Jakucionyte.lt

Home Turners Hill. Penkti metai 115. Dvasingumo, sąmoningumo kontekstas

115. Dvasingumo, sąmoningumo kontekstas

0
115. Dvasingumo, sąmoningumo kontekstas

Apie gyvenimą Anglijoje. Kai patenkini savo kūniškus išlikimo poreikius natūraliai kyla klausimas: “O kas toliau?”

Ilgai negalėjau apsispręsti kaip pavadinti tai, apie ką noriu šiandien parašyti. Kažkada buvau mokymuose, kuriuose buvo daug kalbama apie kontekstą. Vidinį ir išorinį. Tai šie pamąstymai turbūt bus apie sąmoningumo ar dvasingumo kontekstą. Tiek vidinį, tiek apie tą, kurį sutinku aplinkoje.

Vakar ir užvakar buvau dviejuose susirinkimuose Koorana centre, kuriame groju gongais. Centras įsikūręs Vakarų Sasekse ir kaip jau dabar žinau, veikia gan įdomiu verslo principu. Ilgai maniau, kad tai valstybės remiamas meditacijų, dvasingumo centras – nuostabi salė įrengta kažkada buvusioje kaimo bažnytėlėje. Centras turi savo direktorę ir jungia virš dvidešimt įvairiausių terapeutų ir technikų mokytojų, pradedant pilatesu, baigiant angelų terapija ar reiki.

Esu tame terapeutų tarpe ir mes visi mokame beveik dviejų šimtų svarų dydžio metinį narystės mokestį. Už narystę mes gauname nedidelę nuolaidą salės ar kabinetų nuomai, taip pat galime dalyvauti organizaciniuose centro reikaluose, esame kviečiami į susirinkimus.

“Koorana” – reiškia (tik nežinau iš kokios kalbos) “atvesti kitus vaikus” ir šiuo metu yra kuriama visai nauja veiklos linija – užimtumo programos jautriems, problematiškiems paaugliams.

Taigi, pirmajame susirinkime buvo aptariamas ir pristatomas labdaros fondo įkūrimas, kokios programos bus vykdomos. Į jį susirinko žmonės, norintys remti, palaikyti. Garbingi ponai ir ponios, ne jokie terapeutai.

Bet ne apie tai noriu šiandien papasakoti.

Klausydama kitų, į susirinkimą atėjusių žmonių, galvojau kaip gera, kad taip atvirai galima pasakyti: “Aš esu padidinto jautrumo ir dėl to nuo vaikystės kentėjau” arba “Aš auginu nepritampantį, jautrų vaiką”. Visi kalbėjo atvirai, paprastai, taip, lyg kalbėti apie savo jausmus ir išgyvenimus būtų kasdienis dalykas, o pasakyti susitikus: “Jaučiu kažkokią keistą tavo energiją šiandien. Ar tau viskas gerai?” yra taip kasdieniška ir normalu, kad stebina, nes paprastai gyvenime nesu pratusi taip daryti. Na, aš pratusi sakyti, bet nepratusi girdėti taip atvirai kalbančių aplinkinių.

Antrame susirinkime kalbėjome apie kasdienes centro veiklas, darbus, kuriuos reikia nudirbti. Prie stalo sėdėjo beveik dešimt žmonių, kuriems niekas nemoka atlyginimo, visi nori padėti šiaip sau, iš savanorystės. Nori padėti verslui, su kuriuo jungia tik narystė ir salės nuoma. Na, tai reiškia, kad mes visi susimokam kaskart už savo renginius centrui.

Sėdėjau ir galvojau apie tokį verslo modelį. Esu jau anksčiau išsiaiškinusi, kad viso pastato kasmėnesinė nuoma atsieina apie du tūkstančius svarų.

Aš dažnai fantazuoju ir lyginu sąlygas Lietuvoje ir Anglijoje, niekada nesiryžčiau daryti verslo iš sąmoningumo ir dvasingumo renginių Lietuvoje, nes tai veda į aklavietę, tačiau Koorana centras veikia jau daugiau nei penkis metus ir veikia sėkmingai.

Ir ne tik Koorana centras. Aplinkiniuose miesteliuose knibždėte knibžda visokio plauko terapeutų, praktikų, organinių kavinių, tik natūraliais vaistais prekiaujančių vaistinių, Valdorfo mokyklų ar miško darželių ir kalbėti apie savo jausmus, energiją, nematomus dalykus yra taip įprasta, jog kartais atrodo, kad visur taip.

Bet gi ne visur. Tiesiog pasisekė atsikraustyti gyventi į tokią vietovę, kurioje gyvenančių žmonių kontekstas – sąmoningumas ir dvasingumas – pačių įvairiausių pakraipų, tikėjimų, religijų.

Net kaimo šokiai čia terapiniai – pagal penkis ritmus. O ką jau kalbėti apie begalę dvasingumo mugių, parodų. Jos vyksta nuolat ir įvairiose vietose, jos gausiai lankomos ir labai populiarios. Pakliūti prekiauti į tokią mugę sudėtinga, jeigu vietos nerezervuosi daug mėnesių iš anksto, nes visos vietos užimtos.

Štai toks tas aplinkos kontekstas, kurioje šiuo metu gyvenu.

Šiandien su bičiule diskutavome ir apie vidinį kontekstą, kodėl tai, kas vyksta mūsų apylinkėse, visai nebūdinga kitoms vietovėms ar net šalims, kodėl Lietuvoje visai kitas kontekstas. Taip, atsakymas aiškus – šalia gyvenantys britai niekada nekovojo dėl išlikimo, todėl gali daug kalbėti ir veikti savo sąmoningumo link.

Lietuvaičiai vis dar kovoja dėl išlikimo. Ypač tai skaudžiai jaučiasi pačioje Lietuvoje. Emigravę, atsistoję ant kojų, įsitvirtinę, po gero penkmečio ar net dešimtmečio, pradeda dairytis aplinkui. Kova dėl išlikimo baigta, o kas toliau?

Toliau – sąmoningumo kelias, rūpinimasis savo dvasiniais dalykais, nes kūniškais jau pasirūpinta. Toliau – savo vidinio konteksto keitimas.

Todėl visai natūralu, kad į bet kokius sąmoningumo renginius, organizuojamus Londone, renkasi tokia gausi lietuvaičių publika: jie nori kvėpuoti, nori jogos, ieško atsakymų, metodikų, ieško savo kelio.

Štai todėl man taip gera, kad į mano organizuojamus renginius, gongų maudynes renkasi tokia didelė lietuvių bendruomenė.

Štai todėl noriu juos visus pakviesti ne tik į savo renginius, bet ir į kitos aplinkos kontekstą.

 

Kovo 11 dienos vakarą, šeštadienį, Koorana centre vyks eilinės Gongų maudynės, tačiau visą dieną, t.y. 10 – 16 val. vyks “Vitality day” – Dvasingumo diena, kurioje bus galima susipažinti su visu būriu pačių įvairiausių terapijų ir mokymosi krypčių, jas išbandyti. Renginys nemokamas, tik kai kurios individualios konsultacijos ar užsiėmimai mokami, tačiau į juos reikia rezervuotis vietas iš anksto.

 

Visos dienos programa ir aprašymas yra čia: https://www.eventbrite.co.uk/e/vitality-day-tickets-31929718648

 

Gongų maudynės prasidės įprastu laiku, 18 val. „Gongų maudynių“ kaina 20 GBP.

 

Koorana Centre, Street Lane, Ardingly, West Sussex RH17 6UB

 

Daugiau informacijos apie Gongų maudynes: www.ecoethno.co.uk  07415659967 (Birutė) arba el. paštu: ecoethno.sound@gmail.com.

 

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija: http://www.ecoethno.co.uk/product-category/other/sound-therapy/

Facebook Comments Box

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.