Jakucionyte.lt

Home Gervių lizdas Apie 2019 ir ateinančius. Buriu buriu naują burtą

Apie 2019 ir ateinančius. Buriu buriu naują burtą

0
Apie 2019 ir ateinančius. Buriu buriu naują burtą

Labai dažai sulaukiu klausimo, kaip aš viską spėju ir tiek daug padarau. Tiesa pasakius, tai dažniausiai užduodamas klausimas, kai naujam sutiktam papasakoju apie savo veiklas: keturi vaikai, gyvenimas dvejose šalyse, Gervinių stovyklos, „Kamštelių vajus“, „Gervių lizdas“, ąžuolų sodinimas, grojimas su gongais, renginių organizavimas, suvenyrų gamyba, knygų rašymas, patyriminių kelionių organizavimas ir metai iš metų asmeniniai mokslai, terapijos, sąmoningumo retritai ir kelionės skirtingose šalyse.

„KAIP?“  Atsakymas nėra vienareikšmis ir jis susideda iš daug dalių: patirtis, gebėjimas maksimaliai paskirstyti turimą perteklinį energijos kiekį, sėkmingas balansavimas tarp šeimos išlaikymo, altruizmo ir rūpesčio savimi, darymas to, kas džiugina širdį, stipri komanda. Tačiau artimiausias mane supančių žmonių ratas žino, kad visų, sėkmę lemiančių dalykų viršuje, puikuojasi mano sąrašiukai. Todėl, atsakymas į klausimą „KAIP?“ yra „Su sąrašu, mielieji, su daug sąrašų, punktų, lentelių ir skaičiukų.“ Esu suskaičiavus save, savo darbus, pinigus, išmatavus žingsnius, veiksmus, laikus ne tik galvoje, bet ir exelio lentelėmis, kalendoriuje, darbų ir pirkinių sąrašais. Juoksitės, bet šiandien turiu sąrašą, kokius maisto produktus palikau lietuviškų namų, t.y. „Gervių lizdo“ virtuvėje, kad kai kitą kartą atskridus prieš važiuodama ten parduotuvėje nenupirkčiau to, ko nereikia, pvz.: grikių miltų ar sėklų salotoms.

Prisimenu, kad anksčiau tie sąrašai ir planai mane gąsdindavo, nes aš vis rašydavau, o jie neišsipildydavo. Vis atsiversdavau prieš metus rašytus tikslus nu ir kaip nesveriu tų išsvajotų 75 kg taip nesveriu, kaip neatsiranda tas antras vyras, taip neatsiranda ir milijonų irgi neuždirbu. Tačiau per paskutinius tris ar du metus pastebėjau, kad kuo tikslesnį darbų, veiklų planą ar sąrašą padarau, tuo labiau jis išsipildo. Nu dievaži, kaip kokie burtai ar akivaizdus įrodymas to, kad mintys tikrai materializuojasi.

Dar nuo 2018 metų galo būriau burtus apie Gervių lizdą, Kamštelių vajų ir prašiau visų paramos. Gavau ją didžiulę: daug kas prisidėjo daiktais, darbais, gavom ir paramos pinigais. Per 2019 metus gavome daugiau nei vienuolika tūkstančių eurų paramos iš 25 fizinių asmenų ir trijų įmonių (tame tarpe 800 eurų buvo pervesti VMI, tai jūsų skirti 2%). Dar penkiolika nuostabių moterų pervedė paramą į bėdą pakliuvusiai Saulei, apie kurią papasakojau (plačiau buvo čia) ir paprašiau pagalbos vasario mėnesį. Didžioji dalis pervedusių paramą nenori būti minimi ar viešinami, todėl negaliu viešai pasidžiaugti savo geradariais, bet visiems iki vieno siunčiu milžinišką AČIŪ! Ir dar… primenu, kad visi aukojami pinigai grįžta jums atgal mažiausiai dešimt kartų didesne verte.

Taip pat dėkoju savo komandai, kurią teko ištempti į dienos šviesą, vėl gi dėl tų pačių rėmėjų. „Parodykit komandą. Kas čia tiek daug visko nuveikia, juk ne vienas žmogus?“ Tikrai ne vienas. Per praeitus metus mano organizuojamuose projektuose ar veiklose savanoriavo virš 100 savanorių, čia nepriskaičiuojant visų, kamštelius renkančių ir dalyvaujančių konkurse „Kamštelių vajus“. Su pagrindine komanda galite susipažinti štai čia: Ekodaiktai.lt komanda. Dėkoju savo komandai ir visiems kitiems, pridėjusiems rankelę prie „Gervių lizdo“ kūrimo, vaikų stovyklų, „Kamštelių vajaus“. Jums visiems tokio dydžio padėka: Myliu jus per visą Visatą pirmyn ir atgal šimtą kartų. Nėra kitos tokios laimės gyvenime, kaip jausti nuolatinį palaikymą, reikalingumą ir pasimėgavimą drauge nuveiktu rezultatu.

Žinia, praeitais metais buvo ir sudėtingų momentų. Rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais labai skausmingai ir sunkiai išgyvenau dėl statybų „Gervių lizde“ susidarusias skolas. Tas periodas buvo labai sunkus man ir tiems, kurie buvo šalia, nes buvo ir ašarų, ir pasimetimo, ir nusivylimo. Išgyventa patirtis dar kartą patvirtino visų žinomą tiesą: „Draugą nelaimėje pažinsi“. Todėl dėkoju tiems, kurie suprato, palaikė, guodė, bandė padėti  ir visiems, jau buvusiems, kreditoriams. Vieni jų drožė mane kas savaitę už šimto eurų skolą, o kiti kantriai laukė iki gruodžio savo tūkstančio. Sulaukė. Su skolom baigta ir tai yra pati geriausia kalėdinė žinia.

Nesu įsitikinus, kad reikia viešai deklaruoti mūsų įstaigos finansinę situaciją, tačiau už gautą paramą jaučiu milžinišką dėkingumą, pripažinimą, taip pat pareigą ir didelį norą atsiskaityti, papasakoti, kiek daug nuveikėm ir kad visus gautus pinigus panaudojom tikslingai, kūrybiškai ir taupydami. Pirkome medieną, statybines medžiagas, santechniką, kanalizacijos šulinius, laiptus, virtuvės įrangą, čiužinius, patalynę,kasėme tranšėjas vandeniui ir elektrai pravesti,  mokėjome atlygį statybininkams ir santechnikams. Iš viso į stovyklavietę investavome apie 30000 eurų. Iš gautos paramos taip pat pirkome tvorą ąžuolų jaunuolynui, priemones stendo įrengimui  parodoje „Vaikų šalis“, degalus ir prizus konkursui „Kamštelių vajus“.

VšĮ Draugiški šeimai 2019 nuveikti darbai:

 1. Atlikti stovyklavietės “Gervių lizdas” įrengimo darbai:
 2. Įvestas vanduo į du namelius: Kamarą ir Ežiukų.
 3. Kamaroje įrengtas san mazgas: wc ir dušas, karštas vanduo.
 4. Iškasti du kanalizacijos šuliniai.
 5. Pastatytas Ežiukų namas: pamatas, karkasas, grindys, langai, durys, san mazgas.
 6. Įrengta profesionali virtuvė maisto gamybai: sienos, grindys, santechnika, įranga.
 7. Pastatyta valgykla „Lesykla“: karkasas, stogas, grindys.
 8. Rekonstruota pavėsinė į Ąžuolų namą: sienos, langai, durys.
 9. Žeminėje įrengtos molio dirbtuvės: langai, durys, sienos, perdarytas stogas.
 10. Atliktas kosmetinis remontas Angelų name: išdažytos grindys, sienos.
 11. Pastatyti laiptai į II aukštą Angelų name, UAB „Kumpeliukas“ parama.
 12. Surinkti ar nupirkti baldai, čiužiniai, patalynė, indai 50 miegamų vietų stovyklavietėje.
 13. Sutvarkyta sodybos aplinka po kasinėjimo darbų, sukurti nauji gėlynai, daržas, Gaia kalnelis.
 14. Nupirkome medieną nameliui medyje ir pastatėm jo platformą.
 15. Suorganizavome 5 pamainas vaikų vasaros stovyklų, kuriose dalyvavo 150 stovyklautojų. 18 vaikų iš didelių ar nepasiturinčių šeimų stovyklų išlaidas padengėme mes, t.y. dovanojome jiems dalyvavimą stovyklose. Stovyklose pasikeisdami dirbo  30 savanorių.
 16. Vyko dvi savaitgalio talkos stovyklavietės „Gervių lizdas“ įrengimui, kuriose savanoriavo daugiau nei 50 geros valios žmonių.
 17. Balandžio 30 d. vyko renginys moterims “Valpurgijos naktis”.
 18. Birželio 9 d. suorganizavome Draugų gongų naktį, kurioje dalyvavo beveik šimtas dalyvių.
 19. Suorganizavome respublikinį konkursą „Kamštelių vajus“, kurio metu apvažiavome visą Lietuvą rinkdami kamštelius – lankėmės dvidešimtyje miestų ar įstaigų ir surinkome 2500 kg plastikinių butelių kamštelių.
 20. Parodoje „Vaikų šalis“, LITEXPO, įrengėme 60 m2 stendą ir pristatėme stovyklavietę „Gervių lizdas“, bei konkursą „Kamštelių vajus“ ir Gervinių stovyklas.
 21. Visą vasarą laistėme ir ravėjome tūkstantyje vazonų pasėtas 10000 gilių. Šį rudenį aptvėrėm tvora ir suformavom naują erdvę – Ąžuolėlių jaunuolyną.

Tai čia tokie pagrindiniai didieji darbai, aplink kuriuos dar nuveikta ir dešimtys mažų darbelių, kurių visų čia neišvardinsi. Dar kartą nuoširdžiai DĖKOJU kiekvienam veros valios piliečiui už kiekvieną pervestą eurą, atiduotą daiktą, pasodintą gėlę, palaikymą žodžiu ar nuveiktu darbu. Išgyvenau ypatingus KŪRYBOS, PALAIKYMO ir KOMANDINIO darbo metus.

Na ir, kad jau esu prirašiusi sąrašų ir sąrašėlių, planelių ir priskaičiavusi lentelių kitiems metams, tai pasidalinsiu ir su jumis:

Buriu burtą 2020 metams!

 1. Tolimesnis stovyklavietės “Gervių lizdas” įrengimas:
 2. Užbaigti Ežiukų namą, t.y. stogas, II aukštas, laiptai, vidaus apdaila, krosnelė ir kaminas.
 3. Užbaigti molinę Žeminę, t.y pabaigti sienas, apšiltinti stogą, padaryti grindis.
 4. Pastatyti stogelį terasai prie žeminės.
 5. Įrengti Angelų namo II aukšto sanmazgą: dušą ir tualetą.
 6. Padaryti terasos grindis prie Angelų namo galinių durų.
 7. Nuplauti ir perdažyti Angelų namą.
 8. Pastatyti terasą prie Kamaros galinių durų maisto produktams laikyti ir bulvėms skusti.
 9. Pabaigti namelį medyje.
 10. Pastatyti Lego kambarį, t.y. priestatą prie Kamaros.
 11. Praplėsti valgyklą “Lesykla”.
 12. Pastatyti apvalią, 18 m skersmens palapinę, stoginę renginiams ir koncertams.
 13. Nupirkti ir įrengti konteinerį, skirtą plastiko kamštelių perdirbimui. Sukurti edukaciją “Plastiko kelias”, kuri pradės veikti nuo 2020 gegužės 20 d. 
 14. Perdirbti 2019 surinktus kamštelius į vazonus, žaidybinius blokus, liniuotes ir kt. suvenyrus.
 15. Suorganizuoti septintąjį respublikinį konkursą ‘Kamštelių vajus” ir surinkti min 5000 kg kamštelių.
 16. Persodinti ąžuolus po vieną į min 4000 vazonų.
 17. Pritraukti min 200 savanorių iš užsienio ir Lietuvos savanorystei „Gervių lizde“, „Kamštelių vajuje“ ir Gervinių stovyklose.
 18. Suorganizuoti septynias vaikų vasaros stovyklas, kuriose dalyvaus min 200 vaikų:
 • MERGAIČIŲ pamaina. Birželio  21 d. – 27 d. (min 35 mergaitės)
 • TEATRO pamaina. Liepos 5 d. – 11 d. (min 40 vaikų)
 • VYŠNIŲ pamaina. Liepos  13 d. – 18 d.  (min 20 mergaičių)
 • ŽIEDŲ/AMATŲ pamaina. Liepos 19 d. – 25 d. (min 40 vaikų)
 • DRAUGŲ pamaina. Rugpjūčio 2 d. – 8 d.  (min 40 vaikų)
 • ŽYGIO pamaina. Rugpjūčio 10 – 14 d.  (min 30 dalyvių)
 • ĄŽUOLŲ pamaina. Rugpjūčio 16 d. – 22 d. (min 35 vaikai)
 1. Gegužės pirmąjį savaitgalį suorganizuoti trijų dienų stovyklą moterims „Sijonuota laukinė“, kuriame dalyvaus min 30 moterų.
 2. Liepos 11 d. suorganizuoti didelį renginį – koncertą ar muzikinį performansą, kurio metu bus renkamos lėšos miškų atsodinimui Lietuvoje.

Visiems šiems darbams nuveikti kviečiame visas darbščias rankas ir renkame paramą. Jeigu jums  sukirbės kokia mintis gerą kalėdinį darbą atlikti tai primenu, kad paramą galima pervesti į VšĮ Draugiški šeimai sąskaitą LT077300010114213065, užsienyje gyvenantiems Paypal email: ecoethno.london@gmail.com Būsime dėkingi ir už jūsų paskirtus procentus, deklaruojant pajamas VMI. VšĮ Draugiški šeimai kodas 302307136, Gerviniai 4, Trakų rajonas.

Na, ir kai visa šitą dar spalio – lapkričio mėnesiais suplanavom, surašėm, atrodė, kad tai pats didžiausias planas, kokį tik esu turėjusi. Toks “Vajezau! Apsivožk!”, tuomet atėjo supratimas, kad imsim visa tai ir padarysim paprastuoju DARYMO būdu. Taip, kaip per šiemet, kaip pernai, kaip užpernai… taip, kaip pasidarė visi kiti mano projektai. Darai darai ir padarai. Tuomet sėdėjau, žiūrėjau į savo planą ir galvojau: „Hmm, o iššūkis čia kur?“

Ir tuomet ATĖJO IŠŠŪKIS. Kažkas, kas ilgai laukė ir ruošė mus savo atėjimui. Ruošė mane, komandą, tikrino ar įstengsim, ar apžiosim, net paruošiamųjų darbų davė. Tai mano metų savanorystė projekte „Milijonas ąžuolų Lietuvai“, pasėtas Ąžuolėlių jaunuolynas ir “Gervių lizdo“ sukūrimas. „Kur tuos ąžuolus dėsi?“ – daug kas klausė manęs. Iki šio lapkričio nežinojau kur tiksliai dėsim savo kelis tūkstančius užaugintų ąžuolų: gal dovanosim, gal parduosim, gal patys sodinsim, o dabar turim jau labai aiškų planą, viziją, misiją, išgrynintą idėją, steigimo sutartį asociacijai „Miškai Žemei“, nupirktus domėnus, tikslus ateinantiems metams ir jau dešimties žmonių komandą, kuri pasiruošusi visa jėga judėti pirmyn.

Šiuo metu kuriame internetines svetaines lietuvių ir anglų kalbomis. Galite FB jau rasti ir pamėgti paskyras Miškai Žemei arba Forest4Earth. Na, o kol nėra sukurtos internetinės svetainės, informaciją apie iniciatyvą skelbiu čia. Gal rasis norinčių prisijungti.

Pilietinės įmiškinimo iniciatyvos „Miškai Žemei“ tikslas – nupirkti kuo daugiau dirvonuojančios, apleistos žemės, miškų kirtimų plotų ir juose atsėtus, atsodintus medžius paversti saugojamomis teritorijomis, kurios augs iki natūralių sengirių susiformavimo. Pirkti miškus ir juos konservuoti iki sengirių susiformavimo. Suburti specialistus, ekspertus ir iniciatyvius piliečius vienijantį juridinį vienetą, oponuojantį dabartinei vykdomai miškų priežiūros krypčiai.

Asociacijos „Miškai Žemei“ Misija: Po savęs palikti kuo daugiau natūralios gamtos plotų.

Asociacijos “Miškai Žemei” veiklos kryptys:

 1. Žemės plotų užsėjimas, užsodinimas didinat medžių, augalijos ir gyvūnijos įvairovę.
 2. Medžių jaunuolyno įrengimas ir jo veikla. Medžių sėklų rinkimas ir sandėliavimas.
 3. Kai kurių miško plotų pritaikymas edukacinės veikloms, skatinant sąmoningą ryšį su gamta: lankytinų vietų sukūrimas medžių, gyvūnų ir paukščių stebėjimui, laisvalaikio praleidimui.
 4. Informacinio/edukacinio centro įkūrimas, darbo vietų sukūrimas Asociacijos veiklos viešinimui, miško priežiūrai, organizuoti tarptautinę savanorių veiklą.
 5. Prekyba suvenyrais su asociacijos atributika, siekiant gauti kuo daugiau lėšų pagrindiniam asociacijos tikslui vykdyti.

Nori prisijungti? Kviečiame visus, palaikančius Asociacijos tikslus, prisijungti bet kokia priimtina forma. O jos gali būti tokios:

 1. Narystė, kai sumokamas 1000 eurų stojamasis mokestis nario mokestis ir dalyvaujama tik metiniuose susirinkimuose.
 2. Aktyvus dalyvavimas kasdienių klausimų sprendimuose, organizuojant Asociacijos veiklą, dalyvaujant jos Valdyboje.

Savanorystė sodinant medžius, dalyvaujant talkose, organizuojant Asociacijos viešinimo, idėjos skleidimo, naujų narių ir lėšų pritraukimo darbus. Pirmoji talka vyks 2020 balandžio 24 – 26 d. Ąžuolų persodinimas Gervių lizde esančiame jaunuolyne. Daugiau informacijos FB renginyje: Ąžuolėlių persodinimo talka Gervių lizde 

 1. Finansinė parama paskiriant Asociacijai savo GPM dalį arba bet koks koks finansinis iniciatyvos palaikymas, pervedant paramą į specialiai šiai iniciatyvai skirtą VšĮ Draugiški šeimai sąskaitą LT317300010115689070.

Todėl nuo šiandien garbingai pasižadu 2020 metais  išūžti jums visiems galvą medžiais, jų sėjimu ar sodinimu, žemės konservavimu, lėšų rinkimu ir kitais visokiais gamtos reikalais. Žinau, apie tai daug ir labai garsiai kalbama, rėkiama apie klimato kaitą, medžių kirtimus, taip pat žinau, kad yra daugybė žmonių norinčių prisidėti prie miškų atsodinimo, tačiau sunkiai randančių realių galimybių kur tai padaryti Lietuvoje. Mes sodinsime daug daug tūkstančių medžių, pirksime daug hektarų žemės, rinksime daug daug lėšų tam, stosime į tarptautines organizacijas, kurios daugybę metų įvairiose Žemės vietose atsodina miškus. Vieną dieną Lietuva taps šalimi, kurios miškuose uždrausta ūkinė veikla, apstu sengirių ir saugojamų teritorijų. Jeigu rezonuoja, nori prisidėti, tiesiog rašyk miskaizemei@gmail.com

Štai ir išleidžiu į Visatą savo 2020 metų burtus. Sakot “KAIP?” Va taip va, su sąrašėliu ir pirmyn. Rimtai, viduje vartosi nuo tokių pareiškimų, nu bet ką dabar? Darysim darysim ir padarysime, ar ne? 

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.