Jakucionyte.lt

Home Specialieji "reportažai" 102. Jau šį savaitgalį „Vaikų šalis”. Manęs ten nebus, bet jūs eikite ir mėgaukitės

102. Jau šį savaitgalį „Vaikų šalis”. Manęs ten nebus, bet jūs eikite ir mėgaukitės

6
102. Jau šį savaitgalį „Vaikų šalis”. Manęs ten nebus, bet jūs eikite ir mėgaukitės

Viskas keičiasi. Daugybę metų negalėjau savęs įsivaizduoti jokioje kitoje vietoje tą savaitgalį, kai LITEXPO vyksta paroda „Vaikų šalis“. Šiemet tie metai, kai praleidžiu parodą, tačiau širdimi esu tiek prie jos prisirišus, kad seku viską, kas ten įdomaus vyks, ką ten be manęs darys. Taip ir norisi pasakyti: „Aš jums, tiems, kurie gyvenate Lietuvoje, pavydžiu ateinančio savaitgalio, nes jūs galite būti LITEXPO, o aš ne.“

Aš tarsi per stiklą bučiuosiu savo mylimiausią parodą, o visus mylimus, kurių tiek daug kasmet parodoje sutikdavau, apkabinsiu tik virtualiai. Taigi, seku visą parodos programą – ten visko bus tiek daug, kad galva susisuka, bet aš sąžiningai išsirinkau sau tris, na gerai, keturis dalykus, kuriuose žūtbūt norėčiau sudalyvauti. Na, o kadangi to padaryti negaliu, tai nuoširdžiausiai kviečiu tai padaryti jus.

Pristatau savo mylimiausius. Labiausiai man širdį virpina

I. Daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ lapkričio 26 dieną, 15 val. organizuojama popietė „Mane įkvėpė vaikai“

Popietės metu jūs susitiksite su penkiomis neeilinėmis moterimis, kurioms, kaip ir man pačiai, vaikų gimimas, augimas ir buvimas kartu yra ne kažkuris gyvenimo etapas ar laikas, kurį reikia kažkaip pratempti ir iškęsti, o savaime suprantamas gyvenimo būdas, paverčiantis gyvenimą nesibaigiančiu nuotykiu. Visas šias moteris pažįstu asmeniškai ir už viską pasaulyje norėčiau apsikabinti gyvai, tačiau šį kartą tai galėsite padaryti jūs.

Pirmoji nerealioji pašnekovė,  7 vaikų mama, šiemet tituluota „Veikliausia Lietuvos moterimi 2016” – Sabina Daukantaitė – mano kažkada sutikta per projektą “Beepost”. Iki šiol šypsausi prisiminus mūsų pirmajį susitikimą. Aš tada jau turėjau keturis vaikus ir į susitikimą atėjo smulkutė, mažutė mergaičiukė man kažką pasiūlyti. Pirmoji mintis buvo tokia: “Na, na, ir ką tu čia man gali pasiūlyti, mergaite.” Užsiminiau jai, kad auginu keturis ir gerai, kad sėdėjau, nes ji man atsakė turinti penkis. Ilgai negalėjau savo galvoje suvesti tarsi dviejų vaizdų į vieną: “Kaip ji atrodo” ir “Kiek vaikų turi”. Šiuo metu Sabina augina jau septynis ir sėkmingai verslauja, taip pat rašo nuostabų savo tinklarašytį 7 taškai 7taskai.lt,  ir aš nepraleidžiu nei vieno jos įrašo.

Antroji nuostabioji aštuonvaikė mama Eglė Vaitkevičienė – 2014 metais nominuota Mamų MAMA, 2016 metais „Metų gausi šeima“ nugalėtoja, linksmumo įsikūnijimas ir fantastiškų tapkučių vėlėja. Jos tapkiukus rasite FB KOJOS ŠILTAI, o tinklaraštį Eglės namučiai Eglesnamuciai.blogspot.co.uk Žinau, kad šiuo prieškalėdiniu laikotarpiu Eglutė galvos nepakelia nuo vėlimo stalo ir kaip pati sako: “Treniruoja rankų raumenis daugiau nei po 12 valandų per parą“ ir visai nesuprantu, kaip ji ras laiko viską metusi atlėkti iš Zarasų į „Vaikų šalį“, bet jeigu gali ji, tai eikite ir jūs, vilniečiai, jos pasiklausyti ir paklausinėti. Ypač tie, kuriems rūpi klausimai apie įsivaikinimą.

Trečioji mama auginati keturis – Kristina Pikūnė – šeimos centro „Kartu saldu“ vadovė, spinduliuojanti neišpasakyta ramybe. Kristinos vadovaujamas centras vykdo labai svarbią veiklą – organizuoja įvairias pagalbos grupes:

– mamoms, kurios vienos augina vaikus;
– šeimoms, kurios augina vaikus, turinčius specialių poreikių;
– žmonėms, kurių artimieji serga depresija, bandė žudytis ar patiria kitas krizines būsenas;
– poroms, kurios šeimoje išgyvena krizę.

Apie “Kartu saldu” daugiau galite paskaityti jų FB paskyroje:  „Kartu Saldu”

Ketvirtoji mama, taip pat auginanti keturis, yra tikrai žymiausia Lietuvos edukologė – Austėja Landsbergienė, be kurios aš jau net neįsivaizduoju nei “Vaikų šalies”, nei tūkstančių lietuvių tėvų, auginančių vaikus. Austėja yra ta, kuri skraido po pasaulį tarsi akis išdegusi, tačiau yra absoliuti savo srities asė ir ne tik sau susirenka visus naujausius pasaulio pasiekimus švietimo srityje, bet ir dosniai dalinasi jais su visais: jos video pilnas internetas ir prieinamas kiekvienam, o jos įsteigtose įstaigose “Vaikystės sodas” ir “Karalienės Mortos mokykla” naujausias žinias gauna ne tik ten dirbantys pedagogai, bet ir tėvai, kurių atžalos tas įstaigas lanko. Tiesa sakant, sunkiai įsivaizduoju Lietuvos švietimą ateityje be didelių pokyčių, kuriuos kaip buldozeris stumia Austėja. Manau, kad Austėjos niekada nebus per daug tol, kol jūs auginate vaikus, nes ji kasdien turi naujų žinių ir atradimų.

Na ir penktoji, energingoji ir apsukrioji, penkių vaikų mama Jurgita Pocienė – Daugiavaikių šeimų asociacijos “MES” vadovė ir gausybės socialinių akcijų iniciatorė. Jurgita turi labai daug energijos ir spėja ne tik savo penkis vaikus auginti, bet ir beveik visos Lietuvos vaikų striukes kasmet atšvaitais apklijuoti, visos asociaciacijos “MES” veiklą kaip turbo variklis sukti ir dar begalę projektų suorganizuoti. Šiemet „Vaikų šalyje“ Jurgita organizuoja DŠA “MES” stendą, kuriame daugiavaikės mamos parodys, jog ne tik vaikus auginti turi talentą, tačiau ir savo verslus puoselėti. Penktadienį šiame stende svečiuosis keturvaikė dailininkė Jolita Skėrytė, “Jolitos studijos” įkūrėja ir siela. Šeštadienį stende nuo 12:00 ramybę drums „Nieko sau teatras“.

Kartais, kai galvoju apie visas šias mamas, ar visas, į jas panašias, galvoju, kad jos yra nenormalios, kad neįmanoma visko spėti, kad vieną dieną jos nutrūks, patrūks, pavargs, tačiau taip nebus. Žinau, nes pati tokia esu. Visuose savo reikaluose mes išmokome laikyti kažkokį vidinės ramybės balansą. Atrodo, aplinkui sukasi turbinos, sproginėja bombos, žemė dreba, o mes vis tiek ramios ir viską spėjam. Eikite ir paklausykite, kaip jos tai daro. Visos šios moterys savo pasakojimais griaus Lietuvoje sklandančius mitus: 

  1. Gimus vaikui – gyvenimas sustoja.
  2. Auginant vaikus, karjerai ir bet kokiai veiklai – galas.
  3. Daug vaikų šeimoje – vien vargas ir nesibaigiančios problemos.
  4. Daugiavaikė mama – tai pervargusi, su rankomis „iki žemės“ ir nieko nebenorinti žmogysta.
  5. Lietuvoje didelėms šeimoms išgyventi neįmanoma.
  6. Neįmanoma ir auginti vaikus, ir siekti mokslo bei karjeros.

REGISTRACIJA nėra būtina, tačiau užsiregistravę dalyvaus loterijoje, kur bus krūva gražių, šiltų ir kvapnių prizų 🙂
Registracija el. paštu: info@dsa-mes.lt
Registracijoje parašyti: Vardas, pavardė, amžius, el. paštas

II. Pirmasis komandinis Lietuvos dėlionių čempionatas

Šitą čempionatą išsirinkau todėl, kad visada labai noriu dėlioti dėliones, tik amžinai tam laiko neturiu. O tu? Jeigu mėgsti dėlioti dėliones, registruokis ir dalyvauk. Pirmosios penkiolika greičiausiai užsiregistravusių komandų varžysis dėl mikliausiųjų dėlionių rinkikų čempionų titulo.
Tai ką reikia daryti? 
1. Suburti komandą iš dviejų asmenų (Komandą gali sudaryti vienas suaugęs ir vienas vaikas nuo 5 m., arba du vaikai nuo 7 m.*, paaugliai ar vyresni).
2. Sugalvoti komandos pavadinimą.
3. Registruoti savo komandą užpildant registracijos anketą nuorodoje ČIA**: https://goo.gl/forms/aeN0G8Q65uaboBsQ2 
4. Daugiau informacijos apie čempionato eigą ir taisykles rasite ČIA: http://www.strazdaneles.lt/u/f/ČEMPIONATO%20TAISYKLĖS.pdf
Čempionato dalyviams įėjimas į parodą nemokamas!
*Nepilnamečiai iki 16 m., registruodami komandas, papildomai el. p. studijos@strazdaneles.lt turi atsiųsti laisvos formos tėvų pasirašytą patvirtinimą, kad jiems leidžiama dalyvauti dėlionių čempionate. Neatsiuntus patvirtinimo jūsų komandos registruoti negalėsime.
**Dalyvių skaičius ribotas, tad dalyvauti pakviesime pirmas 15 užsiregistravusių dalyvių komandų.
Pagrindinis renginio rėmėjas: STEP PUZZLE.
Organizatoriai: Lietuvos žaislų ir suvenyrų asociacija, Paroda „Vaikų šalis“ ir VšĮ „Linksmosios strazdanėlės“.

III. Jaunųjų atlikėjų festivalis FORTISSIMO

Renginys vyks š. m. lapkričio 27 d. nuo 11:30 val. “Vaikų šalies” scenoje, 5 salėje. Manau, kad šiame renginyje būsite nustebinti šviežiais, nematytais ir negirdėtais talentais. 

Į festivalį buvo kviečiami įvairiais instrumentais, solo ar ansamblyje grojantys bei dainuojantys vaikai, paaugliai iš visos Lietuvos. Festivalio tikslas – ugdyti jaunųjų muzikos atlikėjų kūrybiškumą, sceninę koncertinę patirtį ir atlikimo meistriškumą netradicinėse erdvėse, skatinti atlikėjo drąsą, pasitikėjimą savimi muzikuojant.

Ar kada teko netradicinėje erdvėje klausytis gyvai atliekamos kokybiškos muzikos visai šeimai? Jums, už simbolinį parodos mokestį, muzikuos daugiau nei 100 muzikos entuziastų iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Švenčionių, Švenčionėlių, Ukmergės. Žiūrovams – puikus koncertas, dalyviams – neįkainojama patirtis! 

 IV. Laimingos šeimos Akademija

Šiemet parodoje tėveliams organizuojamoje dviejų dienų konferencijoje „Laimingos šeimos akademija“ aktualiausius kūdikių ir vaikų sveikatos, mitybos ir alergijų, tėvystės ir motinystės klausimus aptars žinomi gydytojai ir psichologai.

Konferencija vyks lapkričio 25 – 26 d., konferencijų salėje 5.3. 

Lapkričio 25 dienos programa:

11:00 – 11:45 Kaip auginti, mylėti, suprasti, priimti ankstuką? Žurnalistė, laidų vedėja, ankstukų ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė.

12:00 – 12:45 Mitybos įtaka alergijoms ankstyvajame vaiko amžiuje. Vaikų neurologė, šeimos gydytoja Dr. Rūta Maciulevičienė („Tavo Klinika“, vadovė).
13:00 – 13:45 Mitybos ypatumai nėštumo ir žindymo metu. Kiek ir ką valgyti? Dietologė med. m. dr. Rūta Petereitė (LSMU klinikos).

14:00 – 15:30 Saugus uostas: emocinio ryšio svarba ankstyvoje vaikystėje. Paramos vaikams centro vadovė, psichologė, psichoterapeutė Aušra Kurienė.

15:45 – 16:45 Asmenybė, kuri auga manyje. Akušerė Agnė Škudienė (http://akuseresmokykla.lt/).

Lapkričio 26 dienos programa:  

12:00 – 12:45 Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu. Psichologė Vilma Petrikienė.

13:00 – 13:45 Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Psichologė Vilma Petrikienė.

14:00 – 14:45 Kūdikių saugaus miego rekomendacijos. Vaikų ligų gydytoja, sertifikuota žindymo konsultantė (IBCLC) Audronė Mulevičienė 

15:00 – 15:45 Apie vaiko brandumą mokyklai kalbės Vilniaus psichologinės pedagoginės tarnybos socialinė pedagogė Nerija Guogė. 

16:00 – 17:00 Apie šiuolaikinę pasaką arba filmų kūrimą, kaip patys vaikai susikuria pasakos poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Aš sau išsirinkau tiek ir liūdėsiu, nes nedalyvausiu, bet tikrai džiaugsiuosi už kiekvieną iš jūsų, kuris apsilankysite šiemet parodoje „Vaikų šalis“, nes ji šiemet kitokia, gausi smulkių ir vidutinių verslininkų, pristatančių naujas idėjas ir perpildyta renginių. Visą programą rasite čia: Vaikų šalis 2016 PROGRAMA

Facebook Comments Box

6 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.