Jakucionyte.lt

Home Specialieji "reportažai" 73. Sumanios mamos erdvėje (SME) šiemet kalbės ir vyrai

73. Sumanios mamos erdvėje (SME) šiemet kalbės ir vyrai

9
73. Sumanios mamos erdvėje (SME) šiemet kalbės ir vyrai

Kodėl aš noriu kalbėti apie tai, kas nemadinga? Visi skatina moterų verslumą, daugybė projektų vyksta Lietuvoje: „Sumani mama”, „Veikli”, „Išmani”, „Versli” ir t.t. Atrodo, kad tai tapo savotiška norma, kasdienybe, būtinybe. Moterys verslauja, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, daro karjeras. Pati taip gyvenu daugybę metų. O bet tačiau… dažnai galvoju, kad mano verslumas ir veiklumas buvo pabirusios santuokos prižastimi – kai užimi visą vietą po saule: gimdai vaikus, statai namus, išlaikai šeimą, tai ką tada vyrui veikti? Tik minkštai ir patogiai, prieš žydrai marguliuojantį ekraną, švelniais judesiais spaudyti pultelio mygtukus. O kam vargintis, jeigu JI vistiek viską padarys: po darbo grįžusi pasirūpis vakariene, namais, vaikais, jų namų darbais ir manimi, pavargusiu.

Kur siūlo pradžia? Ar taip vyksta todėl, kad moterys per daug užsiima ir užgožia savo vyrus diena iš dienos mažindamos jų jėgą ir energiją? Ar pradžia ten, kad vyras dar iki jai pradedant kažką daryti jau patogiai gulėjo ant sofos, o JI neapsikentusi viską darė viena ir pati. O kaip kitaip? Juk JAI reikia didesnių namų, naujesnio automobilio, daugiau vaikų, geresnių atostogų, naujų rūbų. JAI visko reikia, tai tegul pati ir daro.

Nežinau atsakymų, tik širdimi jaučiu, kad mes, moterys, kažkur ne į tą pusę varom su savo verslumu ir karjeromis. Todėl aš ieškau atsakymų, bandau suprasti, noriu paklausti pačių vyrų, ką jie apie tai mano. Todėl šiemet SME konferencijos „Vaikų šalyje” tema būtent tokia. Visa puokštė puikių vyrų, lektorių, mokovų ir puikių sumanių moterų, derinančių verslą su šeima. Smalsu jų patirtis ir nuomonę išgirsti ir labai noriu tikėti, kad ne man vienai. Todėl mielos mano, eikime tų atsakymų ieškoti drauge. Susitikime LITEXPO, lapkričio 6 – 8 dienomis. Jeigu būsite su mažyliais, jų priežiūra pasirūpinsime – įrengsime kamštelių baseiną. 

Oficiali konferencijos programa:

Lapkričio 6 – 7 d. parodoje “Vaikų šalis“ vyks SME konferencija, kurioje ieškosime atsakymo į klausimą ar šeima ir karjera yra suderinama, o pagrindinė renginio tema: „Kalba sumanių mamų vyrai“
Drauge su psichologais, žinomų verslaujančių, visuomeninėje veikloje aktyviai dalyvaujančių ar karjerą darančių moterų vyrais gvildensime klausimus: „Ar tikite, kad mama gali suderinti šeimą ir darbą?“ „Ką jaučia ir galvoja tėčiai, kai mamos verslauja?“, „Kodėl moterys eina verslauti? Gal joms kažko trūksta šeimoje?“

SME paskaitų ir diskusijos dalyviai:

Penktadienis, lapkričio 6 diena
12.00 Lektorius eruditas Tomas Jonas Girzijauskas. Moterų verslumas ir veiklumas = Vakarų civilizacijos susinaikinimas.
14.00 Jurgita Pocienė – Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ įkūrėja. Aktyvūs ir save realizuojantys abu tėvai. Ar dėl to kenčia jų vaikai?
15.00 Linas ir Ingrida Lauciai. „Kai bendrame versle dalyvauja abu.“
16.00 Šeimoms.lt porų sielovadininkai Nida ir Evaldas Matiukai „Vyras – šeimos galva, ar KAIP?“.
17.00 Birutė Jakučionytė ir Dovilė Kuliešienė „Kuo moteris daugiau dirba, tuo vyras mažiau. Ar tikrai?“

Šeštadienis, lapkričio 7 diena
11.00 Šeimos santykių mokovas Vaidas Arvasevičius. Nedirbanti moteris ir šeimą išlaikantis vyras – ar tai laikmečio neatitinkantis modelis? O gal atvirkščiai?
13.00 Verslininkas Tomas Martūnas. Kodėl moterims reikalingi tokie projektai, kaip „Išmani moteris“?
14.00 Austėja Landsbergienė. Mokykime tėčius perpus dalintis buities, vaikų auklėjimo pareigas. Psichologinės – metodinės programos tėčiams pristatymas.
15.00 Aktorius Petras Lisauskas. Mūsų šeimoje dirba abu: žmona augina vaikus, o aš – pinigus. Toks darbų pasiskirstymas kol kas priimtinas mums abiems.
16.00 – 18.00 Diskusija:
Diskusiją ves šeimos santykių mokovas Vaidas Arvasevičius. Diskusijos dalyviai: Tomas Paplauskas („Siuvyklėlė.lt“), Linas Laucius (Augueko „Duzginėlis“), Tomas Martūnas („Išmani moteris“), aktoriaus Petro Lisausko šeima.

Sumanios Mamos Erdvėje“ (SME) amatų ir veiklų erdvėje vyks įvairos veiklos, rankdarbių pamokėlės, praktiniai užsiėmimai, Ekoakademija.
Numatomi veiklų ir amatų erdvės dalyviai:

1. Kamštelių baseinas – pramoga kiekvienam mažąjam parodos dalyviui. Plastikiniai kamšteliai yra puiki priemonė vaikų lavinimui ir žaidimams. Tėvai, norintys klausytis paskaitų ar ramiai apeiti parodą, galės palikti savo vaikus – mes organizuosime jų priežiūrą.
2. Projektas „Ekoakademija“ – ekodirbtuvių, rūšiavimo konkursų zona, kurioje apsilankę ir visas užduotis atlikę vaikai gauna „Ekoakademijos“ baigimo pažymėjimą.
3. Niekučių šeimos skulptūrų ir Lietuvos rekordo – ilgiausio žaislo eksponavimas. 266 metrų ilgio gyvate bus apraizgytas milžiniškas kamštelių baseinas ir Ekoakademijos erdvė.
4. Užsienio knygų vaikams biblioteka.
5. Dantukų klubas.
6. Žaislų ligoninė – akcija „Mama noriu gimti blaivas“.
7. Projektas „Būk matomas“ – ant vaikų lauko rūbų klijuojami stilingi atšvaitai.

Sumanios mamos erdvės tikslas – parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama mažamečius vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.1-Koliažai15

Facebook Comments Box

9 COMMENTS

    • oi, mieloji, nežinau, paskutinis skyrius yra užstrigęs pas redaktorę, todėl nieko nežinau pati, stengiuosi nesinervinti ir priimti tai, kas ateina – knygu gimimas kaip vaiku – ateis tada, kada bus laikas. Pabaigiau rugpjuti, bet po manes yra dar daug grandziu: redagavimas, koregavimas, maketavimas, virselis, eile spaustuveje, spausdinimas ir t.t. Pavargau jau ir as laukti savosios „Mano karuna nematoma” ir siandien jau net nezinau ar ji pasirodys iki Kaledu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.