Nori savanoriauti?

Kviečiu Tave į nuostabų savaitės, o gal dviejų ar net trijų, nuotykį – savanorystę “Gervių lizde” – Gervinių vaikų stovyklose ar stovyklavietės įrengime, priežiūroje. Galimos įvairios savanoriavimo ar bendradarbiavimo pozicijos:

  1. Savanorystė stovyklavietės įrengime ir tam skirtose talkose

I – oji talka vyks Balandžio 26 – 28 dienomis. Ji skirta teritorijos tvarkymui po valymo renginių ir vamzdžių įkasimo, Amatų kamaros tvarkymui (vadovų štabas ir virtuvė), vyks žeminės sienų drėbimas molio ir šiaudų mase, paruošimas vasaros sezono renginiams. Gaia kalnelio kūrimas ir šventinimas.

II – talka vyks Gegužės 3 – 5 dienomis. Jos metu vyks stovyklavietei atiduotų baldų restoravimas ir dažymas, Valgyklos statymas, Didžiojo namo interjero dekoravimas ir pritaikymas stovykloms.

  1. Savanorystė stovyklavietės priežiūroje ar joje vykstančiuose renginiuose

Kovo 25 – birželio 25 d. “Gervių lizde” vyks stovyklavietės įrengimo, namelių rekonstrukcijos, teritorijos tvarkymo, gėlynų įrengimo ir ravėjimo, kambarių dekoravimo darbai. Visiems jiems nudirbti reikalingos rankos.

Gervinių stovyklų vaikams Vadovų mokymai birželio 7 – 9 d. Šie mokymai skirti vaikų stovyklų vadovams, todėl jeigu planuoji būti vadovu, tai šis renginys yra skirtas taip pat tau.

Draugų gongų naktis birželio 8 d. Kvietimas į Draugų Gongų naktį yra vienas iš dalykų, kuriuo galiu atsidėkoti už savanorystę.

  1. Savanoriavimas Gervinių vaikų stovyklose

I pamaina  – birželio  23 d. 17 val. – 29 d. 12 val. MERGAIČIŲ stovykla. Tai mergaitiško švelnumo, moteriškumo, šokių, lengvumo, kūrybos, rankdarbių,moterų ratelių ir pašnekesių apie pačius slapčiausius dalykus stovykla mergaitėms. Ši stovykla yra apie seserystę, viena kitos palaikymą, apie skirtingas moteriškumo tradicijas kitose šalyse. Kokios mergaitės, moterys yra ir ką jos veikia, kaip puošiasi Amerikos indėnų gentyse, Indijoje, Havajuose? Keliausime per šalis, gaminsime jų rankdarbius ir papuošalus, siūsime rūbus, puošimės, darysime grožio procedūras, mokysimės šokti tų šalių šokius.

II pamaina – liepos 7 d. 17 val. – 13 d. 12 val. TEATRO pamainoje žaidžiam teatrą: kuriam lėles, vaidmenis, istorijas, statom scenas, keičiamės vaidmenimis: čia aktorius, čia režisierius, čia scenografas, dailininkas, apšvietėjas… ir vėl aktorius. Pagrindiniu smuiku šioje Gervinių stovyklos pamainoje grieš Gintarė Čepukonytė-Cechanavičienė – profesionali dramos aktorė, teatro pedagogikos magistrė, įvairių meninių renginių ir projektų režisierė, choreografė, renginių vedėja.

III pamaina – liepos 21 d. 17 val. – 27 d. 12 val. Žiedų/Amatų pamaina. Tai auksarankėms ir amatus, rankdarbius mėgstantiems stovykla. Joje lipdom, veriam, neriam, kalam, statom, drebiam iš molio. Šioje pamainoje nersime virvinius krepšius – rankines, pinsime pintines iš laikraščių, gaminsime instrumentus – lietaus lazdas.

IV pamaina – rugpjūčio 4 d. 17 val. – 11 d. 12 val. Draugų pamaina. Turime pakankamai savanorių šioje pamainoje.

V pamaina – rugpjūčio 18 d. 17 val. – 24 d. 12 val. Ąžuolų pamaina. Tai nauja pamaina, orentuota į UK ir kitose užsienio šalyse gyvenančių lietuvių vaikus. Šioje pamainoje vyks edukacija: “Nuo gilės iki ąžuolo”, bus daug veiklų susijusių su lietuviškumo puoselėjimu, ryšio su Lietuva stiprinimu, vyks supažindinimas su lietuvių kultūra ir tradicijomis, papročiais. Jeigu bus poreikis, vyks ir žaidybinės lietuvių kalbos pamokos ir įvairios pratybos.

Šioje savanorystėje išplėsi savo galimybių ribas, pasipildysi patyrimais ir psichologinėmis žiniomis apie santykius, vaikus, komandą, patirsi visiško išsisėmimo ir prisipildymo iš naujo jausmą, ne kartą lipsi per savo įsitikinimus ir rasi savyje neišmatuojamus resursų klodus.

Jeigu tave vilioja ši savanorytės patirtis, jeigu turi klausimų, nori gauti daugiau informacijos apie stovyklas, drąsiai rašyk laišką el. paštu: birute.jakucionyte@gmail.com arba susirask mane Feisbuke: Birute Jakucionyte (asmeninis) Jakucionyte.lt (darbinis), arba skambinkite tel.: 8 618 12181

Šiais matomais numatomų darbų planas „Gervių lizde“:

Valymo įrenginių pirkimas ir įrengimas. Namelio “Amatų kamara” įrengimas: dušas, tualetas, virtuvė maisto gamybai, atitinkanti VMVT reikalavimus Lauko valgyklos (5x8m) – salės statymas: mediena, stogo danga, sienų tentai, indų plovimo vieta, Namelio „Žeminė – gervių lizdas“ įrengimas: sienos, langai, lauko durys, grindys, 6 gyv. vietos, Namelio “Ąžuolų” įrengimas: sienos, lauko durys, 8 gyv. vietos. Namelio “Ežiukų namas” statyba (4×6): pamatas, karkasas, sienos, lauko durys, langai, stogo danga, terasa 10 gyv. vietų. Namelio „Liepų“ medyje įrengimas: mediena, trosai, stogo danga. Žaidimų kambario įrengimas: mediena, stogo danga, grindys, langai, lauko durys. Vandens ir kanalizacijos sujungimas iš trijų namų į vienus valymo įrenginius.

 Visam tam reikės apie 30 000 eurų paramos ARBA pačių įvairiausių daiktų:

Klozetai 3 vnt, Kriauklės 3 vnt nedidelės, rankoms plauti ir 2 vnt cinkuotos metalo virtuvei, Dušo kabinos 4 vnt, Kranai kriauklėms 5 vnt, Vandens šildytuvai 2 vnt, Vamzdžiai kanalizacijai apie 250 m. , Vamzdžiai vandeniui apie 250 m. Dviejų pjovimų mediena: brusai, lentos – apie 10 m3, Terasos ar grindų lentų 150 m2, Dailylenčių ar kt sienų dangos 400 m2, Lauko durų 5 vnt, Vidaus durų 4 vnt, Langų 7 – 8 vnt. Žvyro 2 sunkvežimiai, Cemento 20 vnt maišai, Molio, Plytelių sienoms 20 m2. Stalių komanda, Santechnikas

Panaudoti daiktai, kurie gali mums praversti:

Mediniai Langai, Durys lauko ir vidaus, Dviejų aukštų lovos arba viengulės medinės, Stalai valgymui ir dirbtuvėms (tinka stalai-knygos), Kėdės, Suolai: mediniai vidaus ir lauko, Veidrodžiai, Rūbų kabyklos, Indai ir stalo įrankiai: lėkštės, dubenėliai, puodeliai, šaukštai, šakutės, šaukšteliai. Gyvūnų kailiai ir ragai, Kilimai ir takai, kiliminė danga. Dirbtinės gėlės, Lego kaladėlės. Įvairūs baldai, kuriuos galima atnaujinti: spintelės, patalynės dėžės, stalčiai, knygų lentynos. Porolonas arba poroloniniai čiužiniai. Europadėklai, Tentai. Linininė, medvilninė ar kitokia medžiaga užuolaidoms, sienų, pertvarų drapiruotėms. Kreivi rąstai, medžių kelmai, kreivos šakos. Stikliniai buteliai.

“Gervių lizdas“ yra dalis socialinės iniciatyvos„ EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt.

Kviečiame paremti iniciatyvą, pervedant bet kokią sumą arba 2% į VšĮ Draugiški šeimai (įm.k. 302307136) sąskaitą LT077300010114213065. Gyvenantiems užsienyje Paypal ecoethno.london@gmail.com

Facebook Comments