Jakucionyte.lt

Home Kamštelių vajus 97. 24 renginių maratonas per Lietuvą. Spalis

97. 24 renginių maratonas per Lietuvą. Spalis

1
97. 24 renginių maratonas per Lietuvą. Spalis

Svarbiausia, kad pati nepasimesčiau, kur ir kada turiu būti ir ką veikti. Laukia dvi beprotiškos savaitės. Tikras iššūkis net man pačiai. O iš šalies pažvelgus dažnam atrodys sunkiai suvirškinamas ir įgyvendinamas planas. Bet tai mano iššūkis ir vieną kartą metuose aš galiu jį priimti ir atlikti. Tam, kad įrodyčiau sau savo gerą profesinę formą ir vis dar neatbukusius organizacinius gebėjimus. 

Tik visą šitą organizuojant, tuos visus 24 renginius, norisi per ruporą šaukti, kad „Mieli žmonės, tai dėl jūsų! Kviečiu ateiti!” 

15 renginių yra šių metų konkurso „Kamštelių vajus” renginiai. Konkursas jubiliejinis, penktasis. Ir kaip kokį penkmečio planą įvykdžius, jaučiu, kad reikia pokyčių. Arba baigti, arba keisti konkurso koncepciją. Per šią savaitę apsispręsiu. Naują koncepciją turiu ir noro netrenkti durimis, toliau organizuoti renginius Lietuvoje iš kažkur atsirado. Turbūt bežiūrint į beviltišką situaciją Lietuvoje. Nesiplėsiu, nes jau tikrai pavargau nuo tų „nevaryk ant Lietuvos”, bet kai jūs žiūrite savo lietuvišką TV, arba, gerai, naujausią ir smagiausią Tapino „Laisvės TV”, kuri iš esmės yra reikalinga ir teisinga, ar jūsų neapima neviltis? Ar jums nesinori šaukti „Nevaryk ant Lietuvos ir nustok tyčiotis iš to, kas blogai, pirštu apgijusias žaizdas draskyti, nes ir taip žinom, kad tos žaizdos yra ir jas skauda?” Man norisi. Šiandien žiūrėjau trečią laidą. Ji kažkur ant ribos tarp skaudžios tiesos ir patyčių. Taip, suprantu, kad visiems gėda už švietimo ministrę, bet nuolatinis pasijuokimas iš jos ar ministro pirmininko anglų kalbos, Oleko auksinių šaukštų man kažkaip jau nebeskanu. Taip, jie netinka savo pareigoms, turėjo seniai atsistatydinti, bet jie yra vis dar ten pat, kur buvo ir kasdien vėl ir vėl iš naujo sugeba apsijuokti arba prisidirbti. Baisiausia tai, kad apie tai nuolat kalbama, rodoma, juokiamasi, o niekas nesikeičia! Kaip dirbo tas Olekas, taip ir tebedirba. Brrrr….

Aš daug galvojau apie save, savo rašymą, savo žinią, kurią skleidžiu. Vos šiek tiek prasižiojusi apie lietuvišką vairavimo kokybę ir pakritikavusi kaimo turizmo sodybą, klientų aptarnavimą, gavau tokį paplavų priupsnį, kad ilgai ir nuosaikiai galvojau, analizavau save, situaciją, komentatorių reakciją. Kažkuriuo momentu prilyginau Lietuvą sergančiam ligoniui. Kuris neigia arba nenori girdėti savo diagnozės. Bet iš tiesų, jeigu kažkas stovi šalia ir nuolat teigia, kad tau, žmogau, vėžys, o žmogus vis purto ir purto galvą, nesutinka gydytis, tarsi tikėdamasis, kad liga praeis savaime ir netgi nuolat, nenuilstamai kartoja, kad jam viskas gerai, tai kaip elgiuosi aš, jį mylinti?  

Kažkuriuo momentu man tikrai norėjosi trenkti durimis ir pasakyti: „Ai, eikit jūs visi šunims šėko pjaut. Nenorit, nereikia. Draskausi čia, kaip kokia durnelė dėl tos Lietuvos, dėl šiukšlių, ekologijos, moterų, vaikų, o čia niekam šito nereikia. Tai ir būkit patys sau ir gyvenkit, jeigu jau jums taip visiems gerai ir jokių problemų Lietuvoje nematot, ir gyvenimas jums toks geras. Gyvenkit jį patys.” 

Bet tada, kai prilyginau Lietuvą tam sergančiam, artimam žmogui, supratau, kad jeigu kažkas tau labai brangus serga, neigia, purtosi pagalbos, nenori gydytis, taigi tu netrenki durimis ir nebėgi jį vieną palikęs. Tu bandai, stengiesi, nusivili, tave atstumia, bet ir vėl bandai. Tai man taip yra su Lietuva. Negaliu aš trenkti durimis, nes kasdien užsiduodamas klausimas: „O kas jeigu ne aš?” man labai aiškiai parodo gaires kur link judėti. Aš tikrai myliu Lietuvą, todėl netrenksiu durimis net tada, kai gyvenantys joje los ant manęs ir varys lauk rašydami piktus komentarus: „Emigravai tai ir būk ten, koks tavo reikalas, kaip mes čia gyvenam.” Mano reikalas, nes čia mano gimtoji šalis. Todėl aš darysiu savo socialinius projektus, vesiu dirbtuves, mokymus, rasiu temų, laiko ir lėšų susitikimams. Nes, jeigu ne aš, tai kas? 

Kartais man atrodo, kad situacija gerėja, kad jau tiek metų praėjo, jau tiek daug ir dažnai kalbėjom, ginčijomės apie pvz.: šiukšlių rūšiavimą, bet kartais man tikrai atrodo, kad aš siena galvą daužau. Ar pasikeitė Lietuvoje šiukšlių rūšiavimo įpročiai kiekvieno lietuvio buityje? Ne! Man liūdna, kai į svečius atvykusi inteligentiška vilniečių pora sako, kad jie kažkaip nerūšiuoja, arba atvykusios į kelionę Anglijoje lietuvaitės ir latvės visai neturi rūšiavimo įgūdžių ir man net gėda už tai, kokį šiukšliadėžės turinį palikom išnuomotam name, kuriame gyvenom keturias paras. Kiek spėjau, tiek eidama pro šiukšlinę traukiau jos turinį, ploviau ir dėjau į išrūšiuotoms skirtą vietą. Man tik norėjosi paklausti: „Jėzau, iš kur jūs tokie atsiradot? Juk visi jau rūšiuoja!”

Betgi ne, toli gražu ne visi. Tada ir vėl pagavau save, kad esu kaip kažkokia šiukšlių maniakė, kuri niekaip nesuranda atsakymo į klausimą: „KODĖL ŽMONĖS NERŪŠIUOJA?” Stop! Nepriimu nei vieno pasiteisinimo! Jų esu girdėjus dešimtis: kad vis tiek suverčia į vieną, kad vis tiek nuveža į sąvartyną, kad perpildyti konteineriai, kad šalia namo nėra konteinerių, kad… Stop!

Nesuprasiu niekada, kaip galima ignoruoti statistiką, nuotraukas, bauginančias mokslininkų prognozes, plaukiojančias šiukšlių salas. Gyvename apsišikę iki ausų ir tai kiekvieną liečia asmeniškai, tai negi visai taip dzin kas bus po mūsų??? Aš negaliu su tuo susitaikyti, to priimti ir daužysiu savo galva sieną toliau. 

Taigi, 15 renginių tiems, kurie mane palaiko, seka ir renka kamštelius. Renka tonomis, ir taip tarsi lašas po lašo surenkam visą vandenyną. Tai ir yra mūsų visų geroji naujiena vardant švaresnės Žemės.

Susitikime net trylikoje Lietuvos miestų: Kaunas, Alytus, Druskininkai, Marijampolė, Utena, Panevėžys, Šiauliai, Joniškis, Mažeikiai, Plungė, Klaipėda, Kelmė, Vilnius. Dievinu žmones, kurie maišais renka kamštelius, vertinu iki dangaus tuos, kurie mane palaiko, remia, neša man dovanas ar ateina šiaip pasimatyti. Labai prašau savanorystės ir, jeigu galite kažkuriam mieste ateiti padėti sverti kamštelius, juos perrinkti, tai labai labai kviečiu. 

Ir 7 renginiai toms, kurios nori pasimatyti „gyvai”, pasikalbėti, įsipūsti vilties ir tikėjimo. Prižadu, nei žodžio daugiau apie tai, kas blogai Lietuvoje. Kalbėsim apie tai, ką ir kaip kiekviena iš mūsų gali pakeisti savyje, savo gyvenime, kad jis šviesėtų, gerėtų. Susitikimai su skaitytojomis numatomi Druskininkuose, Ginkūnuose, Šiauliuose, Mažeikiuose, Marijampolėje ir Karkliniuose. 

Datos, laikai ir renginių vietos plane štai čia: renginiu_grafikas_birute

Diena Val. Miestas Renginys Renginio vieta
4 Antrad. 10 – 16 val Kaunas Kamštelių vajus Kūrybos studija 360, Pramonės pr. 6, Kaunas
5 Trečiad. 9 – 12 val Alytus Kamštelių vajus Alytaus miesto teatras, Rotušės a. 2, Alytaus
  14 – 16 val Druskininkai Kamštelių vajus Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai
  17.30 – 19 val Druskininkai Susitikimas su skaitytojais City Coffee, Kudirkos g. 37, Druskininkai
6 Ketvirtad. 10 – 16 val Marijampolė Kamštelių vajus Rygiškių Jono gimnazija, Kauno g.7, Marijampolė
7 Penktad. 9 – 12 val Utena Kamštelių vajus Krašuonos progimnazija, V.Kudirkos g. 5, Utena
  13 – 16 val Panevėžys Kamštelių vajus Skaistakalnio pagrindinė m-kla, Beržų g. 27, Panevėžys
8 Šeštad. 11 – 13 val Ginkūnai Susitikimas su skaitytojais Ginkūnų kultūros centras, Ginkūnai, Šiaulių rajonas
  18 – 21 val Šiauliai VIP Sapnų gaudyklių dirbtuvės (uždaras) Parko g. 3, Šiauliai Dėl dalyvavimo kreiptis į Birutę arba Jolantą.
9 Sekmad. 13 – 15 val Šiauliai Svajonių gaudyklės Visovės namai, Mickevičiaus g. 5, Šiauliai
  16 – 18 val Šiauliai Paskaita apie Moters dieviškumą Visovės namai, Mickevičiaus g. 5, Šiauliai
10 Pirmad. 10 – 12 val Joniškis Kamštelių vajus Saulės pagrindinė mokykla, Livonijos g. 6, Joniškis
  13 – 16 val Šiauliai Kamštelių vajus Salduvės progimnazija, Kalinausko g. 19, Šiauliai
11 Antrad. 10 – 14 val Mažeikiai Kamštelių vajus Gabijos gimnazija, Gabijos takas 1, Mažeikiai, įvažiuoti Gabijos taku iš Ventos gatvės pusės
  17.30 – 19 val Mažeikiai Susitikimas su skaitytojais Biručių klubas, Mažeikių muziejus, V. Burbos g. 9
12 Trečiad. 9 – 12 val Plungė Kamštelių vajus Plungės turizmo in informacijos centras, Dariaus ir Girėno g. 27, Plungė
  13 – 16 val Klaipėda Kamštelių vajus Labdaros ir paramos fondas, Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC), Darželio g. 11, Klaipėda
13 Ketvirtad. 10 – 14 val Kelmė Kamštelių vajus Jaunimo centras, J.Janonio g. 11, Kelmė (už Profesinio rengimo centro, prie bendrabučio)
14 Penktad. 9 – 16 val Vilnius Kamštelių vajus Litexpo, Laisvės pr. 5, Vilnius
  22 – 02 val Vilnius Kamštelių vajus Parodos įrengimas
15 Šeštad. 12 – 17 val Vilnius Kamštelių vajus Meninių darbų vertinimas, fotografavimas
16 Sekmad. 14 – 15 val Vilnius Kamštelių vajus. Apdovanojimų renginys PPC “Panorama”, Centrinė aikštė, Saltoniškių g. 9, Vilnius

 

17 Pirmad. 17 – 18.30 val Karkliniai Susitikimas su skaitytojais Karklinių biblioteka, Vilkaviškio rajonas
18 Antrad. 17.30 – 19 val Marijampolė Susitikimas su skaitytojais Marijampolės P. Kriaučiūno viešoji biblioteka, Vytauto g. 20

 

Facebook Comments Box

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Užsiprenumeruoti naujienlaiškį

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Jakucionyte.lt naudos jūsų pateiktą informaciją siunčiant naujienlaiškius ir su trečiaisiais asmenimis informacija nesidalins.