Sijonuota Laukinė

Balandžio 30 – gegužės 3 d. Trakų rajone įsikūrusioje stovyklavietėje „Gervių lizdas“ vyks sakralinių sijonų siuvimo, šokių, holistinės pirties, obelų ir ąžuolų sodinimo, moteriškų praktikų, paskaitų stovykla „Sijonuota laukinė“

Stovykla gimė iš didelio poreikio ir nuolatinių prašymų: „Vaikams tiek stovyklų organizuojat „Gervių lizde“ , o kada mums, mamoms, padarysit?“ Kviečiamos visos, kurios nori rankdarbiauti, gamintis drauge maistą, dalintis patirtim, sužinoti kažką naujo ir įdomaus, pajusti moterišką bendrystę ir pasisiųti sau po sakralinį sijoną.NUMATOMA PROGRAMA
Ketvirtadienis, balandžio 30 d.
19.00 – 01.00 Valpurgijos (Beltane) naktis. Šiam vakarui bus sukurtas atskiras renginys. Galima abiejuose renginiuose, tik Valpurgijos naktyje arba tik į trijų dienų stovykloje moterims „Sijonuota laukinė“.
Naktis iš balandžio 30-osios į gegužės 1-ąją – ypatinga. Tuomet minima Valpurgijos naktis, dar vadinama Beltane, – tradicinė pagoniška pavasario šventė, kuria nuo žilos senovės didžiojoje vidurio ir šiaurės Europos dalyje būdavo pažymimas žydinčio pavasario atėjimas. Šventė siejama su vaisingumu, per ją galima pritraukti turtus. Nuo seno tai buvo galių įgijimo ir norų išsipildymo laikas, palankus atlikti visus įmanomus apsivalymus ir apeigas. Beltane nakties metu dėkosime keturioms stichijoms, laiminsime sodyboje esantį Gaia kalnelį, kūrensime laužą, grosime su šamaniškais instrumentais, gongu, rišime ritualines paleidimų ir ketinimų – norų šluoteles ir darysime kitus baltosios magijos ritualus. Ši naktis jau trečioji Birutės Jakučionytės vedama Valpurgijos naktis Gerviniuose.Penktadienis, gegužės 1 d.
9.00 – 10.00 Pusryčiai. Suvažiuoja tos, kurios nedalyvo Valpurgijos naktyje.
10.00 – 11.00 Kavytė, susipažinimas, susitikimo intencija.
11.00 – 19.00 Sakralinių sijonų dirbtuvės. Sijonų kirpimas, modeliavimas, siuvimas, puošyba. Moterys, nenorinčios siūti, galės rinktis kitas pozicijas: savanoriauti virtuvėje, prisiliesti prie augalų sodinimo, Ąžuolų jaunuolyno, stovyklavietės dekoravimo.
14.00 – 15.00 Pietūs (gaminamės pačios sriubą ir salotas)
19.00 – 20.00 Lengva vakarienė (gaminamės pačios)
20.00 – 21.30 Maudynės Gongų garsuose.

Šeštadienis, gegužės 2 d.
8.30 – 9.00 Lengvas pašokimas prasimankštinimui.
9.00 – 10.00 Pusryčiai.
10.00 – 11.00 Obels sodinimas.
11.00 – 14.00 Sijonų įkrovimas šokiais ir sukimusi.
14.00 – 15.00 Pietūs
15.00 – 19.00 Įdomios paskaitos apie simbolių, skaičių reikšmę, Moters sveikatą, kūną. Rankdarbių dirbtuvės
19.00 – 20.00 Lengva vakarienė
20.00 Laužas, šamaniški būgnai, indėniška lauko pritis.

Sekmadienis, gegužės 3 d.
9.00 – 9.30 Linksma, lengva mankšta.
9.30 – 11.00 Pusryčiai ir ilgas sekmadieninės kavos gėrimas. Ryto moterų ratas.
11.30 – 15.00 Žygis po apylinkės (Strėvos įgriuva, Karališka virtuvė, vietiniai pilkapiai ir piliakalniai) ir laukinės moters paleidimas. Gervinių kaimo legendos.
15.00 – 16.00 Vėlyvi sekmadienio pietūs.
16.00 – 17.00 Užbaigimo ratas.
17.00 – 18.00 Stovyklos pabaiga, sijonuotos laukinės išvyksta į civilizaciją.

STOVYKLOS VEDANČIOSIOS
Milda Kregždė – „Laukinių moterų“ aprengėja, pirties rūbų kolekcijų kūrėja, diplomuota ir labai patyrusi ragana su adata (plačiau: FB Mildra)
Jurgita Alima Shakti – rytietiškų (pilvo) šokių mokytoja, profesionali pirtininkė ir holistinių pirčių vedančioji (plačiau: FB Moteriškumo erdvė Shakti)
Birutė Jakučionytė – Garso terapeutė, „Gervių lizdo“ vyriausioji gervė, stovyklų ir grupių vedančioji (palčiau www.jakucionyte.lt FB Jakucionyte.lt)

RENGINIO VIETA
„Gervių lizdas“ – šeimai ir vaikams skirta edukacijų ir stovyklų erdvė,sukurta tvaraus vartojimo principu: stovyklavietėje kukliai, tačiau labai kūrybiškai įrengta 50 miegojimui skirtų vietų, valgykla, virtuvė, amatų kamara ir įvairios erdvės veikloms: rankdarbių salė, molio dirbtuvės, Gaia kalnelis, Ąžuolėlių jaunuolynas.
„Gervių lizde“ skleidžiamos tvaraus vartojimo, Žemės, gamtos saugojimo ir ekologijos idėjos, rūšiuojamos šiukšles, kompostuojama, renkami plastikinius butelių kamšteliai ir pasakojama apie plastiko perdirbimą, auginami pernai pasėtų 10000 gilių.
Stovyklavietėje yra gausi priemonėmis rankdarbių salė, todėl, jeigu bus poreikis, įtrauksime į programą ir daugiau rankdarbių dirbtuvių: sodų iš šiaudų pynimo, sapnų ar svajonių gaudyklių ir t.t.

APGYVENDINIMO SĄLYGOS
Visos moterys miegosime šilto ir jaukaus Angelų namo mansardoje, kurioje yra trys erdvės: Draugių, Fėjų ir Angelų. Jos dekoruotos baldakimais ir medžiagomis, tačiau tai viena patalpa. Miegosime vienoje patalpoje dėl moteriškos bendrystės pojūčio ir noro mergaitiškai padūkti vakarais, paplepėti prie žvakės. Name yra visi patogumai: tualetas, dušas, karštas vanduo. Bus paruoštos jaukios miegojimo vietos (savo patalynės vežtis nereikia), bet galite paimti su savimi mylimą pagalvėlę ar pleduką, kuris suteiks jums namų jaukumo pojūtį.

APIE JURGITOSVEDAMĄ HOLISTINĘ PIRTĮ
Šiam renginiui bus pastatyta speciali indėniška lauko pirtis tamaskalis.
Holistinė moterų pirtis – tai švelnus, gyvas, holistinis procesas pirtyje, apjungiantis žolynų galias, ugnies, oro ir vandens gydomąsias savybes. Tai būdas darniai pasirūpinti savo kūno ir vidine – minčių, jausmų švara bei skaista. Pirties erdvė, jos kvapai ir švelnus garo bei gamtos prisilietimas leidžia atsipalaiduoti, natūraliai medituoti. Parinkti žolynai, dainos, ritualai leis giliau panirti į pirties sakralų procesą. Moterų rate jaukiai ir saugiai leisimės į savo potyrius per kvapus, lytėjimą, skonį ir šnarančius bei skambančius garsus, stebėsime ir pažinsime save, savo natūralią gamtos prigimtį.
Pirties metu natūraliai suaktyvinami savigydos procesai. Po pirties tarsi naujai atgimstama, nuplaunama, apvaloma, kas nebereikalinga, atgyvenę, lieka tik gaivos ir lengvumo pojūtis bei gilus atsipalaidavimas. Pirtis – tai mūsų protėvių dovana ir palikimas mums, turintis sakralią reikšmę ir transformuojančią galią.

APMOKĖJIMAS
Valpurgijos naktis – 60 eurų
Trijų dienų stovykla “Sijonuota laukinė”- 180 eurų
Dalyvaujančioms abiejuose renginiuose – 220 eurų. Kaina ankstyvoms gervėms (jeigu 100 eurų avansas sumokamas iki 2020 kovo 1 d.) – 200 eurų (už abu renginius) arba 160 eurų (tik už stovyklą „Sijonuota laukinė“). Registracija į renginį galima tik sumokėjus 100 eurų avansą. Registruotis el paštu: birute.jakucionyte@gmail.com Registruojantis nurodyti savo vardą, pavardę, telefoną, FB paskyrą, jeigu turite.

Avansą pervesti į VšĮ „Draugiški šeimai“ sąskaitą LT077300010114213065
Gyvenančioms užsienyje, galima mokėti Paypal email: ecoethno.london@gmail.com

Su savimi turėti: higienos reikmenis, patogius rūbus, ilgą sijoną, pirties rūbus ar rankšluostį, mažą daiktelį įkrovimui ant altoriaus (mineralas, skulptūrėlė, papuošalas, kažkas, kas jums sentimentalu ar brangu).
Jeigu sijoną norėsite siūti iš savo turimos lininės medžiagos, tai mielai prašome ją atsivežti, tačiau bus pakankamai ir medžiagų, ir siūlų, ir žirklių. Gal būt turite kažkokių jums sentimentalių juostelių, karoliukų ar saga, o gal močiutės siuvinėtą medžiagos skiautę – paimkit su savim, gal tai bus puiki detalė jūsų sijonui.
Galite paimti su savimi mėgstamų užkandžių, atsivežti pyragą. Svaiginami gėrimai stovyklavietėje nevartojami.

Facebook Comments Box