Jakucionyte.lt

Home Kamštelių vajus Ir vėl aš su savo kamšteliais! Kamštelių vajus 2020

Ir vėl aš su savo kamšteliais! Kamštelių vajus 2020

0
Ir vėl aš su savo kamšteliais! Kamštelių vajus 2020

Ir vėl aš su savo kamšteliais! Žinau, kad daug kam nusibodau, kartais norisi ir sau jau pasakyti: „Gal jau baik su tais kamšteliais?“ Taip, nusibodau, norisi kartais ir baigti, bet negaliu. Negaliu dėl to, kad vos tik pagalvoju apie plastiko kalnais ir salomis apdergtą Žemę iš karto pasijuntu kaip skruzdėlė ar bitė. Kuri mažais šapeliais, drauge su kitais neša ir neša, krauna ir krauna. Maži mažučiai plastiko gabalėliai, o kai daug dūzgenčių tai ima ir kalnus nuverčia. Tie mūsų surinkti 32500 kg plastikinių butelių kamštelių mane pačią įkvepia.

Įkvepia ir kiti žmonės, konkurso dalyviai, nes kai man jau nusvyra rankos, jie taip bakst bakst man į šoną kokia nors nuostabia iniciatyva ir aš vėl, lyg prižadinta, plačiai atmerkiu akis, įjungiu savo motoriuką ir lekiu kamštelių rinkti. Šį kartą, šį pavasarį, septintaisiais kamštelių rinkimo metais man tas bakstelėjimas atėjo iš Panevėžio viešbučio Romantic. Jau rudenį,  kai tą dėžę kamšteliams rinkti padarė ir pastatė pas save restorane, mane  išvertė iš koto. O dabar dar ir visą iniciatyvą paskelbė:  “Mainom kamštelius į du kavos puodelius!” Taigi štai! Taip turi ir būti! Taip turi veikti pasaulyje dalykai! Mainų keliu, su cinkeliu, su džiaugsmu! Nuostabių dalykų randasi iš paprasčiausio noro pašvarinti žemę. Kamštelių saują keičia į kavą, mes tuos kamštelius perdarysim į gėlių ar ąžuolų vazonus ir gaunasi toks nerealus ratas, ciklas. Tarsi žaidimas, bet jis man labai svarbus ir rimtas. Taigi, dėkoju dėkoju dar vienam nuostabiam aviliui darbščių ir išmanių bičių prisijungusių prie „Kamštelių vajaus“.

Todėl kai manęs klausia ar kai pati savęs klausiu: „Tai kada jau tu baigsi su tais savo kamšteliais?“ atsakau – matyt niekada, nes jau ne tik svajoju, bet tiesiog svaigstu apie kamštelių perdirbimo liniją ir edukaciją „Plastiko kelias“, svajoju vėl ir vėl važiuoti per Lietuvą rinkti kamštelius, matyti šimtus laimingų ir smagių vaikų veidų, sutikti savo drauges darbščias bites mokytojas ir auklėtojas ir dalinti jiems mūsų fabrikėlyje sukurtas liniuotes iš kamštelių.

Todėl taip tyliai, be jokių fanfarų ir šių metų konkurso paskelbimo renginio, skelbiu dar kartą, septintą: „Šių metų konkursas „Kamštelių vajus“ atidarytas! Jau vyksta registracija į šių metų konkursą „Kamštelių vajus“

“Kamštelių vajus 2020” naujienos:

Žinia, dėl viruso COVID-19 visas pasaulis keitė ir tebekeičia savo planus. Mes, konkurso „Kamštelių vajus“ organizatoriai – ne išimtis. Neturėjome galimybės dar šį pavasarį įrengti kamštelių perdirbimo linijos ir pradėti edukacijos „Plastiko kelias“ – savo gražius planus ir svajones atkėlėme 2021 metų pavasariui.

Buvom stipriai suabejoję ar skelbti registraciją į šių metų konkursą, nes niekas iki šiol nežino ar rudenį veiks mokymo įstaigos, ar galėsime važiuoti per Lietuvą ir rinkti kamštelius. Tačiau, pasitarę su aktyviausiais konkurso dalyviais, nusprendėm vis tik vykdyti registraciją, raginti jus rinkti kamštelius per vasarą, paprašyti mokytojų, kad jie net ir nuotoliniu būdu besimokantiems vaikams perduotų žinią:

“Per vasarą ir rudenį rink plastikinius butelių kamštelius, o rudenį skaičiuosim kilogramus ir dalinsim prizus!”

  1. Užsiregistruoti į šių metų konkursą galima jau dabar. Registracija į konkursą vyks iki rugsėjo 20 dienos http://www.lidmania.com/lt/registracija/
  2. Konkursui renkame HDPE plastiko kamštelius. Kokie kamšteliai tinkami rasite čia: http://www.lidmania.com/lt/kokie-kamsteliai-tinkami-dazniausiai-uzduodamas-klausimas/
  3. Visi surinkti kamšteliai bus perdirbti į žaidybines detales ir buičiai naudingus daiktus.

Į taromatus galima priduoti plastikinius butelius ir be kamštelių. Niekas Lietuvoje neperdirba taromatuose surenkamų buteliukų. Ir jeigu jūs įmetate kamštelį drauge su buteliuku į taromatą, tai jo kelias iki perdirbimo yra toks: Taromatas – Plastiko perpardavinėtojo sandėlys – Transportavimas į užsienį (gali būti net Kinija ar JAV) – Malimas. Buteliuko (PET) atskyrimas nuo kamštelio (HDPE) – Transportavimas į dvi skirtingas gamyklas (nes tokių gamyklų, kur perdirbtų abu plastikus PET ir HDPE neteko matyti) – Perdirbimas.

  1. Nuoširdžiai dėkojame ir palaikome Panevėžio Hotel Romantic iniciatyvą “Mainom kamštelius į du kavos puodelius!” Plačiau skaitykite čia: https://m.delfi.lt/miestai/panevezys/article.php?id=84374097
  2. COVID-19 gali mūsų konkurso planus pakoreguoti ir rudenį, tuomet kamštelių surinkimą nukelsime į 2021 pavasarį. Dabar tiesiog rinkime visi kamštelius, nes Žemę švarinti niekuomet nenusibosta, o rudenį žiūrėsim kaip organizuoti kamštelių surinkimą. 
Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.