Programa

VYKSTA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA Į 2020 GERVINIŲ STOVYKLAS!!!

Kiekvienos dienos programa sudaryta pagal vaikų amžiaus ir lyties poreikius, pvz.: berniukams – judrūs žaidimai, kovos menai, techninės dirbtuvės, o mergaitėms – rankdarbiai. Tačiau, jeigu tarp berniukų yra mėgstančių rankdarbius, tai jie puikiai pasigamina sapnų gaudyklę ar lietaus lazdą, o mergaitės gali žaisti futbolą, tačiau paaugliams yra užsiėmimų ir užduočių, kurioms jie susikirstomi pagal lytį. Tai atsikiri užsiėmimai, pokalbiai, paskaitos apie moteriškumą ir vyriškumą ir t.t.

Vienos iš stovyklos dienų programa:

8.30 Rytinė mankšta. Joga. Šokiai

9.00 Pusryčiai

9.30 – 14.00 Rankdarbiai, amatų dirbtuvės. Dažniausiai dvi vienu metu, pagal vaikų amžių ar lytį. Maudynės, futbolas, krepšinis, judrūs žaidimai.

12.00 Lengvi užkandžiai: švieži vaisiai, uogos ar daržovės.

14.00 Pietūs

15.00 – 19.00 Dirbtuvės. Knygų gamyba.  Maudynės, judrūs žaidimai.

17.00 Lengvi užkandžiai: daržovės, sumuštinis.

19.00 Vakarienė

20.00 Vakarinis ratas. Balsavimas

21.00 Vaikų migdymas – dainos, pasakos, prausimasis, kas vakarinis apžiūrėjimas nuo erkių ir t.t.

22.00 – 00.00 Vadovų susirinkimas.

Kiekvienos dienos programa šiek tiek skirsis, nes vyks Dieninis ir Naktinis žygiai, Gongų maudynės, spektaklio statymas ar filmo filmavimas. Šiek tiek kitokia programa vyksta kiekvienoje pamainoje, tačiau visose vaikai bus įtraukti į ąžuolų auginimo edukaciją (Gervių lizde auga 10000 pasėtų gilių), vaistažolių, medžių pažinimą, namų statybą (2018 m vyko namo “žeminės” statyba, 2019 m. – namelio medyje statybos). Detalią savo pamainos programą, reikiamų stovyklai daiktų sąrašą gaus kiekvienas stovyklautojas mažiausiai dvi savaites prieš prasidedant stovyklai.  

2020 m vasarą „Gervių lizde” vyks penkios Didžiosios ir dvi Mažosios (Žygio ir Katinukų) vaikų stovyklų pamainos: 

I pamaina  – birželio  21 d. 17 val. – 27 d. 12 val. Mergaičių stovykla. Tai mergaitiško švelnumo, moteriškumo, šokių, lengvumo, kūrybos, rankdarbių,moterų ratelių ir pašnekesių apie pačius slapčiausius dalykus stovykla mergaitėms. Ši stovykla yra apie seserystę, viena kitos palaikymą, apie skirtingas moteriškumo tradicijas kitose šalyse. Kokios mergaitės, moterys yra ir ką jos veikia, kaip puošiasi Amerikos indėnų gentyse, Indijoje, Havajuose? Keliausime per šalis, gaminsime jų rankdarbius ir papuošalus, siūsime rūbus, puošimės, darysime grožio procedūras, mokysimės šokti tų šalių šokius. 

II pamaina – liepos 5 d. 17 val. – 11 d. 18 val. Į šią specializuotą TEATRO terapijos pamainą kviečiame visus kūrybiškus, talentingus, išskirtinius, keistuolius, nesuprastus, nepritampančius, uždarus vaikus – mes žinome daug  stebuklingų būdų kaip naudojant Teatro terapijos žaidimus atverti net ir pačius sudėtingiausius vaikus, kad jie pasijustų saugūs, reikalingi, svarbūs, drąsūs, mylimi ir  suprasti. Pagrindiniu smuiku šioje Gervinių stovyklos pamainoje griežia Gintarė Čepukonytė-Cechanavičienė – profesionali dramos aktorė, teatro pedagogikos magistrė, įvairių meninių renginių ir projektų režisierė, choreografė, renginių vedėja, teatro terapeutė. Šioje pamainoje statomas muzikinis performansas, kuris vyks liepos 11 d. 

III pamaina – liepos 19 d. 17 val. – 25 d. 12 val. Žiedų/Amatų pamaina. Tai auksarankėms ir amatus, rankdarbius mėgstantiems stovykla. Joje lipdom, veriam, neriam, kalam, statom, drebiam iš molio. Šioje pamainoje nersime virvinius krepšius – rankines, pinsime pintines iš laikraščių, gaminsime instrumentus – lietaus lazdas. 

IV pamaina – rugpjūčio 2 d. 17 val. – 8 d. 12 val. Draugų pamaina. Pažengusiems, t.y. vaikams, kurie yra buvę nors vienoje Gervinių stovyklos pamainoje arba tokių vaikų draugams. Tai stovykla apie draugystę, komandos formavimą, pati keisčiausia, giliausia, įdomiausia mūsų stovyklos pamaina, kurioje programa vyksta pagal susirinkusių vaikų poreikius. 

V pamaina – rugpjūčio 16 – 22 d. Ąžuolų pamaina. Šioje pamainoje programa vyksta dviem linijom: lietuviškų šokių, dainų, tradicijų, amatų ir mokymosi statyti namus: medyje, drėbti iš molio ar kt. būdu, dirbti su medžiu. Šioje pamainoje pagrindiniu plaktuku mosuoja vadovas Taurintas Jakučionis. 

  REGISTRACIJOS Į 2020 GERVINIŲ STOVYKLĄ ANKETA
Facebook Comments
Please wait...

Užsiprenumeruokite

Mūsų naujienlaiškį.