68. Vasariniai reikalai – Gongų naktys

0
1635

Šią vasarą planuoju dalyvauti keliuose renginiuose, kurie gali būti įdomus ir jums, todėl surašiau viską informacinį straipsnį. Nuoširdžiai kviečiu dalyvauti Gongų naktyse, Joninėse Ukmergės rajone, kaimo turizmo sodyboje “Žirnaja” (visos dienos programa čia) ir mano organizuojamame Draugų draugų vakare ir Draugų Gongų naktyje rugpjūčio 7 dieną.

Gongų naktis – tai ne tik ypatingas įvykis, šventė tiek klausytojams, tiek grojantiems su gongais, bet ir prabanga, nes gongais grojama visą naktį: septynias ar net aštuonias valandas. Todėl Gongų naktys organizuojamos gan retai – kad gongų gaudesys skambėtų visą naktį, groti kviečiami penki, septyni ar net dešimt Gongų meistrų iš Lietuvos ir užsienio.

Gongų skleidžiami garsai – harmonizuojantys virpesiai, priverčiantys mūsų kūno ląsteles vibruoti, o tokiu būdu ir masažuoti kiekvieną kūno ląstelę. Ši vibracija stiprina organizmą, šalina stresą bei skausmus ir ypač teigiamai veikia psichiką. Dėl vibracijos, sklindančios iš šių instrumentų, didėja savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai, sustiprėja organizmo imunitetas. Visą naktį skambant gongų garsams galima gauti naudos savo kūnui.
Vasarą vyksiančios Gongų naktys organizuojamos uždarose salėse, kuriose vienu metu miega šimtas ir daugiau žmonių arba gamtoje, lauke, kai žmonės miega palapinėse. Kartais vien dėl Gongų nakties tai vienoje, tai kitoje gražioje Lietuvos vietoje išdygsta net kelių šimtų palapinių miestelis.
Įspūdinga pamatyti kelis šimtus žmonių, vertinančių gongų garsų skleižiamų vibracijų naudą, dideliais pundais nešančių patogiam miegui reikalingus daiktus: pagalves, apklotus ir kilimėlius. Įspūdinga pamatyti ir tokią grupę žmonių glaudžiai sugulusių ir giliai miegančių vienas šalia kito visą naktį. Labai dažnai tokiose naktyse dalyvauja ir šeimos su mažamečiais vaikais. Tada šeima kloja sau milžinišką, patogų gultą.
Pirmoji Gongų naktis (daugiau informacijos čia) jau šį savaitgalį, birželio 20 dieną, vyks Klaipėdoje, Studijoje „Yoga Guru“ . Jos arganizatorius vilnietis Gongų meistras Vyrenijus Andrijauskas pasakoja: „Gongų naktis Klaipėdoje vyks patalpoje, tačiau kita naktis, kurią organizuoju liepos 10 – ąją Tauragės rajone, Kuisių kaime, vyks lauke ir jos dalyviai miegos palapinėse. Darnūs gamtos garsai pripildo mus gyvybinės energijos, gongų virpesiai maloniai nuveda į kitokį realybės suvokimą, geri žmonės sukuria draugiškumą, skani arbata gaivina, laužas šildo, naktis tampa paslaptingai turtinga. Tokia naktis – gilus buvimas su savimi, stebėjimas, kas esi, ramybė ir meilės atpažinimas visame kame.“
Dar viena Gongų naktis šią vasarą vyks Joninių naktį, birželio 23 dieną Ukmergės rajone įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Žirnaja“.
Ją organizuojanti psichologijos studijos „Menas būti“ vadovė psichoterapeutė Alicija Eiliakas pasakoja: „Mūsų organizuojama Nakties Gong Pudža yra ypatinga tuo, kad vyks trumpiausią vasaros – stebuklingą Joninių naktį. Birželio 23 – osios vakarą mes kviečiame visus į susitikimą prie laužo, atlikti “Keturių Stichijų ceremoniją“, “Norų ritualą”, pinti tradicinius žolynų vainikus ir dainuoti dainas. Apie vienuoliktą valandą vakaro prasidės – Nakties Gong Pudža. Pirmąją valandą vyks “Maudynės gongų garsuose”, po jų gongų ošimas tęsis iki ryto. Dažnai Gongų nakties dalyviai kitą rytą nenori skirtytis, juos vienija savotiškas bendrumo jausmas, todėl kitą dieną, birželio 24 – ąją, mes organizuojame atvirą renginį, kurio metu vyks daug įvairių užsiėmimų: “Sakralaus tono improvizacijos” ir „Intuityvaus dainavimo“ dirbtuvės, rankdarbių – indėniškų sapnų gaudyklių ir sodų iš šiaudų dirbtuvės, Perkusijos studijos „Afrikos būgnai” pasirodymas „Ritmo ratas“. Vakare vyks Mistinio garso koncertas “Žemės glėbyje”. Į renginį gali atvykti visi norintys, jis mokamas ir turime ribotą vietų skaičių, todėl būtina išankstinė registracija. Visą informaciją rasite mūsų internetinėje svetainėje www.menasbuti.lt
Aktyvi visuomenės veikėja Birutė Jakučionytė šiuo metu gyvena Londone, tačiau rugpjūčio mėnesį grįžusi į Lietuvą planuoja suorganizuoti jau tradicine tapusią, ketvirtąją Draugų Gongų naktį Trakų rajone, Gervinių kaime. Moteris pasakoja, kad pirmoji Gongų naktis jų kaime vyko prieš tris metus po Ekodaiktų festivalio. Tada jos sodybos kieme stovėjo apie šimtas palapinių. Šiemet, kaip ir pernai, Draugų Gongų naktis vyks kaimo turizmo sodyboje “Gervių takas”.
B. Jakučionytė džiaugiasi: “Gongų naktis Gerviniuose vyks rugpjūčio 7 -ąją. Šios nakties su džiaugsmu laukiu visus metus, nes vakaras prieš ją yra vadinamas Draugų draugų vakaru. Tą vakarą kviečiu susitikti ir pasibūti visus Lietuvoje gyvenačius draugus ir gimines, kuriuos dėl emigracijos matau labai retai. Kviečiu ne tik savo, bet ir savo vaikų, ir savo draugų draugus, gerbėjus. Savaitę prieš tai organizuoju Amatų stovyklą vaikams, o per Draugų draugų vakarą vaikai padaro rankdarbių turgų. Su dideliu džiaugsmu visi laukiame to vakaro ir Gongų nakties. “
Dalyvavimas Gongų naktyje asmeniui kainuoja 15 – 25 eurus.
Daugiau informacijos apie šios vasaros Gongų naktis ieškokite www.menasbuti.lt ir www.gongai.eu internetinėse svetainėse.

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code