Jakucionyte.lt

Home Renginiai Vakarų Sasekse 111. Apie pirmąją Sąmoningumo dieną

111. Apie pirmąją Sąmoningumo dieną

0
111. Apie pirmąją Sąmoningumo dieną

Tas jausmas, kai viskas ko besiimtum pavyksta gerai… kai sugebi numatyti tiek žingsnių į priekį ir iš patirties gali apgalvoti dešimtis situacijų, kurios gali atnešti nesėkmę, tai jas tiesiog apeini iš anksto. Tas jausmas, kai pats sau viduje jautiesi profesionalas ir kai jau nebereikia šimtą kartų matuoti prieš darant sprendimą… kai jau žinai, jau tarsi turi teisingos patirties ir priimtų sprendimų tvirtą pamatą, ant kurio stovi ir jis neleidžia klysti. Tas jausmas, kai aplink renkasi tik kurti drauge norintys žmonės, su kūrybine energija, o ne naikinančia… kai naujai atėję į gyvenimą pažįstami yra visi be iš imties sąmoningi, bundantys ar jau pabudę ir tokių žmonių aplink tave susirenka dvidešimt, trisdešimt. Kokie jie visi nuostabiai gražūs savo vidumi ir išore, savo ieškojimais, savo einamu keliu ir daromais pasirinkimais…

Pabūni su tokiais žmonėmis vieną dieną ir jautiesi taip, tarsi gyvenimas būtų išsipildęs, padovanojęs tau dievišką bendravimo dovaną, kai jauti, kad visa, kas aplinkui yra besąlygiška meilė. Kai supranti, kad esi tarsi įrankis Dievo rankose tokiems susitikimams kurti ir organizuoti.

Jaučiuosi įsiprasminusi, laiminga, pripildyta džiaugsmo ir meilės už tai, kad susitikom, už tai kad susirinkom ir praleidom nepakartojamą pirmąją Sąmoningumo dieną. Jaučiuosi padariusi taip gerai, kad savimi didžiuojuosi. O svarbiausia, kad nepaisant prieš renginio „parkių“ ar man pasiseks, ar nebūsiu minuse, nes už salės nuomą mokėti visai dienai, maitinti, nupirkti bilietą lektorei, viską suorganizuoti man buvo taip lengva ir paprasta, kad net nemoku papasakoti. Tarsi būčiau vieną kartą spragtelėjusi pirštais. Spragt ir štai renginys… Pagaliau, po keturių metų emigracijoje Anglijoje galiu taip pat spragsėti renginius, kaip tai dariau ir tebedarau Lietuvoje.

Tai pirmas mano toks didelis renginys organizuotas Anglijoje. Per visą dieną niekaip negalėjau suskaičiuoti kiek čia tų žmonių, bet sąrašas rodo, kad dienos programoje mūsų buvo 27, o vakaro Gongų maudynėse 38 žmonės. O mintyse visada turėjau planą maksimum: „Per maudynes šioje salėje galima suguldyti daugiausia 40 žmonių.” Tai taip ir jaučiuosi, kaip įvykdžius maksimalų planą.

Koorana centro, kuriame viskas vyko, vadovė ir vietiniai tikrai nustebę kaip čia taip, tiek daug… Pas juos centre tiek daug nebūna…

O Lietuvių ambasada Londone paprašyta įtraukti renginį į naujienlaiškį atsisakė tai padaryti teigdami, kad: „Kaip turbūt pastebėjote, į naujienlaiškius stengiamės įtraukti tik pačios ambasados arba JK lietuvių bendruomenių organizacijų organizuojamus renginius, kurie siejasi su lietuviškumu, tradicijų išsaugojimu ir puoselėjimu. ,,Sąmoningumo dienos” renginys yra kitokio pobūdžio, todėl  dėl informacijos platinimo šiuo atveju siūlytume kreiptis į JK lietuvių žiniasklaidos medijas.”

Aš tik įkvepiu giliai ir atrašau ambasados atsakingam asmeniui: “Na, tikrai labai keistai atrodo, kad nenorite įtraukti į naujienlaiškį renginio, kuriame renkasi išskirtinai lietuvių bendruomenė, o štai lapkričio mėnesio naujienlaiškyje skelbėte apie lietuvių roko grupės koncertą alaus bare.”  Įkvepiu, nes negi gaila įdėti į naujienlaiškį informaciją, kai sausio mėnesį vargu bau ar daug tų renginių. Ir tikrai, ambasados atsiųstame sausio mėnesio naujienlaiškyje jų buvo vos keturi ar penki. Įkvepiu. Nenorit? Nepalaikot? Jums nerūpi? Gerai, mes kaip nors patys…

Įkvepiu dar kartą ir organizuoju Sąmoningumo dieną toliau, nes žinau, kad Anglijoje gyvena labai daug lietuvaičių, kuriems reikia tokių renginių, kurie jau nebenori gerti, šokti pagal Cicino dainas ar eiti melstis į bažnyčią. Žinau, kad yra labai daug tokių, kurie ieško kito kelio, ieško sąmoningų bendraminčių, nori susieiti ir kažką nuveikti drauge.

Dar kartą pasidžiaugiu, kad lietuviški naujienų portalai Anglija.lt, Anglija.today, Londoniete.lt, Tiesa.com labai noriai ir nemokamai dedasi informaciją apie renginius, ir, kad žmonės tuos portalus skaito, randa tą informaciją. Nors vieną dalyką Anglijoje daryti yra dešimt kartų lengviau nei Lietuvoje – skleisti informaciją.

Taigi, sausio 14 d. sulaukiau savo pirmosios Sąmoningumo dienos Vakarų Sasekse.

Ir mes buvom drauge tą visą fantastišką dieną, kuri prabėgo tarsi vienas įkvėpimas ir iškvėpimas. Nežinau, kas taip smarkiai nulėmė tos mūsų dienos kokybę, turbūt net ir salės sienos (salė įrengta buvusioje bažnyčioje), tačiau rytinė sąmoningo kvėpavimo sesija, kurią mums pravedė Ričardas Strikulis ne man vienai buvo euforinė ir labai labai gili. Aš turėjau tokių potyrių ir vaizdinių, tokių išgyvenimų, kad dar iki šiol saldu prisiminus. Ech, pavydėkit tie, kurie tokius įvykius praleidžiat!

Labai dėkoju tam, kur viršuje, kad jis atsiuntė man psichoterapeutę Aurimą Dilienę. Ji atsirado laiku ir vietoje, su tokia dėstoma medžiaga, kurios labai reikėjo kiekvienam susirinkusiam. Kiekvienas išsinešė savo pamokas, savo naujienas, savo supratimą. Aurima užpildė mūsų dieną teisingais žodžiais ir emocijomis.

Ir taip sudėjus visas dalis: Ričardas – kvėpavimas, Aurima – žodžiai, Rasa – gardus maistas, vieta – išmedituota buvusi bažnyčia, aš – garsai ir vibracijos, gavome tobulą skanų skaniausią, išbaigtą sąmoningumo pyragą. Raikėm jį ir pasigardžiuodami visa dieną valgėm.

Per vakar ir šiandien sulaukiau pačių nuostabiausių atsiliepimų, padėkų iš daugelio dalyvių. Euforinė būsena po truputį atslūgsta ir man. Labai džiaugiuosi dėl visų, kurie dalyvavo, nes mačiau jų pokyčius. Matau pokyčius tuose, kurie ateina į Gongų maudynes jau nebe pirmą kartą. Matau, kaip šviesėja jų veidai, kaip jie vis labiau atsipalaiduoja, šypsosi ir mėgaujasi.

Todėl esu iki dangaus laiminga, kad esu toks Dievo įrankis, kuris gali padaryti taip, kad kitų žmonių gyvenime vyktų pokyčiai. Nes aš iki pat savo šerdies tikiu, kad kuo daugiau laimingesnių aplink mane, tuo geriau man ir visiems kitiems. Kuo daugiau taikos mūsų širdyse, tuo daugiau taikos Žemėje.

Tai koks planas toliau, Birute, paklausit? Oi, ką jau ką, bet planą aš tikrai turiu!

Gongų maudynių ir planuojamų renginių Koorana centre tvarkaraštis

 Street Lane, Ardingly, West Sussex RH17 6UB

Vasario 11 d.  18 val. Pilnaties Gongų maudynės. Kaina £20

Kovo 11 d. 18 val. Gongų maudynės. Kaina £20

Balandžio 8 d. 18 val. Gongų maudynės. Kaina £20

Gegužės 13 d. 18 val. Gongų maudynės. Kaina £20

 

Gegužės 27 d.  Sąmoningumo diena Nr.2

10 – 19 val. Psichoterapeutės Alicijos Eiliakas (LT) dirbtuvės “Gydantis garsas, balsas ir judesys”. Vyks įvairios praktikos, įvadas į grojimą su Gongais ir dainuojančiais dubenimis. Kaina £50

Nuo 20.30 iki gegužės 28 d. 8.30 Gong Puja – Pirmoji Gongų naktis Koorana centre Kaina £50

Visos dienos, t.y. Alicijos dirbtuvių ir Gongų nakties kaina £80

 

Birželio 10 d. Gongų maudynės. Kaina £20

_________________________________________________________________

Birželio 13 – 18 d. Gong Camp – penktoji Gongų stovykla Lietuvoje. Kaina 350 eur. Daugiau informacijos čia: www.menasbuti.lt

 

Ir tikrai labai rimtai ir atsakingai primenu, kad vietas reikia rezervuoti iš anksto, mokėti avansą, nes tikrai tų vietų gali nebelikti, jeigu delsite iki paskutinės dienos. Visus mokėjimus galima atlikti www.ecoethno.co.uk

Rezervuokitės vietas iš anksto el. paštu: ecoethno.sound@gmail.com

arba telefonu: 07415659967 (Birutė)

 

 

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.