išleisčiau antrą knygą irgi reikia pinigų. Kodėl reikia daryti tai, kas neatneša pinigų? Paskaitykite moterų, skaičiusių knygą, atsiliepimus Facebook paskyroje „Moteris iš raudonos Audi“, ir gal patys sau atsakysite į šį klausimą. Knygos rašymas ir išleidimas užsienyje taip pat yra dažnai minios finansuojamas projektas. Apie dešimt tūkstančių eurų – tiek pinigų reikia, kad pasirodytų antroji knyga. Ji planuojama išleisti rugpjūčio gale.
Kas vyksta toliau su minios finansuojamais projektais?

Tai štai, išvardijaus visus šių metų didžiuosius projektus. Jeigu kuris nors jums tinka ir įkvepia, norite prisidėti prie jų gyvavimo – galite pervesti bet kokią jums priimtiną sumą į įstaigos sąskaitą, VšĮ “Draugiški šeimai” Įm.kodas: 302307136, AB Swedbankas, sąsk. Nr. LT077300010114213065. Nurodykite, kad tai parama.

Norintiems paremti per Paypal adresas: ecoethno.london@gmail.com

Žmogus ar įstaiga, gaunanti minios finansavimą, įsipareigoja tam tikra prasme atsilyginti už gautą paramą. Kiekvienas žada tai, ką sugeba ir gali sau leisti. Pvz.: jeigu finansuojamas muzikinio disko išleidimas, tai pervedusiems didesnę sumą gali žadėti diską dovanų, o parėmusiems daugiau nei tūkstančiu svarų (rašau apie UK vykstančius projektus) – koncertą namuose ar įstaigoje. Kad būtų aiškiau, surašysiu, ką gausite jūs, remdami aukščiau išvardintus projektus:

Štai tokias simbolines dovanas gausite į VšĮ “Draugiški šeimai” sąskaitą pervedę paramos daugiau nei:
10 Eurų – atvirukas, kurį atsiųsime paštu.
100 Eurų – rankų darbo suvenyras iš EcoEthno.co.uk internetinės parduotuvės (dramblys, briedis, kiškis, angelas ar kt. mielas žvėris).
1000 Eurų – rankdarbių ar amatų dirbtuvės jums patogioje vietoje. Priemonėmis ir įranga pasirūpinsime mes.

Dar pridėsiu tai, kad minios finansavimo šiemet dviems projektams prašysiu ir Londone: angliškam “Kamštelių vajus” variantui – konkursui “LIDMANIA” ir EcoEthno studijai – vietai, kurioje įrengsime parduotuvėlę ir erdvę dirbtuvėms.  Naudosiuosi specialiomis platformomis, kurios užsiima minios finansavimo projektų organizavimu. Būtinai papasakosiu apie tai, kaip man sekasi su minios finansuojamais projektais tiek Londone, tiek Lietuvoje.

Štai tokie 2015 metų planai, kurie be jūsų vienokio ar kitokio prisidėjimo niekaip neįvyks.

Kaip dažnai nutinka, šį kartą man irgi baisu skelbti visa tai, ką čia prirašiau, bet kaip sakant,  “Drąsiau, drambly!!!”

Birutės knyga

Facebook Comments Box

47 COMMENTS

  1. Perskaičiau viską sąžiningai, ir galvoju – o kodėl baisu skelbti tai, kas yra gera, skatintina, naudinga ir gerbtina? Šviesu dar priedo… O kodėl negėda skelbti kažkokių nesąmonių, tipo 10 “like” ir atsiųsiu bučkį 😀 Na, gal nusišnekėjau, bet žiauriai gerbiu Birute už tai, ką darai ir už tai, kad skelbi 😉

  2. Ruta Vit,atsakingai galiu pareikšti,kad JK su darbais sudėtinga.Daug kas mažina apsukas po švenčių,tad be darbo lieka ir seniau dirbantys.O darbų daugiavaikėms mamoms ir ten,ir čia nelabai būna 😉

  3. Ruta Vit jokiuose mano senuose įrašuose nėra parašyta, kad aš neturiu darbo. Kaip tik darbo aš visada turiu labai daug, tik pinigų per mažai. 😀 Todėl nuolat siekiu kai kuriuos savo pomėgius “užauginti” tiek, kad jie irgi duotų pajamų. Man niekada nebuvo sunku su darbu nei UK, nei Lietuvoje. O ir Ieva nesiskundžia dėl darbų UK, nes ji Lietuvoje gyvena.

  4. Ir dar, Ruta, man vis knieti sužinoti, o kas tas “normalus darbas”, kurį jūs jau siūlote man susirasti? Čia šiaip įdomu, nes kai pasakysit apie kokį darbą kalbat, tai aš jums suskaičiuosiu skaičiukus, kurie gaunasi dirbant “normalų darbą.”

  5. Aš skaitau daug straipsnių apie LT ekonomiką,ir žinau,kad lipam iš krizės,mažinam šalies skolas,atlyginimai kyla proporcingai kainoms,bvp didėja ir t t ir panašiai.Bet kai tenka su “padidėjusiu” atlyginimu apsipirkti “sumažėjusiomis” kainomis,negaliu pajausti ekonomikos šuolio.Gal aš kokia nejautri,gal jau gydytis reik?

  6. Aš skaitau daug straipsnių apie LT ekonomiką,ir žinau,kad lipam iš krizės,mažinam šalies skolas,atlyginimai kyla proporcingai kainoms,bvp didėja ir t t ir panašiai.Bet kai tenka su “padidėjusiu” atlyginimu apsipirkti “sumažėjusiomis” kainomis,negaliu pajausti ekonomikos šuolio.Gal aš kokia nejautri,gal jau gydytis reik?

  7. siaip nenorejau, Jusu, Birute, izeisti, kiek per astriai parasiau. Tik sakau, kad gal lengviau butu, nei bandant rankdarbius pardavineti. O izeidineti manes nereikia 🙂 kiekvienas skirtingai i situacija ziurim. Jus prie meno, as ne. Taip ir gaunasi. Geros dienos.

  8. siaip nenorejau, Jusu, Birute, izeisti, kiek per astriai parasiau. Tik sakau, kad gal lengviau butu, nei bandant rankdarbius pardavineti. O izeidineti manes nereikia 🙂 kiekvienas skirtingai i situacija ziurim. Jus prie meno, as ne. Taip ir gaunasi. Geros dienos.

  9. Ruta Vit , gal jūs dirbate normalų darbą , jums tai normalu ir gal netgi patiriate džiaugsmą , bet yra žmonių kurie dirbdami normalų darbą supranta , kad jų pašaukimas yra kitur ir veikti jie nori visai ką kitą todėl ieško būdų savo mylimą užsiėmimą paversti nuolatiniu pajamų šaltiniu todėl mąsto apie būdus kaip tai padaryti .Jums dar taip nenutiko ? Sveikinu :))

  10. Ruta Vit , gal jūs dirbate normalų darbą , jums tai normalu ir gal netgi patiriate džiaugsmą , bet yra žmonių kurie dirbdami normalų darbą supranta , kad jų pašaukimas yra kitur ir veikti jie nori visai ką kitą todėl ieško būdų savo mylimą užsiėmimą paversti nuolatiniu pajamų šaltiniu todėl mąsto apie būdus kaip tai padaryti .Jums dar taip nenutiko ? Sveikinu :))

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code